Českolipské florbalisty čeká poslední derby před play-off

Verze pro tisk |

Nezávisle na výsledku v posledním zápase základní části se florbalisté České Lípy umístí v tabulce první ligy na třetím místě. Rozhodly o tom výsledky úhlavních konkurentů o víkendu, kdy celky Hattricku Brno, Startu a Vinohrad ztratily možnost na tuto příčku útočit.

Znamená to tedy, že se Česká Lípa i popáté od svého postupu do první ligy může těšit na čtvrtfinále play-off a zároveň ho začne na domácí půdě. Oproti loňskému roku, kdy skončila na čtvrtém místě, si navíc tentokrát bude moci vybrat ze dvou rivalů. Zároveň je jisté, že se Severočeši určitě v prvním kole play-off neutkají se Znojmem a Ústím. Tyto dva týmy totiž skončí v tabulce před Českou Lípou.

"Na začátku sezóny bylo jasné, že tým se bude dávat dohromady trochu déle, než tomu bylo zvykem v minulých sezónách. Přišli jsme o docela dost hráčů, nové jsme postupně zapracovali. Třetí místo je zatím splněný cíl. Jen škoda pondělní porážky na Black Angels, v pátek jsme si to mohli rozdat o druhé místo," uvedl Štěpán Slaný.

Čtvrtfinále play-off tentokrát nezbude zahájeno už víkend po skončení základní části, ale až v sobotu 18. března. Důvodem je předkolo, v němž se proti sobě střetnou týmy od sedmého do desátého místa, a vykrystalizují se tak poslední dva "play-offoví" účastníci. Vzhledem k aktuální pozici pražského Startu či Královských Vinohrad je zároveň velmi dobře možné, že si fanoušci zavzpomínají na památné bitvy s těmito soupeři z loňských let už během čtvrtfinále.

Jaké má nyní mužstvo vyhlídky? "Letos je play-off velmi specifické. Proto umístění v první čtyřce může být určitě výhodou. Každopádně náš cíl je vyhrané čtvrtfinále. Pak to bude loterie. Víme, že tam jsou jiní favorité, každopádně překvapení na úkor favorita jsme si v minulosti užili až až, tak snad u toho zůstane," doplnil manažer klubu Slaný.

Mužstvo FBC zatím ve vyřazovacích bojích příliš úspěšné nebylo. Z celkového počtu šesti sérií dokázalo vyhrát jen dvě, když přehrálo Svitavy a o rok později Hattrick Brno. Dvakrát vystavili českolipským florbalistům stopku soupeři z Vinohrad, jednou pražský Start a naposledy po velké bitvě Ústí nad Labem. Letošní play-off je jiné i v počtu postupujících do Superligy. Nejvyšší soutěž budou nově hrát oba finalisté, menší šanci mají i týmy postupující do semifinále, které se následně utkají s posledním a předposledním týmem Superligy v baráži.

Jistí postupující do čtvrtfinále play-off: TJ Znojmo Laufen, Florbal Ústí, FBC PULLO TRADE Česká Lípa, FBŠ Hummel Hattrick Brno, Sokol Královské Vinohrady, FBC Start 98 (na 99,9%).

Účastníci předkola: Black Angels, 1. MVIL Ostrava WOOW, Florbal PEGRES Havířov (jistí), Spartak Pelhřimov nebo FbK Svitavy (rozhodne se).

Play-down: 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm, SK Bivoj Litvínov, FB Hurrican Karlovy Vary (jistí), Spartak Pelhřimov nebo FbK Svitavy (rozhodne se).

 

PÁTEK - 3. 3. 19:30, Sportovní hala Česká Lípa: FBC PULLO TRADE ČESKÁ LÍPA - FLORBAL ÚSTÍ - SH ČESKÁ LÍPA (vstupné zdarma)

V rámci utkání budou v prodeji nová klubová trika za 200,- Kč a také můžete shlédnout ukázkový zápas naší nejmenší kategorie - přípravky.

Rozhovor s brankářem Janem Dvořákem si můžete přečíst ZDE.

Nahoru