MAMMA MIA! v českolipské ZUŠ

Verze pro tisk |

Dětský pěvecký sbor Talent z českolipské ZUŠ nastudoval muzikál "Mamma Mia!", který je založen na písních úspěšné švédské skupiny ABBA. Talent zazpívá, zahraje a zatančí pro veřejnost na Velkém sále od 17 hodin, vstup zdarma.

Přestože byl název muzikálu převzat z písně skupiny ABBA, která v roce 1975 stoupala na žebříčcích hitparád, samotný příběh nemá s osudem kapely nic společného. Příběh se odehrává na řeckém ostrově Kalokairi, kde Donna vlastní a provozuje hotel pro místní i turisty. Její dcera Sophie, která je zasnoubena s mladíkem jménem Sky, vždy toužila vědět, kdo je jejím otcem, ale Donna o své minulosti nechce mluvit. Sophie objeví matčin starý deník a narazí na zápisky, ve kterých Donna popisuje intimní schůzky s třemi muži. Sophie je přesvědčena, že jeden z těch tří mužů je její otec a pošle každému z nich pozvánku na svou svatbu, aniž by o tom své matce řekla. Zjistí, kdo je její otec?

Londýnská premiéra muzikálu se konala v dubnu 1999, česká verze muzikálu měla premiéru v prosinci 2014 v pražském Kongresovém centru v režii Antonína Procházky a českolipská premiéra se uskutečnila v loňském školním roce v ZUŠ Česká Lípa v režii p. uč. Petry Jandíkové a v provedení DPS Talent.


 

Nahoru