Florbalisté si v přípravě vyšlápli i na loňského semifinalistu!

Verze pro tisk |

Skvělou formu mají florbalisté České Lípy před startem nového ročníku Tipsport Superligy. V posledním přípravném utkání před novou sezonou totiž dokázali na svém hřišti porazit semifinalistu uplynulého ročníku soutěže Spartu Praha 11:8. Deset dnů před úvodním televizním zápasem nového ročníku proti Tatranu Střešovice na zimním stadionu tak potvrdili výborné výsledky v přípravě.

Před početnou kulisou v ochozech českolipské sportovní haly se domácí svého soupeře nezalekli a prakticky po celý průběh utkání udržovali náskok, který vygradoval na začátku druhé třetiny až do podoby 5:1. „Hra byla rychlá a místy tvrdá, nikoliv však zákeřná. Mám především radost z toho, že se prosadily všechny tři lajny a ne jenom jedna, jak bývá někdy zvykem,“ hodnotila zápas spokojená českolipská trenérka Lenka Bartošová.

Zápas gólově sedl Jaromíru Eklovi, který se za záda sparťanského brankáře trefil celkem třikrát, dobrý dojem z výkonu zanechal také dorostenec Antonín Stárek, jenž zaznamenal celkem tři kanadské body. „Jsme ráda za to, že nám dorůstá mladá generace a svou výkonnost potvrzuje i v těchto těžkých zápasech. Dnes se třemi kanadskými body blýskl dorostenec Tonda Stárek, ale i další mladí předvádí výborné výkony,“ hodnotí počínání v přípravě Bartošová.

Příprava vyšla České Lípy z výsledkového hlediska skvěle. Kromě množství výher proti zejména prvoligovým soupeřům se Severočeši vytáhli také ve vrcholové části Poháru České pojišťovny, kde dokázali po výhrách nad Libercem a v Ústí nad Labem vybojovat s předstihem postup do osmifinále. „V tomto zápase, ač to výsledkově moc nevypadá, jsme si opět potvrdili zlepšení v obranné činnosti. Musíme si však dávat pozor na laciné ztráty za soupeřovou brankou a následné rychlé protiútoky. Sparta nás v tomto ohledu dost trestala,“ uzavřela Bartošová.

Její tým čeká ještě závěrečné utkání ve skupině poháru proti Mladé Boleslavi ve čtvrtek 12. září a v pondělí 16.9. už ostrý start Superligy proti Tatranu Střešovice. Pondělní zápas začíná na zimním stadionu v České Lípě 16. září od 17:30 a přímým přenosem ho bude vysílat stanice ČT Sport.

Česká Lípa – Sparta Praha 11:8
Branky České Lípy: 3. Ekl, 10. Jirsa, 20. Merlíček, 21. Krajcigr, 24. Karel, 30. Dzierža, 41. Ekl, 49. Hřebřina, 55. Ekl, 60. Knespl.

Nahoru