Pět otázek pro starostku České Lípy (2/2021)

Verze pro tisk |

Zbrzdí archeologické nálezy rekonstrukci Jiráskova divadla? Podpoří město házenkářskou halu? 

Proč se zastupitelé odhodlali k distančnímu zasedání až nyní? Naráží distanční práce politiků na legislativu?

Legislativa distanční způsob jednání zastupitelstva města umožňuje. Pokud by tomu tak nebylo, nemohli bychom jednání zastupitelstva vůbec uskutečnit. Pokud jste někdy zažil on-line jednání, víte sám, že není úplně komfortní, technika občas zlobí, kolísá připojení atd. Osobní jednání, samozřejmě s dodržením předepsaných rozestupů, desinfekcí a zakrytím dýchacích cest, považuji za lepší variantu, proto jsme se prozatím vždy sešli osobně. Lednové jednání zastupitelstva jsem původně nechtěla dělat vůbec, nicméně objevilo se několik neodkladných bodů, které jsme museli projednat ještě v lednu. Jelikož jich nebylo mnoho, nechtěla jsem kvůli tomu svolávat prezenční jednání. Zvolili jsme proto distanční formu a jsem ráda, že jsme si ji vyzkoušeli a víme, že kdyby bylo nejhůř, i tento způsob je možný.

Během rekonstrukce divadla byly objeveny archeologicky zajímavé objekty. Bude to mít vliv na harmonogram práce?

Co se týče archeologických vykopávek v Jiráskově divadle, musím poděkovat za skvělou spolupráci českolipskému vlastivědnému muzeu. Harmonogram práce vykopávky nijak nenarušily a zároveň nás těší, že se podařilo v divadle najít historicky zajímavé nálezy, ať je to soustava pěti dřevěných jímek na vodu nebo hliněné nádoby. Několik nalezených artefaktů chceme po dokončení divadla v budově vystavit.

V zatím posledním podcastu mi házenkář Zdeněk Líbal prozradil, že je snaha postavit novou házenkářskou halu. Počítá město s její podporou? Ať morální nebo i finanční?

O tomto záměru TJ Lokomotiva vím a několikrát jsme jej již diskutovali. Já osobně určitě tento záměr podporuji a jakmile bude mít tento plán reálnější obrysy, chci, aby jej projednalo zastupitelstvo a případně rozhodlo i o finanční podpoře tohoto projektu. Je však nutné vyspecifikovat, pro jaké konkrétní sporty by hala byla, jak by byla řešena a na co konkrétně by město přispělo, zda již na zpracování dokumentace nebo až na samotnou výstavbu.

Když jsme u toho sportu: Daří se vám, dříve aktivní sportovkyni, donutit se k nějakým aktivitám?

V zimě jsme vždy s rodinou vyráželi lyžovat na hory, to je moje velká vášeň, ačkoli jsem člověk, který jinak miluje teplo. Bohužel to v této době není možné, což mě mrzí. Volný čas se tedy snažím vyplnit procházkami po okolí, protože je třeba, aby si člověk provětral hlavu. Byli jsme se podívat například na křížovou cestu ve Cvikově, kde jsem byla, ačkoli je to hrozné říct, poprvé. Dost pohybu mi zajišťují také vnoučata, především vnuk, který již chodí a to je pak pohybu až až ????

Prostor pro vaše téma:

Kultura on-line

Jsem moc ráda za aktivitu naší příspěvkové organizace Kultura Česká Lípa, která na únor připravila pro naše občany on-line kulturní program. Od 15. 2. tak bude možné projít si Centrum textilního tisku, shlédnout představení Divadelního klubu Jirásek, cestopis o cestě do Ameriky nebo si užít koncert oblíbené českolipské kapely BigBalls. Pokud by chtěli diváci podpořit tuto organizaci symbolickou vstupenkou, mohou si jí za 30,- Kč koupit na webu www.cl-kultura.cz. Věřím, že tato kulturní nabídka zpestří naše domácí večery a že si pořady diváci najdou.

Nahoru