19/2021

Verze pro tisk |

Už jsem ve škole v plném zápřahu, včetně jedné rotující třídy online, takže i-noviny trochu stojí.

To tempo nešlo vydržet. Navíc potřebuji na vzduch, a tak tento i příští týden vyrážím do terénu. Za posledním sněhem a pak na nějakou tu etapu Svatojakubské stezky. Tento deník předtáčím už v pátek, další ani nevím, jak stihnu. Přesto se snažím vydávat aspoň jeden článek denně, nestíhám jen ty autorské - a to mám krásné objevy do Pantheonu i nápady na podcasty. Však ona se už rozběhne kultura a bude co propagovat. Už bych šel i na koncert Evy a Vaška.

Občas je nám vyčítáno, obzvlášť z "levého spektra" našich čtenářů, že se nevěnujeme různým výročím spojených s okupací. Tak dnes to trochu napravím.

U nás ve škole se systematicky věnujeme Státním svátkům, tradicím a výročím, a tak kolegyně Veronika přinesla do školy ukázat rodinné fotografie z květnových dnů v Praze.

Jde o barikádu v Praze 6 - Dejvicích, která přehrazovala třídu Jugoslávských partyzánů, fotil JUDr. Pelucha. Fotografie jsou ve vlastnictví Jarmily Žákové, jejíž otec Václav Maxa barikádě velel. Muži do půl těla nazí a s pomalovaným obličejem jsou Němci, kteří byli donuceni pomáhat.

Zajímavé pro vás jistě budou i vzpomínky Jiřího Šimka, kronikáře ze Zákup – přímý odkaz na první díl podcastu naleznete zde. Jen potvrzuje, že svět není černobílý.

Právě na dnešek (myslím tím den, kdy deník vyjde) nachystala kapela tcheichan premiéru svého klipu. Má být zatím nejpopovější. Členem kapely je i Českolipan Pavel Kohoutek (tady s ním je Štafeta).

Unikl mi nový klip Jakuba Königa Kittchena.

Tento týden vyšel spot k anketě Regionální českolipský výrobek roku.

Ruda Živec natočil další propagační video škol a školek na Českolipsku. Tentokrát pro ZŠ a MŠ Prysk.

Nahoru