Předprodej vstupenek na SNOW FILM FEST byl zahájen

Verze pro tisk |

V Doksech probíhá předprodej na další, již šestý ročník oblíbeného filmového festivalu SNOW FILM FEST. Cenově zvýhodněnou vstupenku v předprodeji si mohou zájemci zakoupit v kině Máj a v Infocentru města Doksy.

SNOW FILM FEST se bude konat v sobotu 11. listopadu odpoledne od 15.00 hodin v kině Máj v Doksech.

Festivalová porota vybrala jako vždy ty nejlepší dokumentární filmy se zimní tematikou z oblasti sportu, lyžařských a horolezeckých expedic a výprav za poznáním tajů přírody i života domorodců z různých částí světa. O poučení, úchvatné záběry z krásné přírody ani o adrenalin také letos nebude nouze.

S aktéry jednotlivých snímků opět prožijete extrémní a napínavé situace během polárních expedic nebo závodů psích spřežení a neopakovatelné momenty při zdolávání nejtěžších překážek, které odhalí, proč se vydávají za hranice svých možností a často až na hranice života a smrti. Stanete se svědky šokujících výkonů jejich aktérů v arktické divočině, na vrcholcích zasněžených hor, v ledovém Grónsku nebo v Pákistánu.

A na co konkrétně se můžete těšit letos? Bude to těchto sedm filmových lahůdek: Obyčejní chlapci, Výstup na Link Sar, Dog Power, Ven(ca), Pocit viny, Pohádka Johna Shockleeho a Ski For Freedom.

Rasťo Hatiar ve svém filmu Obyčejní chlapci sleduje dodnes nepřekonané výkony skialpinistů působících v 90. Letech – Dušana Trizny a Milana Madaje. Výstup na Link Sar zobrazuje odhodlání Jonathana Griffitha zdolat horu, která ho již čtyři roky odmítá. Film Dog Power je ukázkou jedinečného pouta mezi člověkem a zvířetem a jejich společné radosti z pohybu. Ven(ca) je reportáží z nejdrsnějšího závodu planety skrz zimní Yukon v podání extrémního sportovce Honzy Franckeho. Pocit viny je sice film o sportu a přírodě v divokém Grónsku, ale velkou roli v něm hraje i vědomí zodpovědnosti za lidské konání ve snaze snížit dopady cestování na nejnižší možnou míru. Pohádka Johna Shockleeho je pozitivní, inspirativní a zábavný snímek o tom, že splnit si své sny lze v jakémkoliv věku. Ski For Freedom je neziskový projekt, který má za cíl rozšířit lyžování v Pákistánu, poskytnout potřebné lyžařské vybavení a hledat talentované sportovce, kteří by se mohli zúčastnit zimních olympijských her v roce 2022.

Jako každý rok se o vás v průběhu festivalu postará českolipská TAO čajovna se svými osvěžujícími čaji všech světadílů a domácími sladkými i slanými dobrotami.

Podrobnější informace o festivalu a jednotlivých filmech najdete na webových stránkách kina.

Další informace: Miloslav Lomič, tel. 776 550 862, e-mail kinomaj.doksy@centrum.cz

Průběžné informace: facebook kina Máj 

Rezervace vstupenek: kinomaj.doksy@centrum.cz
  

Nahoru