Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Verze pro tisk |

Diskuze se nám tady točí jen kolem Babiše, to jsem nechtěl. A taky je to už dost otravné. Kolik obvinění se na něj vynořilo a žádné není dotažené do konce.....

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Přiznávám, že mám proti zde diskutujícím obrovské mezery o Babišovi. A to proto, že nečumím na bednu a nesleduju ty "správné "weby a neslídím po Babišovi ani jinde na netu. Říkám opakovaně, že mi je lhostejnej a vůbec nechápu tu zavilost diskutujících, kteří ho mají plné hlavy a trumfují se, co kdo zas o něm vyslídil. No dobře, když vás to baví klidně pokračujte.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Babiš byl náš premiér a teď je jedním z kandidátů na prezidenta. Pokud se zajímáte o politiku, tak ho prostě nejde ignorovat. A v případě pandemie ho sledovali i lidé, kteří se o politiku zase tak nezajímají.
Co se týká obvinění, tak to má dvě roviny - trestně právní a morální.

V té trestně právní to je běh na dlouhou trať. Jsou tu kauzy, kde ani po 10-ti letech není rozhodnuto. Bohužel náš právní systém není úplně nejakčnější a také často dělá procesní chyby, kterých šikovní (a drazí) právníci využívají a dokážou tak spor neúměrně protahovat.

Morální pohled je takový, že některé věci se prostě nedělají. Slušný člověk je nedělá. A já bych byl rád, kdyby náš premiér a náš prezident byli slušní lidé.

Premiéra už máme, tak ještě toho prezidenta...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) souhlas!

Tak tady máme 2 zahradniky:
Ten první bez velkýho přemejšlení něco vykotí o žhavém současném tématu - C-19, Zeman, Ukrajina, Putin, AB...

Když ty provokace někoho z nás normálních nadzvednou a ohradíme se, vynoří se okamžitě ten druhej zahradnik, "slušnej a vychovanej, pane Tichý", co nemá doma TV, nečte noviny a diví se, že nás to vůbec zajímá.
Náznaky počínající schizofrenie?

PS, když to Babišův volič rafinovaně opustil a načal 6. pokračování:
https://hodnejblbec.cz/andykody/
https://www.kultura21.cz/spolecnost/21272-andykody-dlouho-ocekavana-sbirka-basni-andreje-babise-je-na-svete (už dva roky)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nejlepší je zahradníka nekomentovat.On na to čeká.Přeji všem pěkné dny a někdy zase nashledanou!A k Jirkat- napsal jste to dobře.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tak .našemu lidovému manažerovi se porouchalo auto. Takové lidové, aby ukázal, že je s obytňákem jako jeden z nich.
No vyřešil to příkladně. Přesedlal do svého SUV- Meďáku s osobním řidičem a nechal se odvézt.
Až se ukáže, co tu natropil, na své voliče se vykašle, přesedne do soukromého letadélka a odletí na zámeček do Francie

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Třetí adventní neděle (nazývaná stříbrná) má vyjadřovat radost z blížící se oslavy narození Páně. Zapaluje se 3. svíce na adventním věnci, tzv. pastýřská, která vyjadřuje radost z toho, že postní období spěje ke konci a narození se blíží.

Toliko, to dobré! Český král, císař a car, Miloš I., dnes po delším mlčení oblažil své věrné, současně mnohé jiné, svými typickými moudry... Ve speciálních Dvaceti minutách Radiožurnálu hovořil Miloš Zeman s redaktorem Tomášem Pancířem na rozličná témata. A byl to typický Zeman. Povýšený, arogantní. Jako vždy si samozřejmě neodpustil ani urážky na adresu novinářů, a to i redaktora, který s ním rozhovor vedl. Rozhovor se uskutečnil v Lánech jen pár hodin poté, co zde Miloš Zeman (nadstandardně opět) přijal Andreje Babiše. O čem spolu hovořili, nebylo ani jedním z nich zveřejněno. Ovšem s ohledem na Zemanovu reakci na jednu z otázek lze odhadovat, že jednali o nějakém vyjádření podpory v prezidentské volbě Kdo ví, už prý třeba zvažovali sílu objednaného kompra na toho či onu z prezidentských protikandidátů... Jak se říká, prasátko ke prasátku...

