Česká Lípa vyhlásila vítěze soutěže v péči o sídlištní zeleň

Verze pro tisk |

Vedení města Česká Lípa společně se zástupci odborné poroty ve středu 9. října vyhlásilo vítěze letošního ročníku soutěže „O nejlepší péči o sídlištní zeleň“. Ti si odnesli poukazy na odběr zahradnických potřeb za celkem 30.000 Kč, ostatní soutěžící jako cenu útěchy dostali tašky s propagačními předměty města. Město oceňuje své obyvatele za péči o zeleň již od toku 1994. Na veřejně přístupnou zeleň na sídlištích je pak tato soutěž zaměřena od roku 2011.

Do soutěže se v letošním roce přihlásilo celkem 25 soutěžících, tedy o dva více než v roce 2018, kteří soutěžili v celkem čtyřech lokalitách. Nejvíce soutěžících, celkem 11, se přihlásilo v lokalitě Střelnice, Sever, Lada, 3 soutěžící se přihlásili v lokalitě Malého Špičáku, 5 soutěžících v lokalitě Velkého Špičáku a 5 soutěžících v lokalitě Slovanka, Havlíčkova, Mikovcova ul., centrum, Holý vrch a Kopeček. O vítězích rozhodovala odborná porota, členové navštívili hodnocené lokality celkem čtyřikrát. Při hodnocení se zaměřovali na technické, estetické a biologické znaky zeleně.

Soutěžící, kteří se umístili na prvních třech místech v každé lokalitě, získali poukazy na nákup zahradnických potřeb v zahradnictvích v Děčínské ulici, U Vodního hradu a v Mimoňské ulici. Vítězové odešli s poukazem v hodnotě 3.000 Kč, ti, co se umístili jako druzí, získali poukaz v hodnotě 2.500 Kč a ti, kteří získali pomyslnou bronzovou medaili, si odnesli poukaz na 2.000 Kč.

„Tato soutěž má v České Lípě dlouholetou tradici a já jsem ráda, že v ní pokračujeme. Ti lidé, kteří se o záhonky na sídlištích starají, to dělají zdarma, ve svém volném čase jen proto, že jim to dělá radost. Je důležité těmto lidem poděkovat a ocenit je, protože i oni přispívají ke vzhledu veřejného prostoru, který svojí činností kultivují a zkrášlují. Moc si jejich práce vážím,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

Výsledky letošního ročníku soutěže:

Lokalita Střelnice, Sever, Lada
1. místo Jankechová Jaroslava
2. místo Liebezeitová Miroslava a Hlaváčová Jiřina
3. místo Čermáková Anna

Lokalita tzv. Malý Špičák (Zhořelecká, Lužická, Budyšínská, Sluneční k Žitavské ul.)
1. místo Holatová Jana
2. místo Sotničenková Maria
3. místo manželé Filipovi Petr a Hana

Lokalita tzv. Velký Špičák (od Žitavské ulice dolů k ulici U nemocnice)
1. místo Procházková Jitka
2. místo Stýblo Zdeněk
3. místo Hamrská Marcela a Mudruňková Helena

Lokalita Holý vrch, Kopeček, Starý Újezd, Slovanka, centrum
1. místo Korosová Zdena
2. místo Holec Vladislav
3. místo Uxová Drahomíra
 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru