Město poděkovalo dobrovolníkům za úklid

Verze pro tisk |

Dvě desítky organizátorů s téměř tisícovkou dětí a dospělých se zapojily do letošní dobrovolnické akce „Za Českou Lípu krásnější“. Nasbíraly celkem 3,7 t odpadu. Město jim za to minulý týden poděkovalo.

„Dobrovolníci po celé republice uklízeli v lesích, obcích a městech, podél komunikací ale také v okolí řek a v chráněných územích. Udělali tak dobrý skutek nejen pro životní prostředí, ale i pro svůj osobní pocit odpovědnosti. Jsem moc ráda, že se i Českolipané také zapojili. Bylo to pět škol základních, tři mateřské, jednotliví občané a šest organizací, např. Farní charita, Skautské středisko Řetěz nebo Český rybářský svaz. Všem patří velké díky,“ říká místostarostka Alena Šafránková.

Město dobrovolníkům k úklidu poskytlo rukavice a pytle a hlavně zajistilo odvoz nalezeného odpadu. Občané nepořádek uklidili v oblasti sídliště Svárov, Sever, Střelnice, Špičák, Stará Lada, Svojsíkova stezka, kolem rybníků v Dubici, na cyklostezce Písečná a Manušice.

„Žáci 1. - 9. tříd ZŠ Jižní např. uklízeli, stejně jako jiné roky, v ulici Větrné, Jižní, kolem nákupního střediska a rodinných domů a na dětském hřišti,“ vyjmenovává Mgr. Jan Policer, ředitel ZŠ a MŠ Jižní. Mezi dobrovolníky, kteří byli vedením města oceněni, patří i paní Věra Voňavková: „Už jsem se na ten nepořádek, který po sobě na Špičáku zanechal jakýsi bezdomovec, nemohla dívat. Proto jsem jeho „bohatství“ – koberec, matrace, deky, plastové desky, boty, atd. uklidila. Nebylo to zrovna snadné, ale za odpoledne jsem to zvládla.“ Dalším účastníkem akce „Za Českou Lípu krásnější“ byla např. MŠ Bratří Čapků, která v dubnu organizovala Barevný týden, v jehož rámci děti s pomocí paní učitelek a rodičů vysadily zajímavé stromky a keře, např. sakuru či rakytník.
 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru