Česká Lípa na Brno po zásluze nestačila

Verze pro tisk |

Velmi nepovedený zápas odehráli florbalisté České Lípy proti brněnským Bulldogs. Hosté sice měli před startem sobotních zápasů nejhorší obranu v soutěži, ale domácí tým toho nedokázal využít. I přes zvládnutou první třetinu nakonec po výsledku 3:5 nezískal ani bod.

Už první třetina, která výsledkově domácímu mužstvu vyšla slušně, přinesla rozhodně více práce pro brankáře Dvořáka. Ten několikrát podržel severočeský tým, a tak se mohlo měnit skóre na druhé straně. Spilka si vyběhl na pravém křídle do střelecké pozice a trefil přesně. Na druhé straně ovšem zanedlouho došlo k první individuální chybě, kdy Slaný namazal hostům do přečíslení dva na jednoho a Žák nadvakrát překonal Dvořáka.

Přesto byla odpověď České Lípy velmi rychlá. Nejprve se na brankovišti zorientoval Jansa a střelou z otočky opět vybojoval pro svůj tým těsný náskok. Ten navíc šťastně rozšířil Spilka, jehož skákavý pokus zaskočil Kuhna, jenž se pro něj musel otáčet až do branky. Navzdory střelecké převaze Buldoků tak odcházela do šaten Česká Lípa s vedením 3:1.

Od druhé třetiny však Brno ještě více zabralo a brzy začalo z náskoku České Lípy ukrajovat. Nejprve zakončil kombinaci s Konečným Martin Grlický. Lorencova dalekonosná rána pak skončila na tyči, ale další šance obou týmů už gólem neskončily. V závěru pak ještě domácí přežili oslabení po Mlejnkově faulu, ale museli podstoupit ještě jedno poté, co zkušený Slaný nepochopitelně v poslední vteřině druhé části hry po ztrátě sekl soupeře na půlce.

Ukázalo se to později jako klíčový moment zápasu. Jirsa při vyvážení balonku ztratil míček a rychlou kombinaci zakončil Konečný. Výborný brankář Dvořák pak dlouho držel naděje České Lípy alespoň na bod, ale Brno si nakonec zaslouženou výhru odvezlo. Koláčný vypálil z dálky a jeho rána prošla i s trochou štěstí za Dvořáka. Zmar České Lípy pak vygradoval v koncovce zápasu, kdy nejprve Daniel Štěrba neproměnil trestné střílení a v závěru se přes celé hřiště trefil do prázdné branky Jakub Marek.

Českolipští se po celý zápas velmi trápili v ofenzivní činnosti a proti dobře postavené obraně soupeře si od stavu 3:1 prakticky nedokázali ze hry vytvořit brankovou příležitost. Šanci na reparát budou mít v úterý 23. října v Ostravě, kde budou dohrávat zápas 7. kola, doma se pak představí 26. října proti tradičnímu soupeři z Královských Vinohradů.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Bulldogs Brno 3:5 (3:1, 0:1, 0:3)
Branky: 9. a 17. Spilka, 16. Jansa – 12. Žák, 23. Grlický, 41. Konečný, 54. Koláčný, 60. Marek.
Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 307. Střely na branku: 16:36.

Nahoru