Miloš I., mj. jeden z mnoha bývalých členů nejúspěšnější strany v československých dějinách (pravda, aktuálně již v patách je oné mega straně hnutí ANO, tedy strana jednoho muže a vlastníka všech členských duší bez schopnosti vlastního názoru a identity!), neporušil tradici, plival všemi směry a všude, radostně sděloval, jak zvažuje (opět a zase) zvratky na ústavu... Příkladně stran jmenování nového předsedy Ústavního soudu ČR (stávajícího - dle očekávání - opět trapně negoval a znectil), což všichni svéprávní ústavní experti (možná vyjma miláčka hradního pána, zprofanovaného a trapného Aleše Gerlocha) označují za naprosto neústavní akt! ČR by byla celosvětově slavná, Ústavní soud ČR by ve "velkém senátu" posuzoval a rozhodoval o tom, že jmenovaný budoucí předseda, z pochybné vůle bývalého prezidenta, je či není legitimní v souladu s ústavním pořádkem...

Třetí adventní neděle, viz úvod tohoto komentáře, zcela poplivaná nejvyšším ústavním činitelem, ale nejenom jim, jak dnes rezonovalo tam či onde... Včera měl kolega CL'21 naprosto neuvěřitelnou možnost zúčastnit se společně s dalšími dvaceti účastníky setkání se současně nejrespektovanější "vědmou" Evropy, ovšem za podmínky naprosté mediální mlčenlivosti! Máme právo pouze na jediný mediální výstup bez práva komentáře - v ČR v roce 2023 prý bude převrat...

Těšme se na zlatou neděli!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 11. Prosinec 2022 - 19:35 | CL21

No, myslím, že v rozhovoru našeho "Slunce jasného" byly důležitější pasáže.
Například touha otevřít velvyslanectví ČR v Izraeli ve městě Jeruzalém - to může mít velmi nepříjemné důsledky.
Dále má naprostou pravdu v tom, že z Ústavního soudu ČR se stala třetí, nevolená, komora Parlamentu. To je třeba, pro zachování alespoň bazální buržoazní demokracie, nutno zásadně řešit.
Rovněž jednoznačně vyloučil vyhlášení amnestie - čímž toto nelehké břemeno přesunul (možná trochu škodolibě) na svého následníka/následnici.
Naprosto jasně označil svého favorita v prezidentské volbě - Andreje Babiše.
Zmýlil se v časovém intervalu výbuchů ve Vrběticích v r. 2014 - nebyl to týden, ale (zaokrouhleně) 6 týdnů. Zato správně poukazuje, že zpráva čučkařů neobsahovala jediný důkaz či svědectví, že to byli "Čuk a Gek" ...
Možná je dobré jít po faktech a vynechat, oprostit se, od "předsudečné nenávisti" vůči prezidentu republiky. S tím souvisí i mé doporučení, používat méně emotivních a vulgárních slov v souvislosti s prezidentem - mohla by se z toho snadno stát nedobrá "tradice" ...
Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

12. Prosinec 2022 - 18:18 | F. Chot
Pro: 11. Prosinec 2022 - 19:35 | CL21

Františku Chote, dle úvodu zjevně adresujete svůj komentář nám! Doporučujete v souvislosti s prezidentem používat méně vulgárních slov! Buďte od té dobroty, poučte, kde jsou v našem komentáři vulgární slova!? Nevíme dokonce ani o jednom, vše je v souladu se spisovnou češtinou! Není dobré zavádět "tradici" osočování z nekalostí, které nenastaly, nejsou... Na druhou stranu nutno přiznat, že je to primárně "Slunce jasné", kdo si libuje ve vulgaritách všeho druhu! Příkladem je jeho fascinace kun*ou, neméně radostná jako ty na obrázcích jeho přítele a světoznámého Mistra Františka Ringo Čecha :) :) :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Mne taky s. Chot překvapil. Dokonce ví, co je v tajné zprávě BIS. Nebo lže. Kupodivu Babiš, který s ní byl seznámen hovořil jinak.
A k vulgaritě. Známe urážky Zemana. Babiš se mu taky vyrovná. Například novináři Kmentovi, na nepříjemnou otázku odpověděl... vy jste to prase novinářské! Jste nejhorší novinářská žumpa!“ Mafián atd.
Příkladem jde i s.Chot. pod nadpisem Fialovej hnus psal o naftě a benzínu, když stály skoro 50 Kč.
Docela by mne zajímalo, jak zhodnotí práci premiera, když ve Cvikově je benzín za 33Kč a nafta za 35 Kč. :o))..
A vzpomínka kdy za soudruhů byl Super za 10 Kčs a Special za 8 Kčs. A kolik ty soudružské platy byly, že.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro:13. Prosinec 2022 - 3:02 | CL21

