Dnes je 09. 09. 2024
svátek má Daniela

Florbalisté ani pošesté nepoznali chuť porážky

Česká Lípa měla v sobotu na programu ligový šlágr, na domácí palubovku totiž zavítal jeden z hlavních aspirantů na postup, bývalý extraligový tým ze Znojma.

Diváci si tak mohli vychutnat první letošní zápas, který se lámal doslova až v poslední minutě, ty přechozí totiž byly rozhodnuté již v půlce zápasu a jak Pelhřimov, tak Kopřivnice z České Lípy odjeli s desítkou.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – TJ Znojmo Laufen CZ 5:4pp (2:2, 2:0, 0:2 – 1:0)

Vstup do zápasu vyšel lépe domácím, při druhém střídání Tichý zatáhl míček a od znojemské střídačky se trefil přesně do protipohybu Sekaniny, 1:0. Vedení však České Lípě vydrželo pouhou půlminutu, nařízený volný úder z hranice velkého brankoviště znamenal srovnání, Hanák – 1:1. Ještě hůře mohlo být o další chvilku později, vyloučení Jirsy mohl potrestat Žižka, svým projektilem však orazítkoval jen břevno Ponomarevovi branky. Hosté se nakonec dočkali, rychlou souhru zakončil do branky Palát a Znojmo bylo ve vedení. Přesilovou hru si zahráli v první třetině i domácí, školácké vyloučení za nesportovní chování vůči Ponomarevovi si šel odpykat Bartůněk, ten si však moc na trestné neodpočinul, přesilovkový kolotoč zakončil pod břevno Procházka, 2:2. Na konci se ještě do zajímavých šancí dostal Studený a Karel, jejich pokusy však skončily na pozorném Sekaninovi.

Do druhé třetiny vstoupila lépe Česká Lípa, zlepšila nasazení, stáhla obranu jen na dvě formace a výsledkem byly dvě rychlé branky během jedné minuty. Nejprve Bezouška proměnil signál z volného úderu na vrcholu brankoviště a po chvilce vybojoval na hrotu míček a přeložil Mlejnkovi do prázdné, 4:2! Ještě veseleji mohlo být v polovině utkání, z dvouminutového trestu za opakované přestupky však českolipští tentokrát neukrojili ani vteřinu a Žižka se tak mohl opět vrátit do hry za stejného stavu.

Jestliže druhá třetina byla v režii domácích, tak ta třetí byla v té znojemské, kterým pomohli i poněkud sporné výroky rozhodčích, krev do žil jim vlilo především pětiminutové vyloučení Vnuka za nebezpečnou hru u mantinelu, když ho však Česká Lípa přežila, přišlo zbytečné podkopnutí znojemského hráče Ponomarevem a další trest. Bohužel hosté již trestali nekompromisně, Čihal našel Kuchariče na středu a rázem to bylo jen o gól, 4:3. Čtyři minuty před koncem pak natáhl z půlky Žižka, jehož střela se otřela v brankovišti o jednu z čepelí a díky smolné teči skončila přímo v šibenici a poslala tak utkání do prodloužení. V tom měli více ze hry již domácí a po dvou minutách ho také ukončili, pokus Tichého skončil na první tyči znojemského Sekaniny a Lípa mohla slavit udržení neporazitelnosti.

branky (asistence): 02:13 Milan Tichý, 11:09 Petr Procházka (Štěpán Slaný), 25:18 Radek Bezouška (Štěpán Slaný), 25:57 Lukáš Mlejnek (Radek Bezouška), 62:22 Milan Tichý (David Marhan) - 02:28 Jan Hanák (Lukáš Bartůněk), 07:25 Pavel Palát (Lukáš Bartůněk), 53:12 Petr Čihal (Tomáš Kucharič), 56:03 Josef Žižka

sestava: Ponomarev, Knol – Slaný, Tichý, Vnuk, Motejzík, Pastor, Šebera – Mlejnek, Jirsa, Bezouška, Marhan, Procházka, Jeřábek, Novák, Karel, Studený, Merlíček

Trenéři: Stožický Jiří, Pazdera Michal