Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

Démoni Česká Lípa – FC Arsenál Benešov

Vzhledem k tomu, že Démonům chyběli za základní sestavy hned čtyři hráči, dalo se očekávat velice těžké utkání. Arsenál potřeboval nutně bodovat, a tak začal hrát ze zabezpečené obrany a jen na brejky.

Tenhle systém hry Démoni nemají moc rádi a tak zvolili velice opatrný začátek. Vůbec první střela padla až ve druhé minutě zápasu ze sálovky domácího Milana Soukupa. Pak se dlouho nic nedělo. V šesté minutě si soupeř vytvořil celkem slibnou akci, která ale končí v náruči Marka Michálka. V sedmé minutě soupeř proniknul obranou Démonů a donutil je k prvnímu akumulovanému faulu, ze kterého kopal soupeř standartku. Parádní střela, ale ještě parádnější zákrok Marka Michálka na skóre nic nezměnilo.

Ze strany Démonu se hra nedařila, jak jsme zvyklí. Začínáme lehce propadat v obraně a to se v 9. minutě zápasu vymstilo. Hráč hostí č.9 po přesné přihrávce od č.3 prostřelil Michálka a na lavici Arsenálu bylo veselo, 0:1.

V 17. minutě se uvolnil Milan Soukup, ale trefuje jen břevno soupeřovy branky. 18. minuta a Arsenál má šestý akumulovaný faul, což znamená velkou penaltu. K míči se staví jako obvykle Milan Soukup. Jenže tentokrát zapomněl zvednout ruku a rozhodčí v rozeběhu zastavuje kop. To Milana rozhodilo tak, že na druhý pokus penaltu nedává. No škoda. První poločas tedy Démoni prohrávají 0:1 a v kabině bude bouřka.

O přestávce bylo nutné opět hráčům našeho B týmu, kteří v tomto zápase zaskakovali za naše vykartované, připomenout taktiku, jak se stavět k tomuto zápasu. Potřebovali jsme rychle vyrovnat a vrátit se do zápasu. Nastolit herní pohodu a poprat se o kompletní body.

První poločas jsme začali tlakem a hned v první minutě po křížné přihrávce Stanislava Bejdy vyrovnává na 1:1 Milan Soukup. Ve třetí minutě další gólovka, ale Jakub Dutka netrefuje branku. Démoni zvyšují tlak a ve čtvrté minutě po ose Bejda, Kulha se dostává před již odkrytou branku Milan Soukup, ale jeho střela v síti neskončila. V osmé minutě konečně pohledná futsalová akce. Soukup hezkou kombinací uvolnil Demkeho a ten zvyšuje na 2:1 pro Démony.

V deváté minutě také vstoupil ve své druholigové premiéře do hry Jan Sysel, který si řekl o nominaci svým výkonem pří zápase Démoni Česká Lípa B – FC Prašivky Liberec. Démoni tento zápas vyhráli 17:6. Hned v 10. minutě nahrává Lukáši Mikysovi, ale ten odkrytou branku netrefil a opět se nám přestává dařit. V průběhu dalších několika minut jsme si vypracovali několik gólových akcí, ale na skóre žádná změna. Ve 14. minutě máme 5. akumulovaný faul, a tím pádem musíme změnit herní systém. Kupodivu se to vyplatilo a vynutili jsme si standardní situaci. K rozehrávce se staví Milan Soukup, ale toho rozhodčí vykazuje ze hřiště pro zkrvavené koleno. Tak si míč staví Michal Kulha, nahrává Stanislavu Bejdovi a ten chladnokrevně zakončuje. Je to 3:1. Hned o dvacet sekund později jsme se dostali do další gólovky, brankář hostí už je překonaný, ale míč poskakuje na brankové čáře. Takže gól nepadl. Dalších několik slibných akcí jsme neproměnili, až v 17. minutě musel už zákonitě přijít trest a soupeř snížil na 3:2. Arsenál si bere time out a nás čekají dlouhé tři minuty do konce zápasu. Jenže soupeř už nic podstatného nevymyslel a tak tři cenné body zůstávají doma.

Přesto, že jsme vyhráli, tak jsme spadli o skóre na druhé místo. Špice tabulky druhé ligy západ snad ještě nikdy nebyla tak vyrovnaná.