Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

Futsalisté FC Démoni zdolali Chotěboř a vyhoupli se na 2. místo

Ve 20. kole druhé futsalové ligy skupiny Západ hostili českolipští Démoni souseda v tabulce Chotěboř, a pakliže si chtěli udržet šance na postup do nejvyšší soutěže, museli zvítězit.

Po prvním poločase to ovšem na tříbodový zisk nevypadalo, avšak ve druhé půli domácí zabrali, Lukáš Demke vystřihl hattrick a Česká Lípa nakonec porazila Chotěboř 7:4.

FC Démoni Česká Lípa – FK Boca Chotěboř 7:4 (1:2)

Trenér České Lípy Karel Kruliš se pro zbytek sezony bude muset obejít bez služeb brankáře Marka Michálka, který si léčí otevřenou zlomeninu levé ruky. Do českolipské branky se tak proti Chotěboři postavil Michal Plochý, který jako první inkasoval. Ve třetí minutě našel Čáp dobře naběhnutého Martina Doležala, který sám před Plochým nezaváhal. O vyrovnání se postaral Jiří Beránek, který zužitkoval přesný pas Demkeho.
Poté trefili hostitelé tyč a další příležitost promarnil Demke, který před poloprázdnou brankou trefil stojícího protihráče. Následně se ke slovu dostala také Boca, Klimeš střelou z úhlu ještě neuspěl, ale v 17. minutě přihrál Martinu Doležalovi, jenž zajistil svému týmu poločasové vedení.

Do druhého dějství vstoupili Démoni opravdu démonským stylem. Švec vyzval ke skórování Lukáše Demkeho, jenž srovnal na 2:2. Oba futsalisté si podobnou souhru zopakovali i o minutu později a Českolipští rázem vedli. Svěřenci trenéra Kruliše byli najednou při chuti a na 4:2 zvýšil Milan Soukup. Když se po něm trefili i Jiří Beránek a Stanislav Bejda, nebylo co řešit.
Lukáš Demke vzápětí dovršil hattrick, čímž upravil už na 7:2. Hostující Martin Doležal pak sice dvěma góly ztenčil náskok České Lípy na tříbrankový rozdíl, ale to bylo vše, co Chotěboř stihla.

Branky a asitence: 8. Beránek (Demke), 21. Demke (Švec), 22. Demke (Švec), 24. Soukup (Šindelář), 25. Beránek (Demke), 30. Bejda (Demke), 32. Demke (Bejda) – 3. Doležal (Čáp), 17. Doležal (Klimeš), 32. Doležal (Klimeš), 38. Doležal.

Rozhodčí: Stádník, Vaněk. Bez karet.

Diváci: 75

FC Démoni Česká Lípa: Plochý (Pavlíček) – Bejda, Šindelář, Beránek, Buryán, Švec, Soukup, Demke, Paleček, Haviar. Trenér: Karel Kruliš

FK Boca Chotěboř: Pátek – Čapek, Doležal, Staněk, Kratochvíl, Odvářka, Klimeš, Čáp, Buda.