Dnes je 09. 09. 2024
svátek má Daniela

FBC po velkém podcenění s nulou z Rožnova

Florbalisté si připsali hned druhou porážku v řadě, nejprve co doma nestačili na rozjeté Vinohrady, tak o týden déle prohráli překvapivě i na půdě nováčka první ligy, Rožnova pod Radhoštěm.

1. FBK Rožnov pod Radhoštěm - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 6:5 (1:1, 2:2, 3:2)

Kdo čekal jednoznačný zápas v režii favorita, hodně se mýlil. Rožnov oslabenou Českou Lípu dvě třetiny přehrával a vytvářel si o mnoho více šancí než jeho soupeř. Skóre se měnilo již ve třetí minutě, od mantinelu se pěkně k tyči trefil Rýpar, odpověď však našel rychle kapitán Mlejnek, který dorazil Bezouškovu střelu do prázdné branky, 1:1. To bylo od českolipského kapitána však vše, v dalším průběhu utkání již kvůli zdravotním problémům do hry nezasáhl a českolipská sestava musela opět změnit složení, k utkání totiž nepřijel Jeřábek, Procházka, Studený a Pastor. Laxnost České Lípy se projevovala téměř až do konce utkání, čehož využíval soupeř, který víceméně hrál s míčkem a snažil se přelstít českolipskou obranu.

Na začátku třetiny dal možnost Lípě vyzkoušet přesilovou hru úvodní střelec utkání Rýpar, kterou FBC nepohrdlo a po ose Motejzík – Vnuk skončil míček v rožnovské brance, 1:2. V polovině utkání pak Viktořík našel lobem Krhuta, který se hned z voleje hezky trefil na vzdálenější tyč, 2:2. Na otočení a zasloužené otočení stavu se čekalo necelé dvě minuty, špatná rozehra a předržený míček na středu znamenal další hrozbu, kterou nejlepší střelec Viktořík také z otočky proměnil, 2:3. Česká Lípa se však ještě na konci dočkala srovnání, vyloučení domácího kapitána Barabáše potrestal po deseti vteřinách Slaný a do kabin se šlo za stavu 3:3.

Úvod třetí části ovládli zcela domácí, českolipské obraně připravili rychlé tři branky, které rozhodly o osudu celého utkání, nejprve se z půlky trefil přesně do šibenice Krhut, poté rychlý kontr zakončil do stejného prostoru trochu šťastným bekhendem Viktořík a na 6:3 upravil po přísném vyloučení Slaného dorážkou z malého brankoviště Rýpar. Šestá inkasovaná branka konečně probudila i FBC, které až do konce zápasu zavřelo Rožnov na své polovině a vytvářelo si mnoho šancí, na rozdíl dvou branek stáhl vedení FbK Slaný střelou z volného úderu. Ještě lépe mohlo být o pár chvil později, Česká Lípa mačkala v přesilovce Rožnov jako citrón, ale dvě břevna a skvělé zákroky Obšívače v brance domácích zastavily obrovské šance Lípy. Brzdy se tak na dostřel jedné branky dostaly až pět minut před koncem, Motejzík využil špatného střídání a nabil osamocenému Novákovi, 6:5.

V závěrečné powerplay rožnovští utkání zaslouženě dotáhli do vítězného konce a mohli slavit po Brnu další skalp favorita.
FBC nepovedený výjezd zakončilo také porouchanou dodávkou a návrat v dopoledních nedělních hodinách.

branky (asistence): 03:07 Josef Rýpar (Pavel Barabáš), 28:11 Petr Krhut (Josef Viktořík), 32:06 Josef Viktořík (Filip Kristek), 41:06 Petr Krhut (Dalibor Plesník), 42:57 Josef Viktořík (Tomáš Svačinka), 45:11 Josef Rýpar (Petr Krhut) - 04:09 Lukáš Mlejnek (Radek Bezouška), 21:23 Radovan Vnuk (Štěpán Motejzík), 38:58 Štěpán Slaný (Milan Tichý), 48:10 Štěpán Slaný (Štěpán Motejzík), 55:13 Jakub Novák (Štěpán Motejzík)