Junioři porazili v přípravě Unihockey Luzern

Z dalekého Švýcarska přišlo pozvání k sehrání přátelského zápasu mezi FBC Česká Lípa a Unihockey Luzern, který polyká tréninkové dávky na soustředění v Tanvaldu, kde se také úterní utkání odehrálo.

FBC Česká Lípa – Unihockey Luzern

Do utkání s velmi zajímavým soupeřem ze Švýcarska, kde v kategorii U18 obsadil velmi dobré čtvrté místo za zvučnými týmy jako je Willer Ersigen nebo Tigers Langnau, nastoupili českolipští v téměř plné sestavě vyjma Milana Tichého.  Od začátku zápasu bylo jasné, že FBC  bude v zápase dominantnější, drželo více míček a snažilo se trpělivou hrou dostávat do útočného pásma soupeře, kde od začátku hrozilo z dobrých střeleckých pozic. Švýcaři občas dokázali průběh hry zdramatizovat ojedinělými brejky, v podání několika technicky vyspělých hráčů, kteří se patrně dohodli na Jakubovi Jirsovi a chtěli mu ukázat všechny kličky, které jsou v zemi helvétského kříže k dispozici. Tento obraz hry trval až do konečné sirény, zápas hraný na 3x25 minut byl celou dobu pod kontrolou České Lípy a skončil nakonec i díky střelecké impotenci v poslední třetině 10:6 pro modrobílé barvy.

Sestava: Krčál – Jirsa 0+1, Vnuk 0+2, Kotera, Hybš 1+0 – Merlíček 1+1, Novák 0+2, Mach 2+0, Nágr 2+1, Jansa 0+2, Borek 2+1, Švorc 2+0, Kolář, Vojíř