Dnes je 09. 09. 2024
svátek má Daniela

Florbalisté vydřeli další vítězství ve šlágru ligy v Brně

Druhé těžké utkání ve třech dnech čekalo českolipské florbalisty, nejprve doma přetlačili v prodloužení ambiciózní Znojmo a v pondělí si poradili i s dalším aspirantem na postup do extraligy, Hattrickem Brno!

Vítězství, které se nerodilo vůbec lehce, znamenalo udržení FBC na první pozici s dvoubodovým náskokem před Litvínovem.

Hattrick Brno - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 3:4 (1:1, 0:0, 2:3)

Vyrovnané utkání od začátku do konce, tak by se dalo charakterizovat toto měření sil dvou favoritů. Do českolipské branky se tentokrát postavil Knol, ten nahradil svého parťáka Ponomareva, kterého zradili záda a vedl si více než skvěle, celý zápas držel Hattrick na uzdě. Většinu smůly si vybral již na začátku, Kytner v páté minutě nabil křižně Houbalovi a neposedný míček propadl až Knolovi za záda, 1:0. Srovnáno bylo v minutě jedenácté, aktivní Bezouška dorazil ze vzduchu Mlejnkův nához a začínalo se opět znovu. Na konci třetiny ještě Česká Lípa nevyužila přesilovou hru, největší šanci v podání Slaného, Kotula zlikvidoval.

Jestliže někdo v hale čekal velkou přestřelku, musel být zklamán, ve druhé části dokonce nepadla ani jedna branka a potvrdilo se tak s jakou důležitostí oba celky k tomuto zápasu přistoupily. Za zmínku tak v prostřední části stojí Houbalova střela do tyče, následně druhá neproměněná přesilová hra České Lípy a poslední dvě vteřiny, které se hráli několik minut, na vině byla brněnská časomíra a zajímavý volný úder z vrcholu brankoviště, ten však Brno po velkých přípravách neproměnilo a do kabin se šlo opět za nerozhodnutého stavu.

Před zraky bývalého českolipského hráče Jana Bureše a také českolipského rodáka a hráče místní Komety Vojtěcha Němce, který dokonce v přestávce předal trenérům cenné poznatky z tribuny, se ve třetí části rozhodovalo o všem, kdo tak vydržel předchozí nudu v Brně, nelitoval! Po úvodním oťukávání vzal na sebe zodpovědnost Houšť, vyběhl si přes celou šířku a táhlou tečovanou střelou poslal domácí do vedení, 2:1. Stačily však tři minuty, téměř identická akce jako při první vyrovnávací brance, Motejzíkův nához do brankoviště, zde se nejlépe zorientoval Marhan a díky jeho střele země vzduch se začínalo opět znovu, 2:2. Utkání gradovalo v 55. minutě, vyloučení Studeného dalo velkou šanci Hattricku, FBC však předvedlo skvělou práci v obraně a brněnské střelce drželo celou dobu na distanc od Knolovi svatyně. Právě vyloučený Studený po vypršení trestu vypíchl míček poslednímu obránci a v úniku nadvakrát procpal míček za Kotulu, 2:3. Za dvanáct vteřin však bylo srovnáno, Česká Lípa si nepohlídala děravou zeď a Hrabal trestal, 3:3, vše tak nasvědčovalo tomu, že v Brně se budou dělit body. Jenže dvě minuty před koncem neudržel Marek českolipského kapitána Mlejnka, který se kolem něj obtočil a Marek musel zatáhnout za záchrannou brzdu v podobě dvouminutového trestu. Do třetice všeho dobrého se nakonec Česká Lípa v početní výhodě prosadila, padesát vteřin před koncem vyrobila brněnská obrana pořádnou botu, brankář Kotula rozehrál zpoza branky míček do rohu přímo na hůl Motejzíka, který ho hned poslal na střed Vnukovi a ten do zcela prázdné branky, 3:4! Poslední vteřiny zápasu si Lípa zkušeně pohlídala, dvojice Motejzík – Marhan zahrála takticky v útočných rozích a Brzdy tak mohly slavit důležité vítězství!

Komentář trenéra: „Brno zatím byl nejtěžší soupeř, kterého jsme letos potkali, stálo při nás trochu štěstí, jsme však rádi za důležité tři body. Již v sobotu nás čekají ambiciózní Vinohrady a uzavřít první třetinu soutěže na první příčce.“
Česká Lípa tak zatím zvládá souboj s favority, ve třetí zkoušce jí nyní čekají Vinohrady, sobotní zápas se odehraje v českolipské hale od 18:00!

branky (asistence): 04:06 Roman Houbal (Alexandr Kytner), 49:35 Martin Houšť (Roman Houbal), 57:33 Filip Hrabal (Martin Houšť) - 10:49 Radek Bezouška (Lukáš Mlejnek), 52:20 David Marhan, 57:21 Lukáš Studený, 59:11 Radovan Vnuk (Štěpán Motejzík)

sestava – Knol, Ponomarev – Tichý, Slaný, Vnuk, Motejzík, Šebera – Mlejnek, Bezouška, Jirsa, Merlíček, Studený, Jeřábek, Marhan, Novák, Karel

trenéři: Jiří Stožický, Michal Pazdera