Dnes je 28. 09. 2024
svátek má Václav,Den české státnosti

Českolipské kluby své fanoušky doma příliš nepotěšily

V parném počasí se o víkendu hrála spousta fotbalových utkání, která však českolipským a novoborským fanouškům moc radosti nepřinesla...

Divize B

Arsenal Česká Lípa – FC Chomutov 1:1 (0:0)

1. Baláž Pavel - 83. Junuzovič Arnes

Sestava domácích: Kadlec – Baláž, Blažek (87. ČK), Malý, Bulejko – Díl (46. Petr), Vacek (78. Berounský), Šíma, Kubr (46. Žižka) – Štajner (58. Provazník) – Halbich.

Arsenal vstupoval do sezony s ambicí držet se v tabulce co nejvýše, nejlépe mezi prvními třemi. K tomu ale bude potřeba především doma získávat pravidelně body. V pátek se to však českolipským fotbalistům nepodařilo a Chomutov si odvezl zasloužený bod. „Minulou porážku v Brandýse jsme dnes chtěli odčinit,“ říká obránce Arsenalu Pavel Malý. „Do zápasu jsme na můj vkus vstoupili trochu vlažně, ale snažili jsme se z toho urvat, co šlo. Myslím, že v prvním poločase jsme dobře rozehrávali od gólmana, ale chyběla nám tam ta přechodová fáze a bylo to i bez hry křídel. Pak se nám povedlo dát se štěstím gól, když jejich hráč míč tečoval a gólmanovi to vypadlo. Jenže pak přišel opakovaný problém, necháme si dát gól ze standartky...“

Do první šance zápasu se dostali domácí, když po akci, kterou rozehrál bývalý prvoligový hráč Štajner, střílel Bulejko jen do gólmana. Hosté zahrozili několik minut poté, kdy nejvyšší hráč zápasu (aspoň dvoumetrový) Boček jen hlavičkoval nad. Právě tohoto habána měl často na starosti Pavel Malý. „No je to těžké, člověk vyskočí a může si s ním změřit výšku, když on stojí. Do toho ještě byl hmotnostní kategorie tak nad 100 kilo,“ usmívá se českolipský bek a dodává:. „Takže to nebylo jednoduché, ale takový je fotbal. Je jedno, jestli je tam stopadesáticentimetrový či dvoumetrový hráč, to je úkol obránce ho ubránit. Bohužel se nepodařilo ubránit tu zmiňovanou standartku.“

I když se Arsenal ve druhém poločase herně zlepšil, druhý vítězný gól se mu nepovedlo vsítít. „Čekal jsem víc, protože bod doma s Chomutovem je pro mě ztráta. A i prohrát venku s Brandýsem 0:3 je také ztráta. Takže jsme pod očekávání,“ říká s rozpaky Malý.

Velkým plusem zápasu byla velká návštěva, necelé čtyři stovky lidí. Určitě tomu pomohl nezvyklý, ale jistě přijatelnější čas pro fotbal, páteční 18. hodina. „Samozřejmě fanouškům děkujeme, že si na nás udělali čas a částečně se omlouváme za domácí remízu, ale můžu říct za celý tým, že jsme do toho dali všechno, ale chce to ještě o něco víc,“ dodává českolipský odchovanec, který dříve oblékal mladoboleslavský dres.

Krajský přebor

FK Sedmihorky – FK Stráž p. Ralskem 0:1 (0:0)

1. Kisty Jakub

FC Nový Bor – FK Slovan Hrádek n. Nisou 1:3 (1:2)

6. Třešňák Michal - 19. Švejkovský Petr, 45. Polívka Tomáš (pen.), 91. Holeček Ondřej

Skalice – Višňová 2:1 (2:0)

1. Demke Lukáš, 25. Kaňkovský Karel - 48. Dobrovodský Radek

I.A třída

Dva zápasy, nula bodů, skóre 3:9 a poslední místo. Taková je zatím bilance fotbalistů Lokomotivy Česká Lípa, nováčka druhé nejvyšší krajské soutěže.

Lokotka vstoupila do zápasu s libereckým Pěnčínem hodně nešťastně, už ve třetí minutě dostala gól. Největším problémem domácích byla předfinální fáze, takže se až na Horáčkovu hlavičku nedostala do zajímavé příležitosti. Naopak hosté byli v útočení šikovnější, několik slibných šancí zazdili, ale jedna se jim přece jenom povedla přeměnit v druhý gól.

Když se domácím podařilo na začátku druhé půle snížit, vypadalo to, že by ještě mohl přijít zvrat v utkání, což se ale nakonec nestalo. Hosté rychle zareagovali třetím gólem a vítězství si pak ještě pojistili čtvrtým přesným zásahem.

Mimoň – Ruprechtice 3:0 (1:0)

1. David Jakub, 52. David Jakub, 89. Matušek Patrik

Lokomotiva Č. Lípa – Sokol Pěnčín 1:4 (0:2)

1. Lupšák Jan - 3. Matějíček Michal, 34. Vondrák Václav, 52. Žďárský Mikuláš, 67. Žďárský Jiří

I.B třída

V nejnižší krajské soutěži si zatím velmi dobře vedou Cvikov, který po dvou kolech vede tabulku, a Dubnice, která je hned za ním. V jejím dresu se už popáte (!) v letošní sezoně trefil ostrostřelec Radim Věchet.

Cvikov – Doksy 5:1 (2:0)

1. Jirák Jiří, 41. Vacek Jakub, 55. Vacek Jakub, 75. Coufal Eduard, 87. Vávra Michal (pen.) - 51. Exner Pavel

Jablonné v Podještědí – Žandov 2:1 (0:0)

1. Švára Michal (pen.), 85. Černohorský Luděk - 89. Bárta Jaroslav (pen.)

Dubnice – Rapid Liberec 4:2 (2:2)

1. Věchet Radim, 22. Závodský Jakub, 67. Věchet Radim (pen.), 72. Věchet Radim - 15. Gschwentner Roman, 28. Tschervenka Roman (vl.)

Hrádek n. Nisou – Kamenice 1:2 (0:0)