44/2019

Verze pro tisk |

Pravidelní čtenáři vědí, jak si libuji v různých žebříčcích a přehledech. Po čase jsem opět zadal do vyhledávacího okénka youbube heslo „Česká Lípa“, abych zjistil, jak mé město vnímají turisté, cizinci a další návštěvníci, kteří si chtějí udělat rychlý obrázek.

Jako první na mě vyskočilo propagační video, které zobrazuje Lípu jako idylické místo k žití. Hodně to připomíná romantické české filmy současnosti, které sice u profesionálních i amatérských kritiků propadají, ale prší v nich jen málokdy. A když už, tak proto, aby se mezi kapkami deště mohla prohánět polonahá hlavní hrdinka.

V klipu hrají hvězdy českolipské divadelní scény, třeba Jirka Gottlieber prodává v pekařství.

Připomnělo mi to, že Město má svůj youtube kanál, v němž hlavní položku tvoří zaplacený Českolipský magazín. Bohužel, sledovanost nic moc. Poslední vydání za 14 dnů vidělo 131 lidí. (Na kanál své okenské školy jsem včera nahrál Mikulášskou nadílku a za dvacet čtyři hodin jsme atakovali 200 zhlédnutí).

Oficiální českolipský kanál najdete zde.

Jako druhé se mi nabídlo video, které rovněž představuje Českou Lípu jako celek. Nahrál ho Petr Hejda (ne můj bývalý kolega), vidělo ho řes 10 tisíc lidí a jmenuje se Česká Lípa 1985 - 1999. Jde o zdigitalizovaný 8mm film.

Od stejného autora je i třetí nabídnuté video, jmenuje se Česká Lípa 1987 - 1992.

Čtvrté je maturitní video loňské čtvrté A českolipského gymnázia. Velmi dobře udělané. (Snad bude i to, které vytváří čtvrtá A, které jsem loni dělal třídního.)

Více než tisíc lidí vidělo pro mě trochu ujetou zábavu - Krampus čerty v České Lípě.

Jako šesté se mi zobrazuje další draze zaplacená zábava – City Cross Run 2019.

Čtyři další videa jsou od Petra Skokana. Tři z nich jsou ze křtu nové desky skupiny Lingers.on. Více mě zaujalo to poslední, které představuje obchvat České Lípy. Mimochodem, bývalý starosta, hejtman a poslanec má 1,74 tisíce sledujících a video o obchvatu už vidělo přes devět tisíc lidí.

Další už jen namátkou bez pořadí.

Přes 34 tisíc zhlédnutí má reklama na novou mycí linku u Dordy.

Dominik Schön natočil subjektivní pohled strojvedoucího jedoucího na trati z České Lípy do Jedlové. Pro milovníky vlaků lahůdka plná houkání, páry a krásné krajiny.

Snažil jsem se najít video, které má vůbec nejvíce zhlédnutí. Dlouho to vypadalo, že favoritem budou seniorské mažoretky ZŠ Slovanka.

Ale třeba, ale klip Křesťanské misie Radost Česká Lípa už vidělo 193 tisíc lidí.

A na závěr tradiční okénko z Oken.

V rámci oslav třiceti let zdánlivé svobody jsme s dětmi byli na filmovém představení Fanny a pes. Jde o citlivě zpracované události pádu komunismu v NDR. K animovanému filmu existují i didaktické materiály - zde. Měl jsem na starosti rozebrat vše s prvňáky. Osobně mi u filmu dvakrát tekly slzy. Hormony, vzpomínky, spoluúčast dětí. Kdo ví ...

V perexu je jeden z našich třídních adventních kalendářů od našich šikovných asistentek.

Nahoru