ZUŠ ČL připravila další Večer s Jazzovou farmou

Verze pro tisk |

Jazzová Farma ZUŠ Česká Lípa se těší na své příznivce a fanoušky ve čtvrtek 26. ledna ve Velkém sále ZUŠ v 18 hodin, kde je přivítá na svém 44. Večeru s Jazzovou Farmou. Jejími hosty jsou Taneční a swingový orchestr ZUŠ Železný Brod a Big Band ZUŠ Teplice. Občerstvení zajištěno, vstup zdarma.

JAZZOVÁ FARMA vznikla v roce 2006 v Základní umělecké škole Česká Lípa. Vedoucím orchestru je trumpetista Aleš Jungman, který orchestr také diriguje. Co se týče repertoáru, obsáhne všechny hudební styly, které lze v tomto složení hrát. Každoročně se účastní akcí na Českolipsku, jako je Majáles, městské slavnosti, Muzejní noc, hudebního festivalu Všudybud a Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica, projektu „Má to smysl“, díky němuž např. letos vystoupila s mezinárodně renomovanou sopranistkou a harfistkou Hanou Blažíkovou.

TANEČNÍ A SWINGOVÝ ORCHESTR ZUŠ ŽELEZNÝ BROD začal vznikat v roce 1999 s tehdejšími žáky školy. Hráčů v té době moc nebylo, a proto jsme hráli v malém obsazení - tři dechy a rytmika. Obsazení se pomalu rozšiřovalo, až orchestr v roce 2002 mohl hrát poprvé na festivalu v Klokočí a od té doby hraje v okolí Železného Brodu a vyjíždí i dále.
Kapela se každoročně účastní řady různých kulturních akcí, nejvíce na poutích a letních festivalech. Za největší úspěch považujeme pozvání na Benátskou noc do Liberce v letech 2019 a 2020. Vedoucím orchestru je Rudolf Müller.

BIG BAND ZUŠ TEPLICE je ansámbl složený ze žáků, absolventů a učitelů Základní umělecké školy v Teplicích. Všechny členy spojuje nadšení a záliba v klasickém repertoáru amerických big bandů a moderní populární hudby. V repertoáru ansámblu najdeme skladby mnoha žánrů a interpretů. Vzorem pro mladé hráče jsou orchestry D. Ellingtona, C. Basieho a G. Millera, zpěváci Michael Bublé, Bruno Mars, Amy Winehouse nebo také Tom Jones.
Big Band ZUŠ Teplice se zúčastnil Mezinárodních festivalů big bandů v České Kamenici a Pardubicích. Z těchto soutěží si orchestr přivezl 3. místo ve zlatém pásmu a 2. místo.
Kapela hraje na akcích ZUŠ všem fanouškům tohoto žánru již od roku 2009. Vedoucím orchestru je Lukáš Čajka.
 

Nahoru