:-)))
Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 13. Prosinec 2022 - 9:32 | moldavit

:-)))
Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Františku Chotovi děkujeme za přání krásného dne! Na konkrétní otázky žel ani zbla nereagoval, obdobně ani na otázky "Moldavita" (před reinkarnací Vltavín)! Soudruh František patrně nemá čas, věnuje se správě svého chotovického panství... Mimochodem, v dobách socialismu to v našem regionu bylo jedno z míst (Chotovice) permanentně s "péčí" SNB a StB kvůli tamním vyhlášeným, mnohdy nepovoleným, hudebním produkcím, což dost možná pamatuje i "Moldavit", který byl v těch časech hudebně aktivní...

Říká se, vnímejme to či ono v souvislostech! Napadá nás stran nereagování FCH na otázky z předchozích komentářů, že ten svůj zdejší napsal po návštěvě nějakého baru, ne-li dokonce svého dlouholetého sídelního zázemí v českolipském hotelu Merkur. Po probuzení zíral, co napsal za bludy :)

Františku, krásné dny, večery, týdny, měsíce, roky...
Shodně s ČL básníkem a exotem Standou Holubem jste navždy náš: :) :) :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Komentovat to nebudeme, pouze vysvětlení, že jde o text, který nám napsal jeden ze čtenářů, který zde účet nemá, jeho názor však považujeme za velmi vypovídající ve vztahu k dnešní době. Se souhlasem autora jsme si pouze dovolili lehčí úpravy textu...

"V minulých dnech a týdnech jsem vám opakovaně psal, že nechci otravovat politikou domácí ani zahraniční! Máme všichni problémů až nad hlavu, soudím sám podle sebe, aktuálně podle přípisu ČEZ O navýšení záloh o 260%! Není to překlep - měl jsem tříletou fixaci, tak o to více mega skokové navýšení, byť "zastropované"... Vstupně citelně výše než všechna navýšení penze v daném čase! Navýšení cen potravin, navýšení plateb za teplo (vytápění) a vodu, za služby atd. atd. raději nekomentuji...

Minulý týden si mě dlouholetá kamarádka stěžovala, jak to mají hrozné, takřka již prý nezvladatelné! Ať jsem prý rád, že jsem sám! S manželem jsou v bytě dva, oba důchod vyšší než já! Hm, já se mám asi lépe... Naprosto bez schopnosti empatie si stěžuje někomu, kdo je výrazně pod jejich možnostmi... Dokonce, zcela zvráceně, má pocit, že se mám lépe... Byly doby, kdy měla schopnost soudnosti...

Současně neradostně vnímám stále častější poznámky o potřebě utlumit navyšování penzí... V sociální oblasti jsem byl činný více než desetiletí, "překlopení" stále větší množiny lidí do uživatelů dávek považuji za naprosto nešťastné, hloupé až ubohé... Politicky pro opozici ovšem radostné...

Výše napsané může mít naprosto devastující vztah v souvislosti s prezidentskými volbami! Stále více četnější počet nespokojených občanů může mylně svoji nespokojenost vyjádřit zcela blbě! Volit kandidáta, který má odpovídající finanční a mediální zázemí, možnost super oblbovat!

Pro zajímavost, nejenom příkladně, slova agenta komunistické StB Bureše, dnes Babiše - viz příloha! ***
Shodný pán bez uzardění nyní kandiduje! Svědomí má prý své meze, někteří lidé ovšem jsou výjimky...

