Dnes je 09. 09. 2024
svátek má Daniela

Florbalisté si ve Svitavách s chutí zastříleli!

V pátém ligovém kole zajížděla Česká Lípa na horkou půdu aktuálně třetích Svitav. V duelu s nebezpečným nováčkem si však FBC žádné komplikace nepřipustilo, soupeře nekompromisně sestřelilo již tradiční desítkou a dál na své soupeře vyhlíží z té nejvyšší pozice.

Odpočinkové výletní tempo úvodních kol však České Lípě končí, nyní před ní stojí trio aspirantů na postup, nejprve domácí sobotní zápas se Znojmem, poté v pondělí venku Brno a opět v sobotu doma Vinohrady!

FbK Svitavy – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 3:10 (1:3, 1:3, 1:4)

Ve Svitavách šli do vedení sice domácí zásluhou Kolena, který procedil svojí střelu nejprve skrz Motejzíka, a tečovaný projektil zapadl až za záda Ponomareva. První a poslední vedení FbK však nevydrželo dlouho, Šebera nahodil na Skácelíka a aktivní Marhan pohotově dorazil, 1:1. Dobrou práci v brankovišti pak zopakovali Studený a Bezouška, prvně jmenovaný ztečoval do sítě Novákův pokus a na konci třetiny ekvilibristicky a s notnou dávkou štěstí i Bezouška, 1:3.

I ve druhé třetině to byla opět Česká Lípa, která tahala za delší konec provazu, ve druhé minutě utekl Marhan, předložil Jeřábkovi a ten do protipohybu Skácelíka zvyšoval již na 1:4. Naději na zvrat vykřesal ještě Hnát, ten ve spolupráci s Junkem potrestal chybu českolipské obrany a střelou do šibenice snížil na 2:4, utkání ale definitivně zlomil Slaný slalomem od vlastní branky a přesnou střelou k tyči, 2:5. Na konci třetiny se prosadil ještě Novák, který společně s Karlem vydoloval u mantinelu míček poslednímu hráči Svitav a trefil volný prostor u Skácelíkovi tyče, 2:6.

V poslední části si již oba týmy uvědomovaly, jak sobotní utkání skončí, a začal se hrát poměrně bezstarostný florbal, pohodu českolipského týmu umocnil i zásah svitavského Šmerdy do vlastní branky. Svitavy měly v zápase možnost ukázat své umění i ve třech přesilových hrách, v ani jedné však nepotvrdily druhou nejlepší ligovou úspěšnost, to Česká Lípa se dostala do početní výhody dvakrát na konci zápasu a obě skončily přesnou trefou, v té první za opakované přestupky se prosadil Motejzík, 2:8. Kosmetickou úpravu domácího stavu zajistil Nejedlý, ten se nejlépe zorientoval v závaru před brankou Ponomareva, 3:8. Poslední slovo však měla Česká Lípa, nejprve Jirsa nabil zadovkou Vnukovi, který prokázal svojí formu a přesnou střelou k tyči nedal Skácelíkovi žádnou šanci. Na konci utkání ještě hosté z Lípy ukázali svůj přesilovkový zámek podruhé a desítku trefil nechytatelnou střelou Tichý.

Česká Lípa si tak drží jako jediný tým ligovou neporazitelnost a zatím může litovat jen jednobodové ztráty v Ústí nad Labem. V sobotu od 19:00 přivítá doma ve šlágru ligy ambiciózní Znojmo!

branky (asistence): 07:13 Jan Kolena (David Říha), 25:56 Patrik Hnát (Martin Junek), 48:35 Jiří Nejedlý (Jakub Klusák) - 09:08 David Marhan (Marek Šebera), 13:59 Lukáš Studený (Jakub Novák), 17:34 Radek Bezouška (Radovan Vnuk), 22:20 Martin Jeřábek (David Marhan), 29:57 Štěpán Slaný, 39:13 Jakub Novák (Jakub Karel), 44:24 Dominik Šmarda (vlastní branka), 48:01 Štěpán Motejzík (Radovan Vnuk), 49:29 Radovan Vnuk (Jakub Jirsa), 59:19 Milan Tichý (Štěpán Slaný)

diváci: 278

sestava: Ponomarev, Malec – Tichý, Vnuk, Motejzík, Šebera, Pastor, Slaný – Jirsa, Mlejnek, Bezouška, Marhan, Jeřábek, Procházka, Merlíček, Novák, Studený, Karel

trenéři: Stožický Jiří, Pazdera Michal