Dnes je 09. 09. 2024
svátek má Daniela

Českolipská rezerva z venku přivezla tři body

Českolipské bégo poprvé na jaře získalo na hřišti soupeře první body. Po třech prohrách získalo tři body se zachraňujícími Autobrzdy Hejnice. Domácí se dnešní prohrou dostali na samé dno tabulky.

Autobrzdy Hejnice – Arsenal Česká Lípa B 1:4 (1:2)

V prvním poločase se domácí do soupeře z České Lípy pustili bez ostychu. Měli více ze hry, vytvořili si řadu šancí. V 15.minutě rozehrál Šulc trestný kop nakrátko ke Koubovi, který následně těsně minul Chadrabovu branku. O třináct minut později byl již Chadraba překonaný, ale na brankové čáře jej zastoupil Půlpán. Ve 31.minutě prošel Bečvařík po pravé straně a poté obstřelil gólmana Vykoukala – 0:1. Pak dvakrát zahrozili domácí. Nejprve Chadraba vyrazil nohama střelu Budky, poté se před něj dostal Kouba a chtěl jej obejít, jenže Chadraba mu sebral míč přímo z nohy. Pět minut před koncem prvního poločasu domácí po rohovém kopu srovnali skóre, šťastným hlavičkářem byl Filip – 1:1. Na 1:2 pro Lípu zvýšil Kaňkovský, který u tyče propasíroval míč do hejnické svatyně.

Ve druhém poločasu českolipští začali hrát fotbal a bylo to vidět na skóre. Nejprve se trefil Záleský – 1:3, to běžela 56.minuta. Pak střílel Burian, s jeho šajtlí si poradil domácí gólman. Poté zahrozil Kaňkovský, jenže jeho střelu srazil obránce na rohový kop. V 78.minutě musel ukázat své umění Chdraba při šanci Kouby. Pojistku ve formě čtvrtého gólu přidal Bečvařík, když zúročil centr Švece. V samotném závěru utkání ukázal své umění nestárnoucí domácí hráč Zoreník. Z otočky poslal balón na horní část břevna.

Českolipský trenér Bohuslav Najman po utkání řekl: „ V prvním poločase jsme se přizpůsobili hře domácích. Teprve v závěru prvního a po celý druhý poločas jsme začali hrát fotbal. Možná, že k tomu pomohla slabší fyzička.“

Branky 40. Filip - 30. a 86. Bečvařík, 43. Kaňkovský, 56. Záleský  Rozhodčí Rais. ŽK 0:3, 100 diváků.

Sestava: Chadraba - Bečvařík, Rataj, Měšťan, Pohorský (56.Burian) -  Švec, Vodrážka, Novotný, Půlpán - Záleský (76.Beneš), Kaňkovský.