S dovolením, "rochal" jsem se v aktuálních dnech komentáři na sociálních sítích občanů Slovenska,
konkrétně běžných občanů, ale i mnoha významných politiků a političek, a také mediálních odborníků!
Stručně řečeno, naprostá většina všech píše, že Češi jsou fakt divní (úmyslně používám pouze slušná slova), nejenom, že za premiéra měli slovenského mafiána, ale teď by ho chtěli dokonce za prezidenta! Slováci naprosto jednotně se vyjadřují, že u nich by český mafián neměl žádnou šanci!

Kdo ví, možná je to ta dávná, neuvěřitelná a nepochopitelná, fascinace Gustavem Husákem... Češi si prostě tehdy zvykli, i když GH zcela jistě nebyl oproti agentu Burešovi mafián... Mnozí dnešní důchodci dost možná to v hlavě mají v lince: Bureš náš spasitel! Na trapnost má prý právo každý...

Co nejvíce pohody všem ve dnech před Štědrým dnem! "

*** Obrázek zde nelze, tak pro vysvětlení - jde o slova Andreje Babiše, kdy řekl: "...Nikdy nebudu kandidovat na prezidenta! Náplň jeho práce by mě nikdy nebavila ani na ni nemám předpoklady!"

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nihil novum sub sole.Bureš se chystá na maďarské hranice.Nevím,jestli dostal ohledně migrantů noty od Zemana,ale jemu nepravdivá nařčení,kdo kam koho pozve,pomohlo vyhrát volby.Na druhou stranu je stále hodně Čechů,kteří pomahají a třeba na na Ukrajinu se vybralo kolem 2.5 mld korun.Lidé,kteří pomahají,většinou neřvou na soc.sítích,že je vše špatně a za vše mohou druzí….Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

VÁNOCE z pohledu trestního práva:

- "Sliby, že přijde Ježíšek" - šíření poplašné zprávy, § 357 TZ - 2 až 8 roků
- "Když nebudeš poslouchat, nic nedostaneš!" - vydírání, §175 TZ - 6 měsíců až 4 roky
- "Když budeš hodný, Ježíšek ti přinese..." - podplácení, §160a TZ - až 2 roky
- "Otevření dopisu Ježíškovi" - porušení listovního tajemství, §182 TZ - až 2 roky
- "Když vydržíš celý den nepapat, uvidíš zlaté prasátko"- zanedbání povinné výživy, §207 TZ - 2 až 3 roky
- "Výroba vaječného koňaku" - nedovolená výroba lihových nápojů, §285 TZ - až 1 rok vězení

Paní doktorko, nemáme to fakt jednoduché...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nemáme to jednoduché. Tak trochu černého humoru aneb, co nás čeká a nemusí minout..

Babiš v rozhlasovém rozhovoru. Doslovný přepis.
“Já proti válce. Lidi co nechtějí, aby ako ta válka tam, tak co oni budou když generál co je z NATO, my není jsme velmoc, takže i ta Nerudová, já neslyšel, že ona by proti válce dala do toho, já chci pro naše lidi, aby konec už jako, ako jediný navrhuju konec války."
Další přepis- z Plzně, rozhovor s redaktorem Pokorným.

Změnit. A hlavně hlavně oni sen není, není. Včera jsem byl podcastu Insider dvě hodiny 20 a já jsem se dokonce sesadil z jednoho redaktorkou televize, že ty debaty, pokud nepozvou, samozřejmě, že zvládnu. A vsadil jsem se, protože kdybych to nezvládl, tak já jsem se zavázal, jsem se vsadil, že půjdu do toho dabingu. No, já mám klaustrofobii magnetické rezonance, to je peklo. Tak Dezort veta, to taková ta koule jednala v přivážel, ta viděl. No, hrozný hrozný pocit, no, takže proto si myslím, že mám tu negativní motivaci. Ale já se mám i chtěl vysvětlit, že proč jsem se vyjádřil, jak jsem se vyjadřoval teďka po sítích tam lítat. Ta debata je pan premiér na mě křičí, že Babišova drahota. Ano, to bylo v debatě v jedné televizi. No a teďka po tom, že emisní povolenky. No a teďka, on neříká pravdu. A teďka máte dvě možnosti. Buď se spolehnete na to, že ten moderátor vám dá slovo, abys se mohl vyjádřit, co v ČT vůbec nefunguje, nebo do toho skočíte na nedávné. Ano, teď kamna. Tak je nedali. Ten komu na tak a ještě jich tam bylo pět. No a anebo mu do toho skočíte. No a potom jste ten špatný. Ale je jasné, že ta intonace hlasu a všechno, že jsem pochopil, že se to musí zásadně změnit. No a že to není jako mám. Za chvíli skočil do řeči, ano.

