Kvakoš zahájil atletickou sezonu

Verze pro tisk |

Stalo se již tradicí, že jednou z prvních atletických akcí v novém roce bývá Českolipský Kvakoš. Bylo tomu tak i letos, kdy se 6. ledna sešli v tělocvičně českolipského gymnázia atleti k tomuto výškařskému závodu.

V hlavní kategorii potěšil závodník a zároveň trenér atletických nadějí Jaroslav Hochmut, který ve vyrovnaném souboji porazil výkonem 160 cm Rumburské závodníky Jana Bergra, který zdolal stejnou výšku, ale vícekrát opravoval a Martina Prchala, který skočil o pět cm méně.

I v soutěži žen vítězila zkušenost. Výborná českolipská vrhačka a zároveň trenérka mládeže Veronika Süssnerová zavzpomínala na svoji vícebojařskou minulost, kdy patřila k nejlepším v ČR, a zvítězila výborným výkonem 150 cm před další všestrannou domácí závodnicí Vendulkou Ryšavou, ta zdolala 140 cm a závodnicí AC Rumburk Veronikou Fürstovou, která skočila 135 cm.

Nejlepší žákyní se stala domácí atletka Lucie Peškařová, zdolala laťku ve výšce 135 cm a nejlepším žákem Rumburský Marek Moudrý, který se blýskl výkonem 165 cm.

Kompletní výsledky jsou na stránkách ČAS https://online.atletika.cz/vysledky/38474

Foto: Veronika Süssnerová

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru