Dnes je 22. 09. 2024
svátek má Darina

Navzdory debaklu záchrana v Superlize! Česká Lípa slaví

Česká Lípa si může zhluboka oddechnout. Diváci si totiž budou moci vychutnávat superligový florbal také v příští sezoně. Nerozhodl o tom sice výsledek posledního duelu se Spartou, v němž Severočeši padli vysoko 4:11, ale především souběžně hrané duely Chodova s Libercem a Mladé Boleslavi se Znojmem. Favorité v nich potvrdili svou roli a vysoko zvítězili. Česká Lípa končí soutěž na desátém místě tabulky.

Zápas ve sportovní hale se však odehrával jednoznačně podle not výběru z hlavního města. Drtivý tlak týmu aspirujícího na elitní čtyřku po základní části byl brzy korunován vedoucí trefou Ježka, na kterou velmi brzy navázal také Garčar a brankář Jan Dvořák se jen za první třetinu musel postavit celkovému počtu sedmnácti střeleckých pokusů soupeře.

Pokud ovšem skóre po první třetině ještě slibovalo nadějí na zlepšení, veškeré optimistické vyhlídky byly zašlapány pod parkety českolipské palubovky v úvodních minutách druhé části. Kareš se Zouzalem rychle posunuli skóre na čtyřbrankový rozdíl a krátce po polovině zápasu už hosté vedli dokonce o sedm branek, což přinutilo trenérku FBC Lenku Bartošovou k vyžadání si oddechového času.

Po něm se příval sparťanských branek přece jenom zmírnil a ke slovu se dostal i po celou sezonu srdnatě bojující nováček. Góly Marka Dzieržy a Jaromíra Ekla přece jenom zmírnily nelichotivé skóre do podoby 2:7. V tu chvíli se ale také mohutně sledovaly i dva souběžně hrané duely. Zatímco v Mladé Boleslavi bylo o vítězi rozhodnuto hned zkraje druhé třetiny, Liberec nepěkně kousal na Chodově a záchranářská tajenka tak zůstala dlouho nerozluštěna.

Zvrat se v České Lípě nekonal. Několik slibných prvních minut ve třetí části hry Pražané přežili, aby pak sami udeřili. Svatoš, Bartoš, Zeman a Ujhelyi v rychlém sledu svými zásahy nadělili českolipským na rozloučenou ještě jednu desítku, góly Ekla a Jana Hřebřiny však znamenaly pěknou tečku za vydařeným premiérovým ročníkem v Superlize. Dobrá zpráva totiž přišla z Chodova, kde domácí nepřipustili komplikace a přehráli Liberec nakonec 12:7.

Radost měl krátce po zápase i manažer českolipského týmu Štěpán Slaný: „Přímá záchrana v lize je pro náš klub obrovským úspěchem, který doceníme až za pár týdnů. V situaci, kdy jsme do soutěže vstupovali jako největší outsider, jsme překvapili mnoho odborníků a dokázali jsme, že i v menším městě se dá dělat kvalitní práce. Jsme rádi, že nyní máme poměrně dost času na přípravu nové sezóny,“ uvedl s viditelnou úlevou.

26. kolo Tipsport Superligy:
FBC 4CLEAN Česká Lípa – ACEMA Sparta Praha 4:11 (0:2, 2:5, 2:4)
Branky: 35. Dzierža, 39. a 55. Ekl, 58. Hřebřina – 2. Ježek, 10., 28. a 34. Garčar, 21. Kareš, 22. Zouzal, 30. Krejča, 49. Svatoš, 50. Bartoš, 53. Zeman, 54. Ujhelyi.
Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Střely na branku: 16:36. Diváci: 334.