17/2020

Verze pro tisk |

Život ve státě se vrací do normálu, a tak je na čase přestat psát o tom, který virtuální závod jsem si zaběhl a které pivo jsem během týdne zachránil. (Pro pořádek, i tento víkend jsem si dopřál jeden virtuální závod a zachraňoval jsem lomnické pivo.)

Poslední zasedání zastupitelů, o kterém je na stránkách města záznam, se odehrálo 25. března a proběhlo v mimořádném režimu. Mimo jiné bez přítomnosti veřejnosti. Jednání se vzdáleně zúčastnilo 23 zastupitelů (chyběli Tomáš Vlček a Romana Žatecká). Podle zápisu hlasování probíhalo formou kombinace videokonference a telefonního spojení. Každého zastupitele paní starostka při každém hlasování jmenovitě vyzvala, aby uvedl nejprve své jméno a zda je PRO – PROTI – ZDRŽEL SE.

Na programu byla pouze rozpočtová opatření.

Koukal jsem, jestli se Romana Žatecká k něčemu nevyjadřovala aspoň na svých stránkách, ale naposledy (v únoru) se ještě vracela k loukosilnici za Albertem (zde).

Aktivnější logicky byla Rada města. Ta se v době krize podle zápisů sešla několikrát. Jdu aspoň v rychlosti proletět zápisy (jednání jsou neveřejná ze zákona). Město bude muset šetřit, a tak začalo u svých odborů a Městské policie. Rada tak schválila i toto usnesení: Jednotlivé odbory MěÚ Česká Lípa a Městská policie Česká Lípa zajistí ve svých dílčích rozpočtech identifikaci výdajů  ve  výši  10 %  současné  výše,  které  v  roce  2020  nebudou realizovány. Tyto finanční prostředky nebudou odbory MěÚ ani Městskou policí nadále čerpány a budou primárně použity jako zdroj finančního krytí při očekávaném snižování příjmové stránky rozpočtu města na rok 2020.

O deset procent by se měly snížit rozpočty i u příspěvkových organizací města (třeba školy).

Z dalších věcí mě třeba zaujalo, že rada neschválila poskytnutí příspěvku do veřejné sbírky - Mašínův statek - památník tří odbojů. Zato schválila 20 tisíc pro záchrannou stanici Falco.

Na zatím posledním sezení radní schválili zadání na veřejnou zakázku Cyklostezka „Lípa – Bor na kole" (část z Lípy do Pihele). V obdobné fázi je zakázka na rekonstrukci Jiráskova divadla.

Aspoň něco mých zážitků. Ve škole jsme začali vystěhovávat půdu. Aspoň dva kousky, které jsem si vyfotil:

Při pátrání po mrtvém jezevci jsem našel krásný jezevčí hrad.

Takto pěknou rozhlednu mají v Ohrazenicích udělanou z vodojemu. Bohužel se zatím otevírá jen po dohodě s panem Hejdukem (hejduk@vhsturnov.cz) pro skupiny deseti a více osob nebo při dnu otevřených dveří. Tak kdyby vás bylo třeba osm, devět, dejte vědět. Na věž je zajímavý pohled i tehdy, když je v noci nasvícená zemními LEDkami.

Viděl jsem padesát tisíc brouků najednou aneb lapače lýkožroutů se plní:

Nahoru

Komentáře

Re: 17/2020

Velmi pododbný parní stroj jsem měl jako dítě.
Ten vodojem je úplná novostavba a opět ukazuje, jak může být i technologická stavbaelegentní a krásná.

Nahoru