Florbalisty čeká o víkendu derby a souboj s mistrem!

Verze pro tisk |

Po dvou porážkách v úvodních dvou kolech už florbalisté České Lípy potřebují nutně bodovat. Příležitost k tomu dostanou v následujících víkendových domácích zápasech. V pátek 27.9. nejprve v rámci severočeského derby přivítají Liberec, v neděli 29.9. pak úřadujícího mistra z Vítkovic.

Potvrdí Lípa dobrou bilanci s Libercem?
Tradiční krajský rival vstoupil do nového ročníku Superligy o něco lépe než Česká Lípa. Hned v prvním kole si totiž v domácím prostředí poradil s Ostravou, kterou zdolal 4:3, pak ale nestačil na druhého soupeře z tohoto města, když současným mistrům republiky z Vítkovic podlehl vysoko 6:9. 

Liberecký tým vedený bývalým reprezentačním trenérem Zdeňkem Skružným si zpestřil přípravu na nový ročník účastí ve vrcholové části Poháru českého florbalu. Tam ale nepostoupil přes Mladou Boleslav a také přes Českou Lípu. Těsně před startem nové soutěžní sezony navíc vyrazil také do Malmö, kde kromě tréninků absolvoval také přípravné duely s týmy ze třetí, druhé i první švédské ligy. 

Bilance vzájemných zápasů s Libercem v Superlize i předtím v první lize je vyrovnaná. Oba týmy se z vítězství radovaly hned třikrát, přičemž hraje poměrně velkou roli domácí prostředí. V posledním vzájemném měření sil pak Česká Lípa porazila Liberec na domácí palubovce letos v lednu vysoko 6:1. 

Liberecký tým se může opřít o své tradiční opory, jakými jsou útočník Radek Valeš nebo obránce Petr Kološ. Brankoviště pak kromě zkušeného Vít Vaníčka hlídají také Jan Král nebo Tomáš Janota. V loňské sezoně Liberec dlouho usiloval o postup do play-off, nakonec ale skončil na devátém místě. 

V neděli přijede mistr
Ještě těžší úkol pak čeká na florbalisty České Lípy ve druhém víkendovém duelu. V neděli je totiž prověří úřadující mistr České republiky z Vítkovic. Ostravský celek navíc vstoupil do letošního ročníku výborně a první dva zápasy v Pardubicích a v Liberci dokázal vyhrát při 22 vstřelených brankách. Hned devět kanadských bodů si přitom připsala útočná hvězda týmu Adam Delong.

Vítkovice nestartovaly na tradičním Czech Open a neúčastnily se v srpnu ani vrcholové části Poháru českého florbalu. V přípravných duelech si ale dokázaly poradit třeba s Ostravou 11:2 a vyhrály kopřivnický turnaj s názvem Vikings Cup. Trenér Pavel Brus rovněž dával šanci celé řadě mladých hráčů.

Historie vzájemných zápasů mezi Českou Lípou a Vítkovicemi navíc pro domácí FBC nehovoří příliš přívětivě. První vzájemný duel sice skončil přívětivou porážkou České Lípy 3:6, v dalších dvou duelech ale Vítkovice jasně zvítězily 8:2 a 7:2. Poslední předvánoční měření sil pak skončilo pro Českou Lípu debaklem, neboť Vítkovice zvítězily vysoko 16:7.

Česká Lípa nemá za sebou podařený úvod do sezony. Po napínavé televizní bitvě s Tatranem Střešovice (4:5) schytala nečekaný příděl v Pardubicích, kde prohrála vysoko 5:11. Pokud nechce navázat na nepovedený začátek uplynulé sezony, kdy čekala na bodový zisk až do 5. kola, bude muset zabrat. 

„Naše mužstvo zažije v příštích dnech florbalový víkend. V něm musí ukázat, že letní příprava a odehrané přátelské zápasy nebyly jen tak pro nic za nic. Je na čase, abychom ukázali, proč jsme v Superlize a nebyli za úplné ocasy. Věřím, že nás sprcha v Pardubicích probrala a v dalších zápasech budeme předvádět úplně jiný florbal,“ věří trenérka Lenka Bartošová, že špatné duely má již její tým za sebou. 

Pikantní derby s Libercem začíná v pátek od 19:00, v neděli se v českolipské sportovní hale startuje o dvě hodiny dříve. Vstupné je tradičně zdarma!
 

Nahoru