Dnes je 27. 09. 2024
svátek má Jonáš

Arsenal remizoval s Bohemians Praha 1:1

V rámci 21. kola České fotbalové ligy zavítal vedoucí celek tabulky Bohemians Praha na hřiště českolipského Arsenalu, kde chtěl potvrdit roli favorita a zvýšit si tak náskok na prvním místě.

Po bezbrankovém prvním poločase se jako první prosadili hosté, když Jiří Šisler překonal Meiera střelou ke vzdálenější tyči. Dlouho to vypadalo, že si Klokani skutečně odvezou všechny tři body. Avšak proti byl Radek Voltr, jenž z malého vápna rozhodl o dělbě bodů po remíze 1:1. Českolipští si tak před nejvyšší domácí návštěvou této sezony udrželi jarní neporazitelnost, kterou budou chtít prodloužit příští sobotu na hřišti Mladé Boleslavi.

Na stadion u Ploučnice dorazila i početná skupinka fanoušků z Prahy, kteří se po celý zápas starali o pěknou atmosféru. Hned v úvodu se do slibné šance dral Kousal, ale jeho průnik včas zastavila pozorná hostující obrana. Na druhé straně centroval před branku Demeter, ale jeho pas nenašel žádného adresáta v zelenobílém dresu. V 6. minutě gólman Winter zabrnkal na nervy svým spoluhráčům, když při odkopu trefil jednoho z domácích fotbalistů, padající míč ale do branky nakonec nezamířil. Z velké dálky pak zkoušel své štěstí Vrabec, ale zařízení netrefil. Poté se na delší dobu hra nastěhovala do středu hřiště a oba brankáři byli bez práce. Po delším intermezzu vyslal ránu na Meiera Ibe. O chvíli později však mohlo udeřit na opačném konci, Voltr si obhodil protihráče, ale zacílil pouze do boční sítě. Následně vyslal propagační střelu Demeter. Ve 38. minutě dostali domácí míč do Winterovy branky, ovšem gól rozhodčí Čuřín neuznal pro ofsajd. V samotném závěru prvního poločasu si ještě zachytal Meier, když ho svým pozdravem prověřil Očovan.

Druhou půli začali aktivně hosté, nýbrž míč za Meiera nedostali. Českolipský kapitán Vrabec svým dlouhým pasem vysunul dopředu Voltra, před nímž hasil nebezpečí až pohotový hostující obránce. Minutu nato byli svěřenci Radima Nečase hodně blízko vedoucímu gólu, po rohu Voltra ale míč skončil jen těsně vedle Winterovy svatyně. V 64. minutě měli Severočeši velkou porci štěstí. Po nevyužitém Voltrově rohu se ujal míče Ibe, jenž posunul na rozběhnutého Zoubka, který vybídl ke skórování Demetera. Záložníka Bohemians ale Meier vychytal. Balón se však odrazil do vzduchu a už se snášel za čáru, vtom ale zachránil celou situaci jeden z domácích beků. V 66. minutě se už Pražané přeci jen dočkali, Jiří Šisler vypálil ke vzdálenější tyči a míč se zatřepetal v síti – 0:1.  Středočechům bylo jednobrankové vedení málo a druhý zářez chtěl přidat Očovan, toho fantastickým zákrokem umlčel Meier. O vyrovnání se snažil Vrabec, jehož pokus k bližší tyči si Winter pohlídal. V 86. minutě už však nestačil na střelu Radka Voltra, který z malého vápna určil konečný výsledek 1:1. Českolipští tedy zůstávají na 10. místě tabulky a nadále si drží svou jarní neporazitelnost.

Trenér Arsenalu Radim Nečas: „Asi každý viděl, že to je mužstvo, které má ligové parametry. I proto mají tolik bodů a jen dvakrát v celé sezoně prohráli. Zůstalo tam 80% hráčů, kteří hráli ligu, a mají zkušenosti. Pro nás je bod určitě cenný a jsme rádi, že držíme jarní neporazitelnost.“

V dalším kole čeká na Arsenal velmi silná rezerva Mladé Boleslavi. „Určitě je silná, ale my tam opět jedeme bodovat jako všude. V dnešním zápase jsme tomu podřídili i taktiku, protože jsme se nemohli hnát do otevřeného boje, takže jsme zkoušeli hrát na brejky. V prvním poločase jsme to sehráli výborně. Měli jsme pár úniků, které jsme nedotáhli. Ve druhé půli nás začala Bohemka přehrávat a měli tam dost šancí. Hodně nás podržel Olda Meier. Bod musíme brát za bojovnost a za vůli, že i když jsme prohrávali, tak jsme se snažili vyrovnat.“

Jak to vypadá se zraněnými hráči? „Doufám, že Štálík s Jablonským už budou k dispozici na utkání v Mladé Boleslavi. U Novotného uvidíme, protože má svalové zranění.“

ARSENAL Česká Lípa – FK Bohemians Praha 1:1 (0:0)

Branky: 86. Voltr – 66. Šisler

Rozhodčí: Čuřín – Myška, Hlaváč