Dnes je 23. 09. 2024
svátek má Berta

Cvikovská laťka byla vysoko

V neděli 13. prosince se výškaři z Českolipska loučili ve cvikovské sokolovně s atletickým rokem 2015. Zdejší atletický oddíl Cvikováček Cvikov zde uspořádal 10. roční Cvikovské laťky a bylo to loučení velmi kvalitní.

Nejprve závodili závodníci nejmladších kategorií, kteří spíše získávají zkušenosti. Ale i tady bylo na co koukat. Výkony Michala Tímy ze Cvikova, 130 cm a Lucie Peškařové z AC Č. Lípa 115 cm jsou v této kategorii nadějné. V kategorii Mladších žákyň se výkonem 140 cm blýskla cvikovská Vendulka Bílková. Kategorii dorostenek vyhrála Patricie Malá z České Lípy pěkným výkonem 150 cm a dorostence vyhrál Ondřej Arnold, původem Cvikovák, nyní startující za ligové družstvo Liberce, který se přehoupl přes 180 cm.

Vrcholem laťky byla soutěž kategorie mužů. Zatím co mezi pokusy si výškaři užívali příjemnou předvánoční atmosféru, nad laťkou to znát nebylo. Třetí místo nakonec obsadil Petr Šimon z Jablonného v Podještědí, který skočil 180 cm. Druhý byl po dramatické bitvě Josef Adámek z AC Česká Lípa výborným výkonem 195 cm. I on se ale musel sklonit před uměním Jakuba Jandy, nyní ústeckého závodníka, ale jinak atleta, který ve cvikovské sokolovně vyrostl. Kuba se dokázal na výšce rovné dva metry zdravě vyhecovat a tímto výkonem zvítězil.

Závodníci bojovali nejen o vítězství v této pěkně uspořádané soutěži, ale také o body do CL sport výškařského poháru, do kterého je ještě zařazen Českolipský kvakoš a Jablonská laťka. A právě na Kvakošovi budete mít možnost již 3. ledna 2016 vidět nejlepší výškaře v akci a opět se dají očekávat výkony okolo magické hranice 2 m.