PSK Liberec – HC Česká Lípa 3 : 5 (2:0, 0:3, 1:2)

Hráči České Lípy zvítězili na ledě lídra soutěže a dotáhli se na první místo v tabulce. V sobotu 10.11.2012 od 15.15 hodin, hostí českolipský tým HC Frýdlant.

Domácí začali střetnutí tlakem, kterému hosté odolali až do čtvrté minuty kdy šli po faulu do oslabení. V něm měli domácí několik šancí skórovat a to se jim podařilo půl minuty před koncem přesilovky kdy brankář hostí neudržel puk ve výstroji a domácí Maděra pohodlně zavěsil. Ani ne minutu na to ujeli dva domácí a Andrýsek v bráně České Lípy kapituloval podruhé po střele Barana. Na hosty se valil útok za útokem, ale další gól se z nich nezrodil. Naopak, Lípa se oklepala z úvodního šoku a pouštěla se častěji do útočení. Ale ani střely Peterky a Holčáka se mezi tyče nevešly. Hosté nicméně přebírali iniciativu a domácí bránili často za hranicí pravidel. Ani přesilovky ale neznamenaly úpravu skóre a první třetina skončila vedením domácích o dvě branky.

Už dvacet vteřin po zahájení druhé třetiny pálil na brankáře PSK Peterka a ukázal, že zdaleka není rozhodnuto. Jeho střela ještě snížení gólového manka nepřinesla. V 26. minutě  šli domácí  do oslabení a gól lipských hráčů visel na vlásku. V polovině utkání zazvonila tyč domácí klece a pak již udeřilo. Střelu Ulbrichta tečoval Preussler za záda bezmocného libereckého brankáře. O dvě minuty později se vydal na útočný výlet Rašín a vybídl ke srovnání skóre Čapka, který se nemýlil. Tlak hostujícího mužstva vzrostl a ve 36. minutě se Veberovi podařilo prostřelit vše co mu stálo v cestě a otočit zápas! Aktivní hosté dál tlačili, domácí opět spasila tyč jejich brány. Získaný náskok si hráči České Lípy udrželi a do kabin se šlo za stavu 2 : 3.

Třetí třetina začala náporem domácích, kteří chtěli zvrátit nepříznivý stav utkání. Nápor libereckých ukončilo vyloučení. Českolipští naložili s přesilovkou jak se patří a Čapek zvýšil jejich náskok na dva góly. Liberec přitvrdil a na ledě začalo jiskřit. Vylučovalo se na obou stranách. I v oslabení měli hosté více ze hry a důsledně kazili rozehrávku domácích. Poté při dlouhé hře čtyř proti čtyřem se více zapotil českolipský brankář. Poté, co byli hosté pouze ve třech, trefil se domácí Češka a snížil na 3:4. Hostující hráči nechtěli dopustit závěrečný tlak domácích a zvýšili agresivitu. Znervóznělí domácí začali oplácet a hra se rozkouskovala. I když v oslabení, zkusil PSK hrát 105 vteřin před koncem zápasu power-play. Po půlminutě byl však vyloučen další liberecký hráč a Lípa měla dvojnásobnou přesilovku. Tu využil bombou od modré Rašín a českolipské oslavy mohly vypuknout naplno. Dosud suverénní PSK Liberec podlehl České Lípě 3:5.

Branky a nahrávky: 5. Maděra (Šebesta J.), 6. Baran (Šostý), 55. Češka (Ubry,Číž) - 31.Preussler (Ulbricht,Mišaga), 33.Čapek (Bureš,Rašín), 36.Veber (Ulbricht,Mišaga), 46.Čapek(Veber), 59.Rašín (Ulbricht)

Vyloučení: 9 - 6