Bardolino již v úterý v amfiteátru

Verze pro tisk |

Po koronavirové pauze a koncertním půstu přichází první živý koncert v rámci letošní čtvrté sezóny Českolipského komorního cyklu. Tradiční volně přístupný koncert, který byl v minulých letech zasazen do Městského parku, se letos uskuteční mimořádně v amfiteátru v klášterní zahradě. Již zítra, tj. v úterý 15. června se zde představí soubor Bardolino se svým projektem Cesta kolem světa za 80 minut. Těšit se můžete na živelnou hudební pouť napříč evropskými i mimoevropskými kulturami v originálním a energickém spojení klasické hudby, etna a jazzu.

Název Bardolino odkazuje na tradiční vinařskou oblast v severní Itálii. Odsud pocházela lahev vína, kterou spolu původní trio muzikantů vypilo po svém prvním koncertě v roce 2006. Členy souboru jsou klasicky vzdělaní interpreti, kteří v projektu Bardolino hledají a nacházejí nové výrazy a polohy, čerpají ze své hudební erudice a zároveň odkládají klasický repertoár a inspirují se ve světě folkloru a world music. V tomto přístupu si soubor neklade žánrové nebo zeměpisné mantinely, naopak se zcela otevírá nikde nekončícímu světu lidových inspirací. Proto na repertoáru souboru Bardolino nacházíme písně sefardských Židů, čistokrevné klezmery, keltskou, romskou, balkánskou hudbu nebo i třeba skladby původně čínské nebo indické. Hráči Bardolina interpretují někdy i díla klasických autorů, vybírá si ty, v jejichž tvorbě jsou obsaženy folklorní prvky nebo temperamentní energie a rytmy, jako jsou Piazzolla nebo moldavský Eugen Doga.

Přijďte se osvěžit pestrým hudebním koktejlem od 19 hodin do amfiteátru v klašterní zahradě. Vstup do amfiteátru bude otevřen pouze přes klášterní zahradu z Loretánské ulice kolem kláštera. Koncert je možné navštívit zdarma při respektování aktuálně platných protiepidemických opatření – nošení respirátorů a splnění jedné ze tří podmínek tzv. TNO (test, nemoc, očkování), tedy ukončené očkování, nebo min. 22 dní po 1. dávce; nebo prokázání lhůty 180 dní po prodělané nemoci covid-19; nebo negativní PCR či antigenní test ne starší než 7 dní (PCR) resp. 72 hod. (AG). 

O týden později, tedy v úterý 22. června, bude cyklus pokračovat v bazilice Všech svatých sborovým koncertem a představí Královéhradecký dětský sbor Jitro. Vstupenky na tento koncert si můžete zajistit online nebo ve festivalové kanceláři v Žižkově ulice 528/6 v České Lípě.  
Více informací na www.clkc.cz.

alt
Nahoru