Klenoty české hudby zazní v Doksech již zítra

Verze pro tisk |

Koncert vážné hudby pod názvem Klenoty české hudby v podání ženského tria Musica dolce vita se uskuteční již zítra, tedy ve středu 26. února od 18 hod. v sále ZUŠ Doksy.

„Rády bychom tímto koncertem vzdaly hold umění a památce našich největších skladatelů, neboť věříme, že jejich hudba ani po desetiletích neztratila nic na své kráse a působivosti,“ vyznávají se členky souboru Musica dolce vita flétnistka Žofie Vokálová, harfenistka Zbyňka Šolcová a mezzosopranistka Daniela Demuthová.

Návštěvníci se mohou těšit na skladby známých českých hudebních skladatelů v úpravě pro harfu, např. Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Leoše Janáčka, Bohuslava Martinů či Petra Ebena.

Rok 2014 je rokem řady kulatých výročí českých hudebních skladatelů (Josef Suk, Petr Eben, Bedřich Smetana, Antonín Dvořák, Jiří Šlitr, Leoš Janáček, Iša Krejčí, Bohuslav Martinů, Josef Bohuslav Foerster). V tomto roce si také připomínáme 180. výročí prvního uvedení Tylovy Fidlovačky, v níž poprvé zazněla píseň Kde domov můj. Proto je také spontánně chápán jako Rok české hudby. Tímto koncertem, který pořádá Městské kulturní středisko Doksy ve spolupráci se ZUŠ Doksy, se připojujeme k oslavám tohoto významného hudebního svátku.

Vstupné na koncert je 50 Kč pro děti do 15 let a 100 Kč pro ostatní návštěvníky.

Nahoru