HC Česká Lípa - HC Frýdlant 11:4 (3:1, 5:3, 2:0)

HC Česká Lípa je na prvním místě. Série vítězných zápasů pokračuje, tuto sobotu domácí tým nastřílel Frýdlantu jedenáct branek a posouvá se na čelotabulky.

Od prvních vteřin utkání měli domácí více ze hry a často ohrožovali frýdlantského gólmana.

Hosté vyráželi do brejků, největší šanci měl kapitán hostů Vološín, jeho střelu kryl pozorný Číž v domácí brance. Skóre se poprvé měnilo až po deseti minutách hry. Po krásné kombinační akci celé pětky se trefil Bauer. Domácí hrozili i v oslabení, Preusslerovu bombu zastavilo břevno. Hned poté domácí skvěle vyřešili situaci dva na jednoho a střela Rašína skončila v síti. Hosté bleskově kontrovali a Vološínova nenápadná střela od modré zapadla do domácí brány. Českolipští dále hráli útočný hokej a neposkytli hostujícímu mužstvu moc prostoru na ledě.V čase 17:17 zvýšil na rozdíl dvou gólů kapitán České Lípy Holčák. Půl minuty před koncem první třetiny byl vyloučen hostující Hodač a čtyři vteřiny před sirénou upravil stav utkání na 4:1 opět Bauer.

Necelá minuta druhého dějství stačila k dalšímu zvýšení náskoku domácích. Po Holčákově nahození usměrnil puk za Pirochova záda Preussler. Frýdlantští se oklepali a téměř vzápětí Mikyska snížil na 2:5 z pohledu hostů. Gól hostující hráče nabudil a chvílemi zatlačili domácí do defenzívy. V polovině 8. minuty se Frýdlant radoval potřetí. Prosadil se Hodač. O minutu později pálil domácí Čapek a Rašín svým druhým gólem zvýšil už na 6:3. V polovině utkání pak přidal Peterka sedmou branku. Hosté šli do oslabení, které přestáli bez úhony. Ihned po návratu vyloučeného hráče na led Preussler nahodil puk a Holčák jej tečoval za záda nešťastného brankáře hostí. Půl minuty na to byl faulován ve vyložené šanci Šesták a z nařízeného trestného střílení přidal devátý zásah do černého. Na konci 16. minuty dostal stejnou šanci hostující Peřina. Ani on se nemýlil a podtrhl gólový účet druhé třetiny. Do kabin se šlo za stavu 9:4.

Třetí třetina prakticky rozhodnutého utkání začala šancemi na obou stranách. Hra se přelévala nahoru dolů, aniž by střelci nějak výrazně ohrozili oba brankáře. Jak běžely minuty začalo utkání připomínat stálou přesilovku českolipských. Ty nezabrzdilo ani opakované vyloučení. Domácí se snažili o desítku, dokonce puk do frýdlantské brány dostali, ale sudí gól neuznal za hraní rukou. Hra svižně ubíhala téměř bez přerušení. Domácí vymýšleli parádní kombinace a bavili početné publikum. Diváci se desátého gólu dočkali v čase 55:37. Střelcem byl Radek Holčák a dosáhl hattricku. Hosté sympaticky nesložili zbraně a několika střelami se snažili rozhýbat Číže v domácí brance. Dvě minuty před konce se naposledy měnil stav utkání. Preussler doklepl do klece hostů puk nahozený Holčákem. Domácí kapitán si připsal již sedmý kanadský bod v zápase. Česká Lípa rozdrtila Frýdlant 11:4.

Branky a nahrávky: 10. Bauer (Peterka, Preussler), 14. Rašín (Šesták), 18. Holčák (Ulbricht), 20. Bauer (Holčák), 21. Preussler (Holčák), 28. Rašín (Čapek), 31. Peterka (Preussler, Holčák), 35. Holčák (Preussler, Ulbricht), 35. Šesták, 56. Holčák (Peterka), 59. Preussler (Holčák) - 16. Vološín (Peřina), 22. Mikyska, 27. Hodač, 36. Peřina

Vyloučení: 5 : 2                Diváci: 200                        Report: Pavel Milt

PSK Liberec    :    HC Lomnice n/Pop.                     2  :  4      (0:2 0:0 2:2)

Branky: 47. Masěra (Šebesta J.), 54. Malinský (Urby) –7. Junek (Martinec), 12. Junek (Syrovátka L.),51. Junek (Syrovátka L.) 59. Junek (Drahonovský,Martinec).

Vyloučení: 7:6                   využití 0:1           v oslabení 1:0

Tabulka po 7 kole:

1.  HC Česká Lípa                   6          4          1          0          1          40:24           14

2.  PSK Liberec                       6          4          0          0          2          30:21           12

3.  HC VTJ Ješted Liberec      4          2          0          1          1          25:24             7

4.  HC Lomnice n/Pop.           5          1          0          1          3          21:36             4

5.  HC Frýdlant                       5          0          1          0          4          21:36              2