Dnes je 27. 09. 2024
svátek má Jonáš

Buldoci roznesli Predátory vysokým poměrem 10:3

Českolipští hokejisté přivítali na svém ledě v rámci 17. kola druhé hokejové ligy neoblíbeného soupeře z Řisut. Predátoři totiž nedokázali porazit Buldoky pětkrát v řadě a tuto nelichotivou sérii neprotrhli ani v nedělním podvečeru.

Středočeši si u Ploučnice doslova otevřeli střelnici a nasázeli domácím deset gólů, v dresu Řisut řádil Jakub Kraus, jenž si připsal dvě branky a stejný počet asistencí. Predátoři se zmohli jen na tři přesné trefy. V českolipské kleci se vystřídali oba gólmani, Michal Holeš po sedmém inkasovaném gólu opustil své pracovní místo, které přenechal Karlu Henešovi. Šanci na reparát budou mít svěřenci trenérů Lassiga a Kanise příští sobotu v Klášterci.

Hosté vletěli na svého soupeře jako uragán a hned na konci třetí minuty udeřili poprvé, když akci dva na jednoho po přihrávce Wolfa zakončil Jonáš Křepelka – 0:1. Poté si domácí zahráli první přesilovku, v níž zahrozil zejména Jakeš, ale Pospíšila nepřekonal. Následně se ve střelecké pozici octil Šulc, ovšem trefil pouze stojícího protihráče. V 9. minutě byl vyloučen Bauer na 2+10 minut za úder do oblasti hlavy nebo krku a Buldoci tuto početní výhodu náležitě využili, když se z prostoru mezi kruhy prosadil Jakub Kraus – 0:2.

Hosté byli při chuti, střelec druhé branky Kraus nastartoval své motory a Jirkovský ho zastavil jen za cenu faulu. V 16. minutě byly Řisuty potrestány za příliš mnoho hráčů na ledě. Od modré čáry vypálil Jirkovský, jehož rána se odrazila k Divíškovi, který posunul na lépe postaveného Jana Šulce a brankář Pospíšil uviděl kotouč až ve své síti – 1:2. Ovšem hosté si dvougólové vedení vzali ihned zpátky, nedovoleně bráněný Ondřej Jaroš si přesto dokázal poradit a překonal Holeše potřetí – 1:3. V samotném závěru první třetiny měl obrovskou šanci Landa, ale puk poslal pouze do tyče.

Druhé dějství začaly oba týmy opatrně, až Nekvinda se snažil nachytat Pospíšila na švestkách, leč neúspěšně. Na druhé straně musel proti Babickému zasahovat Holeš. V přesilovce se ke slovu dostal nejproduktivnější hráč Řisut Matěj Kos, ale Holeš neměl pro jeho pokus pochopení. Ve 28. minutě důrazný Divíšek předložil touš Lassigovi, který ho však za čáru nepropasíroval. Domácí v těchto fázích hry uzamkli hosty v jejich obranné třetině a jen díky Pospíšilovi držely Řisuty vedení.

Řisutský strážce svatyně se vyznamenal zejména proti Formánkovi, jemuž lapil téměř jistý gól. V polovině utkání se zřejmě lámal chleba celého zápasu, protože další dvě tutovky spálili Jakeš, respektive Beneš, který neuspěl ze samostatného nájezdu. Když své příležitosti nevyužili Predátoři, udeřili opět Buldoci. Ve 37. minutě úspěšně mířil Petr Procházka – 1:4. Pověstného „bůra“ zařídil o necelou minutu později Boris Nestrašil – 1:5.

Na začátku poslední části hry přišla kuriózní situace. Landa se dostal do samostatného nájezdu a lidově řečeno zahrál Holešovi na housle. Rozhodčí nejprve branku uznali a Landa přijal od spoluhráčů gratulace. Ovšem poté z ničeho nic nařídili sudí vhazování v obranném pásmu České Lípy a gól odvolali. Neuznaný gól však Středočechy nemusel vůbec mrzet, protože v čase 43:32 trefil místo určení Jan Bláha – 1:6. Brankostroj Řisut se však nezastavil, další zářez do pažby přidal Roman Čermák – 1:7.

Brankáři Holešovi došla trpělivost a pustil do brankoviště Karla Heneše. Heneš si pořádně nesáhl na puk a už ho lovil ze své sítě, pěknou akci zakončil Jakub Kraus – 1:8. Aby toho nebylo málo, přidala družina Jana Novotného další gól, to se prosadil Tomáš Wolf – 1:9. V 53. minutě sice předvedl Heneš zázračný zákrok proti Scherzlovi, ale na pokus Matěje Kosa už nestačil – 1:10. To bylo ze strany Řisut pro tento zápas vše a poslední slovo měla přeci jen Česká Lípa, která už jen kosmeticky upravila výsledek. Nejprve překonal Pospíšila Jiří Jakeš – 2:10, po něm uzavřel gólový účet tohoto duelu Martin Příhoda – 3:10.