Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

F.A.Zole Česká Lípa – SK Goll Běloves 7:3

Před pátečním utkáním 5. kola futsalové 2. ligy – západ fanoušky především zajímalo, zda F.A.Zole konečně přijdou na to, že bodovat se dá i doma. Prozatím totiž vozily body výhradně z venkovních zápasů.

Minule F.A.Zole vyhrály v Chotěboři 6:3 a usadily se na šestém místě tabulky, o jedinou příčku za svým pátečním soupeřem, který měl za sebou domácí porážku 2:4 s dosud stoprocentním Mělníkem. V případě výhry tedy mohly Běloves předstihnout.

Domácí nastoupili v sestavě: Chadraba – Havlásek, Šídlo, Vodrážka, Kuzněcov – Brož Vojtěch (kapitán), Brož Zdeněk, Beránek, Mitáč, Souček. Diváků se dostavilo pětasedmdesát a hned v první minutě viděli, jak Chadraba vyráží nebezpečnou střelu hostí. Začátek zápasu však byl ve znamení mírné převahy F.A.Zolí a ve 4. minutě Vojta Brož nastřelil tyč. O dvě minuty později měl jednoduchou práci Šídlo, když z metru dokopl do prázdné branky po přihrávce Součka – 1:0. Do desáté minuty se pak převaha F.A.Zolí stupňovala a hosté řešili jejich úniky jen za cenu faulů. V 11. minutě šli domácí dva na jednoho, ale Vojta Brož pokazil finální přihrávku. Vzápětí tentýž hráč hezky vystřelil skoro z poloviny hřiště a brankář hostí Klofanda střelu vytáhl efektním skokem. Ve 12. minutě Souček po rohu napálil břevno. Čtrnáctá minuta přinesla zvýšení náskoku domácích – prosadil se Beránek po spolupráci se Součkem. Hned nato F.A.Zole pohrdly dvěma dalšími šancemi, což je mrzelo, když hosté v 15. minutě snížili po chybě domácí obrany na 1:2. Závěr poločasu přinesl ještě několik příležitostí, ale žádné se neujala. Souček trefil padajícího brankáře, hosté pálili po zemi těsně vedle a stejně dopadla i jejich polovysoká střela těsně před sirénou.

Ve druhé půli se na hřiště dostal mladý Mitáč a ve 22. minutě zvýšil na 3:1. Hosté ho sice při průniku faulovali, avšak útočník domácích v poskytnuté výhodě prošel až před brankáře a po zemi ho obstřelil. Tím začala tříminutová běloveská krize. Vojtěch Brož zužitkoval přihrávku Součka a po rohu Mitáče se prosadil Zdeněk Brož – 5:1. F.A.Zole jako by se nechaly poněkud ukolébat a ve 28. minutě nejprve pokazily útok tří na jednoho a pak nechali před svou brankou neobsazeného hráče při rohovém kopu. Naštěstí Vodrážka odpověděl střelou pod břevno ze střední vzdálenosti. Poté se zápas od stavu 6:2 prakticky jen dohrával. Hosté si nedokázali vytvořit tlak a nezdálo se, že se o to vůbec pokoušejí. Domácí si hlídali odstup. Přesto padly ještě dvě branky. Ve 32. minutě přišla nejpohlednější akce zápasu – Souček s Vojtou Brožem si několikrát přihráli napříč hostující obranou a fazolácký kapitán nakonec lehce přehodil ležícího brankáře. Pět minut před koncem naopak Běloves rozvrátila domácí obrannou linii a snížila, ale to bylo všechno. F.A.Zole kontrolovaly zbytek zápasu a hosté ani nezkusili powerplay.

Příště F.A.Zole hrají venku se Sokolem Dobřichovice, který je zatím bez bodu poslední. V 7. kole si určitě nenechte ujít krajské derby se Slavií TU Liberec. Zápas se hraje 9. listopadu ve 20.30 ve Sportovní hale v České Lípě.