8/2020

Verze pro tisk |

Předvolební boj začal v Lípě velmi dlouho dopředu. Narážím na to, že před minulými i předminulými volbami se ve schránkách Českolipanů objevily anonymní letáky doporučující, koho volit a koho ne.

Tentokrát někdo vypustil do oběhu na sociálních sítích podobně demagogický leták. Dramatická slova, dramatické fotky aut stojících v koloně.

Pár dnů se nic nedělo a pak leták vyvěsil na své facebookové stránky bývalý místostarosta Juraj Raninec s komentářem: „Po FB koluje tento leták a řeší se hlavně, kdo za jeho vydáním stojí a neřeší se podstata problému tj. zablokování důležité komunikace OBI - Sluneční ulice. Pravda je ta, že za blokádu této komunikace může jednoznačně současné vedení města. Ono v loňském roce narušilo klidový stav a vypovědělo nájemní smlouvu, na které je komunikace vybudovaná. Bylo to nutné? Nebylo! Stačilo jednat s majitelem komunikace o podmínkách dalšího provozu nebo v zastupitelstvu města projednat výkup těch částí komunikace, kde tomu nebrání žádné smluvní ujednání. V minulém volebním období se tento proces nestihl definitivně uzavřít, ale všechno mělo současné vedení města připraveno, znalecké posudky, právní analýzu smluv atd., stačilo ho tedy po volbách dokončit.“

Pozadu nezůstala ani bývalá starostka Romana Žatecká a tentýž den přispěla na svůj blog textem s názvem „Pohádky o silnici, která byla, je a NEBUDE“.  Jak je pro Romanu Žateckou typické, rozjela se expresivně, ale pak se přece jen uchýlila k faktům. V textu mimo jiné naleznete usnesení rady města, seznam hlasujících radních a smlouvu o nájmu pozemků.

Jitka Volfová kontrovala na své facebookové stránce. "Dovolte mi uvést oficiální stanovisko města k současné situaci na účelové komunikaci za obchodem JYSK na Špičáku: Veškeré kroky, které na místě nájemce učinil, jsou nelegální. Věc je nadále v rukou státní správy, která proti tomuto nelegálnímu stavu učinila veškeré kroky, které jí umožňují zákony ČR. Vzhledem k tomu, že nájemce na ně nereagoval, bude státní správa konat dál. Nájemní smlouva k pozemku, na kterém je komunikace postavena, vyprší 29. února. Město jako samospráva ani já a ani kolegové z vedení města nemůžeme s touto situací v této chvíli nic dělat."

Romana Žatecká expresivní, Jitka Volfová alibistická. Nelíbí se mi vyjádření ani jedné. Ale kdybych byl upřímný: za mě by bylo nejlepší, kdyby se ukázalo, že všechny ty prodeje na pravé straně silnice na Bor byly šméčko a musel by se uvést do původního stavu celý prostor. V současnosti je to hnus, mizerný beton zakrývající výhled na Špičák. Když z Lípy vyjíždí severním směrem někdo, kdo tu nikdy nebyl, musí si myslet, že tady žije banda ignorantů. (A zřejmě není daleko od pravdy.)

Mně to může být jedno. Jezdím opačným směrem. Tam mě spíše děsí omezení na mostku za Zahrádkami (navždy?) a také radostné zprávy samosprávy, že se v Zahrádkách bude stavět kruhový objezd. Budou teď všichni škodováci odbočovat už v Provodíně nebo se bude jezdit přes Borek?

S Masopusty se roztrhl pytel. Včera jsem se šmrncnul kolem toho v Doksech, před týdnem jsem si ho užil v Oknech. Aspoň video:

Hodně štěstí při dodržování postního období. Připomínám, že bychom měli jíst zejména obiloviny, luštěniny, vařenou a kvašenou zeleninu ... Po suchém únoru bychom také měli vydržet bez kořalky až do Velikonoc.

Na závěr dvě fotky. Poznáte, na která místa mě tento týden zavedl geocaching? Nápověda: obě jsou z České Lípy. 

Nahoru