Florbalisté srdnatě vzdorovali Mladé Boleslavi, nakonec padli

Verze pro tisk |

Napínavý zápas ve skvělé atmosféře se odehrál o sobotním podvečeru (3.11.) v českolipské sportovní hale. Domácí tým do posledních vteřin trápil úřadujícího mistra z Mladé Boleslavi, aby nakonec po heroickém výkonu podlehl těsně 5:6.

Dramatu ovšem zpočátku nic moc nenasvědčovalo, neboť se hosté trefili hned z první vážnější situace před Dvořákem. Souhru s Curneyem gólově zakončil Natov a byla to právě tato dvojice, která nakonec rozhodla o vítězství velkého favorita. Hned poté však tým České Lípy ubránil oslabení po vyloučení Jansy a postupně srovnával hru.

Do konce třetiny se navíc domácí dvakrát prosadili. Nejprve při signalizované výhodě skóroval ranou do šibenice, ale hned poté vrátil Středočechům vedení Tokoš. Tentokrát ovšem byla odpověď České Lípy briskní. Neuvěřitelnou individuální akcí se blýskl Kněžour, který si povodil mladoboleslavského obránce a bekhendem přehodil Musila. Do šaten se tak šlo za stavu 2:2.

Po změně stran se dokonce dvakrát Česká Lípa dostala do vedení. Pokaždé v tom měl prsty třetí nejlepší střelec soutěže. Nejprve skóroval po rychlé výměně míčku s Novotným a hala v tu chvíli euforicky bouřila. Pak sice přesilovku využil po minutě Natov, ale Krajcigr záhy u mantinelu obral o míček Tokoše a přesnou ranou k tyči donutl mladoboleslavského gólmana střídat. Škoda proto byla velmi jednoduchého vyrovnání, které po nevinné standardní situaci zařídil Höffer.

Nástup do třetí části hy zvládli hosté výborně. Za výborného gólmana Dvořáka nejprve doklepl míček Tomašík a pak se dělovou ranou pod horní tyč prosadil také Curney. Ani to ovšem neuvěřitelně houževnatě bojující domácí tým nezlomilo. V závěru zápasu šel při přesilové hře do hry bez brankáře, kterou využil Milan Tichý.

Stejný hráč pak v pokračující power-play posunul míč na brankoviště, odkud jen milimetry dělily od senzačního vyrovnání Jansu. Zkušení hosté však závěr zápasu dokázali zvládnout a odvézt si z České Lípy vydřenou výhru 6:5. Diváci však výběru trenérky Lenky Bartošové po utkání poděkovali potleskem vestoje.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Technology Florbal MB 5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
Branky: 15. a 59. Tichý, 17. Kněžour, 24. a 32. Krajcigr – 1. a 29. Natov, 15. Tokoš, 35. Höffer, 43. Tomašík, 51. Curney.
Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:33. Diváci: 413.
 

Nahoru