Autor - Miloslav Lomič

Vladimír Hendrich: Říkám věci tak, jak skutečně jsou (1. část)

9.4.2021 18:11 | Film

Vladimíra Hendricha znají určitě téměř všichni posluchači rozhlasové stanice Vltava, ale také každý pravidelný návštěvník kina Máj v Doksech. Tedy minimálně ten, kdo se zúčastnil některé z četných přehlídek filmů věhlasných i mladých, dosud méně známých režisérů.

Kino v Doksech promítá už od října každý den on-line

21.12.2020 07:02 | Film

Dokské kino Máj se již od prvního uzavření kin zapojilo do projektu Moje kino LIVE. Každý den se tak jeho prostřednictvím můžete podívat z křesla vašeho obýváku na zajímavý film a zároveň kino zakoupením vstupenky významně podpořit.

Úsměvy letní noci aneb třetí část Přehlídky filmů I. Bergmana

4.12.2019 06:27 | Film

V úterý 10. prosince ve 20.00 hodin bude v kině Máj Doksy projekcí dalšího snímku pokračovat unikátní přehlídka filmů jednoho z nejvýznamnějších světových režisérů Ingmara Bergmana. Diváci tak budou moci po dlouhých letech vidět znovu řadu snímků, které byly nedávno převedeny v nejvyšší kvalitě do nové digitální podoby.

Miles Davis v kině Máj

10.10.2019 12:14 | Film

(aneb unikátní film o jazzové legendě v Doksech)

Třetí ročník přehlídky Vary ve vašem kině

9.7.2018 05:19 | Film

V rámci Filmové přehlídky Vary ve vašem kině se mohou i diváci kina Máj Doksy opět těšit na tři výrazné snímky 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Bezprostředně po jeho skončení jim tak přineseme kousek festivalové atmosféry a rozmanitosti karlovarského programu.

Expediční kamera v Doksech již v tuto sobotu

13.3.2018 21:24 | Film

V tuto sobotu, 17. března odpoledne od 15 hodin, se koná v kině Máj Doksy již osmý ročník filmového festivalu cestovatelských a dobrodružných filmů EXPEDIČNÍ KAMERA. Pro diváky je opět připraveno celovečerní pásmo špičkových dokumentárních filmů, které v uplynulé sezóně zvítězily na mnoha mezinárodních filmových festivalech. Cenově zvýhodněnou vstupenku v předprodeji si mohou zájemci zakoupit do pátku 16. 3. v Infocentru města Doksy.

Předprodej vstupenek na SNOW FILM FEST byl zahájen

31.10.2017 06:55 | Film

V Doksech probíhá předprodej na další, již šestý ročník oblíbeného filmového festivalu SNOW FILM FEST. Cenově zvýhodněnou vstupenku v předprodeji si mohou zájemci zakoupit v kině Máj a v Infocentru města Doksy.

Martin Ryšavý uvádí cestopisnou esej Slepý Gulliver v kině Máj

22.5.2017 17:00 | Film

V úterý 23. května v 18.00 hodin představí v kině Máj v Doksech svůj cestopisný film filmař a cestovatel Martin Ryšavý. Součástí večera bude i vyprávění autora o jeho cestách na Sibiř a beseda s diváky.

Expediční kamera bude v Doksech letos již posedmé

16.3.2017 21:09 | Film

Celovečerní pásmo špičkových dokumentárních filmů, které v uplynulé sezóně zvítězily na mnoha mezinárodních filmových festivalech, uvidíte v kině Máj v Doksech v sobotu 18. března odpoledne od 15 hodin.

Zajděte do Doks na přehlídku filmů Jima Jarmusche

8.2.2017 07:41 | Film

V úterý 14. února v 17.30 hod. bude v kině Máj v Doksech zahájena unikátní přehlídka filmů režiséra Jima Jarmusche. Kolekci sedmi snímků tohoto krále amerického nezávislého filmu otevřou v tento den snímky Trvalá dovolená a Tajuplný vlak. Projekcí obou významných filmů se zúčastní, lektorský úvod k nim přednese a následující besedu bude moderovat filmový historik a publicista Vladimír Hendrich. Lektorský úvod doplní půlhodinová přednáška „Jim Jarmusch a mravní dimenze jeho filmů Ghost Dog – Cesta samuraje a Hranice ovládání, natočených ve stylu film noir.“ Součástí večera je i malé občerstvení ve foyer kina o přestávce mezi filmy.