4/2020

Verze pro tisk |

Možná některým spoluobčanům není jasné, proč jsou na chodnících části dlažby s těmi čudlíky.

Tak pro jistotu, pro ty, kteří ve škole nepatřili mezi „nejostřejší tužky v penálu“: pomáhá to slepcům používajících bílou hůl k lepší orientaci.  

Pro názornost předkládám několik fotografií z České Lípy, abyste věděli, jak by se parkovat nemělo.

 P. S. ten člověk na fotografii není figurant.

A ano, s nedostatkem parkovacích míst bojujeme všichni. Pryč jsou časy, kdy v panelácích bývalo i několik prázdných bytů. Lípa je plná, auto má i řada lidí z ciziny, kteří sem přijeli jen kvůli práci.

Klášterní zahrada

Hledání místa k zaparkování i mě někdy přivádí k zoufalství. Dnes odpoledne raději půjdu nakupovat přes půl města pěšky, protože o své krásné parkovací místo nechci přijít. Takže se skřípěním zubů dokáži pochopit, že někdo zaparkuje, jako by snad ani neměl mozek, ale proč někdo zdemoloval klášterní zahradu, to pochopit nedokážu. Viz facebook muzea: „Dnes přicházíme s nepříjemným sdělením. Klášterní zahrada v areálu bývalého augustiniánského kláštera je opět ničena vandaly. (Nejen že byly poničeny obrazce z buxusů, bylinná zahrádka, ale také pískovcové sochy a osvětlení zahrady. Nechápeme, že tohle někomu dělá potěšení! Přislíben byl zvýšený dohled policie.“

Zdroj fotografie: https://www.facebook.com/muzeumceskalipa/

Pro vandaly: monitorovací systém již byl rozšířen.

Řemdih

Legendární českolipská kapela Řemdih se rozhodla natočit desku, na které budou jejich hity z devadesátých let. A to samozřejmě něco stojí. Rozjela proto kampaň na crowdfundingovém portálu hithit. V době psaní článku mají na kontě 31 389 korun z 80 000 potřebných. Přispět můžete od dvou stovek jen pro dobrý pocit, ale můžete si i předplatit podepsané CD či koupit vstupenky na chystaný křest. Sbírku naleznete zde.

Chytré hodinky

Používám chytré hodinky, zejména k monitorování svých fyzických aktivit, zaznamenávání tras, soutěžení s jinými chodci. Po Vánocích mě zaujalo, že byly hitem i v řadě rodin a více či méně chytré hodinky nově nosí několik malých dětí.

Na netu jsem hledal, jaké mají funkce a trochu mě zaskočila jedna – rodiče mohou odposlouchávat, co se děje v okolí hodinek, aniž by o tom věděl jejich nositel. Budiž – mají v sobě lokátor a rodiče vědí, kde se jejich potomek nachází (mají i detektor sundání), ale přijde mi, že odposlech se týká i třetích osob. Ať už spolužáků, učitelů, cestujících v autobuse atd.

Stále se ještě vede diskuse o tom, jak se postavit k používání mobilů ve školách, a už je tu další fenomén. Budu rád, když vyjádříte názor v diskusi.

 

Nahoru