Dnes je 24. 09. 2024
svátek má Jaromír

Rezerva Arsenalu zdolala Hejnice

V rámci 10. kola krajského přeboru hostil B-tým Arsenalu na svém hřišti Autobrzdy Hejnice. Diváci dlouho čekali na vážnější šanci a gól byl k vidění až v závěru prvního poločasu, kdy se trefil hostující Jakub Kouba. Ve druhé půli však domácí zápas otočili, na 1:1 vyrovnal Marek Burian, obrat ve skóre dokonal Radomír Picek.

Kdo na začátek utkání nepřišel, vlasy si rvát nemusel, protože první velká šance se zrodila až v 16. minutě. Po centru Paryse hlavičkoval nad Švec. Na následnou nabídku Půlpána si naskočil Košek, ale mířil vedle. Hosté se osmělili Řezníčkem, jehož přímý kop postrádal přesnost. V závěru poločasu hrozili Českolipští, kteří měli k dispozici dvě standardní situace, ale ani jednu z nich nedokázali využít. Vzápětí si Parys narazil se Švecem, prvně jmenovaný však netrefil branku. Ani Půlpánova střela se neujala. Hned z protiútoku tak udeřily Hejnice. Jakub Kouba obstřelil Řezáče a poslal míč ke vzdálenější tyči – 0:1.

Tento gól do šatny ale domácí fotbalisty nesložil, naopak. V 63. minutě si na pěkný centr naběhl Marek Burian a vyrovnal stav zápasu na 1:1. Hostům se toto skóre příliš nelíbilo a misku vah chtěl na jejich stranu převrhnout Kobr, Řezáč se sice pořádně proletěl vzduchem, ale nakonec zasahovat nemusel. Poté se ke slovu opět dostali svěřenci trenéra Bohuslava Najmana a hejnický brankář Dostál musel na brankové čáře čarovat. V 83. minutě přišel rozhodující moment tohoto klání. Po pěkném sólu Cermana se prosadil Radomír Picek – 2:1. Do další velké příležitosti se dostal Půlpán, ale na Dostála nevyzrál. Na samém konci zápasu si ještě zachytal Řezáč.

ARSENAL Česká Lípa B – Autobrzdy Hejnice 2:1 (0:1)

Branky: 63. Burian, 84. Picek – 45. Kouba

Rozhodčí: Mrkáček – Rakouš, Rais