Letní divadelní tipy

Verze pro tisk |

Don Quijote de la Ancha
Divadlo Klauniky Brno přiveze legendární a svérázné zpracování osudů Dona Quijota a věrného služebníka Sancho Panzy, kterému nechybí humor, nadsázka, fantazie ani mystifikace. Po formální stránce zvolil režijní poradce představení, autor, mim, básník těla i duše Boleslav Polívka cestu didaktické klaunikyády a od roku 1988 s ní divadlo slaví úspěchy i za hranicemi republiky.
17. 7., Zámecký park, Doksy

Na stojáka
Na opakovaná přání starosty Svojkova Gusty Pilze dorazí na sever Čech hvězda současného stand-up Iva Pazderková a spolu s ní i Petr Nasty Cerha, oblíbenec Svojkovské zahrady Arny, který navíc přiveze i nejvtipnější mladou ženou, kterou si umíte představit, svou dceru Nelu Berg. Vtipné scénky za mikrofonem mohou začít.
28. 7., Svojkov

Tři mušketýři
Muzikálovou komedii na motivy nejslavnějšího románu všech dob o přátelství, lásce a odvaze, ale především o jednom slavném nesmrtelném rozhodnutí čtyř opravdových chlapů: „Jeden za všechny a všichni za jednoho“, přiveze do lesního divadla Docelavelkédivadlo Litvínov. Mladý Gaskoněc d‘Artagnan přijíždí do Paříže, kde potkává tři nejlepší královské mušketýry a přidává se k nim v boji proti zákeřným nepřátelům.
31. 7., Sloup v Čechách

Dětská scéna v lesním divadle
Každoročně program lesního divadla zaplní především představení pro děti. Kromě domácích souborů Nopoď a Hrajeto, které zahrají své poslední kusy Kouzelná flétna, resp. Červená karkulka, se budete moci podívat na Maxipsa Fíka, Krkonošské pohádky, Čaroděje ze země Oz, Kocoura Modroočka, Krysáky či Prince Bajaju. Většina titulů je vašim dětem notoricky známá z televizních obrazovek, tak proč to nezkusit i na divadle.
3. 7. – 28. 8., Sloup v Čechách


 

Nahoru