Zářijové divadelní tipy

Verze pro tisk |

Čert a Káča
Divadelní agentura Praha přiváží klasickou pohádku na motivy Boženy Němcové, kterou napsala populární spisovatelka televizních her Božena Šimková, autorka Krkonošských pohádek. Hra se srozumitelným příběhem pro malé diváky, který zároveň pobaví i dospělé, potěší řadou písniček, veselými scénami a okouzlí krásnou a květnatou češtinou.
15. 9., Jiráskovo divadlo i MD Nový Bor

Život s krajtou
Soužití bezvýznamného pařížského úředníčka s krajtou je, ač zarámováno do humorných situací, hořké vyprávění o hluboké osamocenosti člověka uprostřed velkoměsta. David Prachař si ke spolupráci na vlastní dramatizaci bestselleru Emila Ajara přizval syna Jakuba a bubeníka Pavla Fajta, takže divák neuslyší jen slovo, neuvidí jen krajtu, ale uslyší i hudbu a rytmus.
16. 9., MD Nový Bor

Vzhůru do divočiny
Příběh manželů v podání Jany Krausové a Karla Rodena z komedie Sex pro pokročilé, v němž se pokoušeli pikantně oživit svůj uvadající vztah, pokračuje. Nyní se do stereotypů dojemně směšného a zmateného páru jako vichřice vmísí nespoutaná sestra a provokativní švagrová v podání K. Novákové, jejíž svobodná chuť a odvaha užívat si nakazí hrdiny životním pozitivismem a energií.
24. 9., Jiráskovo divadlo

Meier, Müllerová, Schulze
Broukovcovo Kamdivadlo z České Kamenice je s každou hrou stále zajímavější podívanou, a to nejen díky výrazné sekci autorských monodramat Jaroslava Střelky (Zahraj ty Ejsíky). Nyní si, tentokrát tříčlenný, ansámbl vzal na paškál hru současného německého autora Marca Beckera a upravil si ji do podoby komediální frašky, ve které jde o život.
26. září, MD Nový Bor


 

Nahoru