Divadelní večer v zámeckém parku podruhé

Verze pro tisk |

V úterý 11. července zveme od 20.00 hod. všechny ctitele komediálního divadelního umění a zároveň milovníky románu Karla Poláčka „Bylo nás pět“ do divadla pod širým nebem v areálu zámeckého parku v Doksech.

Pod režijním vedením principála Divadýlka na dlani Petra Matouška vznikla úspěšná adaptace Poláčkova románu. Vždyť kdo by je neznal – Petr Bajza, Eda Kemlink, Tonda Bejval, Čeněk Jirsák a Zilvar z chudobince. Celý národ viděl výborný televizní seriál, většina je zná z kouzelného rozhlasového zpracování v podání Františka Filipovského, někteří přečetli knihu a sem tam je někdo už viděl i na jiném jevišti. Nyní přichází tahle pětice s Divadýlkem na dlani do Doks, aby vás spolu s plejádou rychnovských postav a postaviček pobavili a rozesmáli. Přijměte pozvání Divadýlka na dlani a vraťte se s ním do doby, kdy si hokynáři vážili svých zákazníků, počestnost byla nade vše, děvčata voněla vanilkovým cukrem a kluci válčili své malé velké války. Vraťte se prostřednictvím divadla do dětství. 

Divadýlko na dlani se s touto hrou účastnilo v roce 2016 krajské přehlídky amatérských divadelních souborů Wintrův Rakovník a získalo hned několik ocenění. Petr Matoušek cenu za režii a dramatizaci a celý kolektiv za herecký výkon.

Karel Poláček napsal román „Bylo nás pět“ krátce před svou deportací do Terezína v roce 1943, poprvé však vyšel v roce 1946, rok po Poláčkově smrti. Jedná se o mistrovské dílo jazykové komiky. Jak napsal Radko Pytlík: „Nesourodými jazykovými rovinami, v parodii školního, vědomě strojeného vyjadřování ukázal kouzelný dětský svět bez chtěné naivity a poučování, v přirozeném humoru klukovských her, řečí a anekdot.“

Ačkoli je areál rozlehlý a zdálo by se, že je místa dost, doporučujeme, abyste si lístky koupili v předprodeji. Předprodej probíhá v Infocentru Doksy, kde je otevřeno od pondělí do soboty od 9.00 do 18.00 hod. a v neděli od 9.00 do 14.00 hod. Cena vstupenky v předprodeji je 100 Kč, na místě 150 Kč. Neváhejte tedy a včas si opatřete vstupenky.

alt
Nahoru