Čisté nějaké dys- dada, by se dalo říci.Ovšem, jest to kandidát na prezidenta s nemalými šancemi u části populace.

Jak jsem psala výše, dostal noty nejen z Hradu,jak postupovat směrem k voličům. zejména těm mého věku. A pátý jezdec je Strach,je název jednoho skvělého filmu Zbyňka Brynycha z šedesátých let. Strach s velkým S. Se strachem z cizího, z neznáma, z budoucnosti, se pěkně operuje. A se závistí a s naříkáním,že ti se mají lépe než já, že toto se nepovedlo a kdo že za to může taky. A on to určitě pan Babiš vyřeší,slibuje , je takový lidový, vypráví nám o svém mládí a manželka je taková hezká blondýnka. Vyřeší i tu válku. I Co nám je do nějaké Evropy a že na Ukrajině mučí Russáci i děti, když platím více za elektřinu( mimochodem, v ročním vyúčtování říjen- říjen nám zvýšil ČEZ zálohu o 70 korun a vracel tak kulatou sumu,až mne to před vánoci velmi mile překvapilo..A příspěvek 3,5 tis přišel už v září).

Především ale Rusové zoufale potřebují po odchodu Zemana nadále svého člověka na Hradě, a Babiš tím člověkem bezesporu je.
Pěkný poslední adventní víkend!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pokud se chcete "pobavit" , milé CL21 ( i jiní), tak najeďte na
https://prima.iprima.cz/k-tabuli-4/5-epizoda.

Ani nejde mít na tváři lehký smích a v srdci hluboký žal... A dětem,které se tam nad nevzdělaností prezidentského kandidáta nepokrytě hihňají a kroutí hlavou,bych doporučila,aby se nesmály. Může se jim stát ,že jejich babičky a dědové svou volbou způsobí, že na ně bude zírat pěkně zarámovaný ze stěny učeben. A mohou mít zářný příklad,jak takový nevzdělaný člověk může být nejen premiérem,ale i prezidentem. K čemu se tedy učit,že...
Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost ... (část 6.) AB u tabule!

Žáci komentují "prezidenta" (Tomáš Brolík v Respektu):

...Z půlhodinového pořadu je zřejmé, že atmosféra celého setkání byla dost chladná. Podle účastníků je konečný sestřih společných zhruba tří hodin ještě docela milosrdný. „S každou otázkou couval dál od nás, až ho musela režie napomínat, ať pořád nevychází ze záběru,“ smějí se. „Pak už se nám vůbec nedíval do očí, nevydržel nás oslovovat jmény, která jsme měli napsaná před sebou, i když ho o to produkce prosila kvůli střihu, jen tak otráveně ukazoval,“ popisuje Lea.

„Prostě bylo vidět, že chce, aby to skončilo. Pak se ani nerozloučil. A nechal tu dárek od nás,“ dodává Majda. Velký údiv vzbudila taška se soudními papíry, kterými v jeden moment začal kandidát šermovat. „On šel do školní třídy a měl s sebou papíry od soudu? To je s sebou nosí úplně všude?“ směje se Matouš.

Když mají účastníci natáčení - pro většinu z nich to bylo první setkání s opravdu vlivným a známým politikem - říct, co si z času stráveného s Andrejem Babišem odnesli, shodují se, že velká lekce je „vědět, že lidi působí hodně jinak v médiích a naživo, a není dobré každému věřit,“ říká Amálka. Erik už ví, že „se musí napříště líp připravit, a že není potřeba mít tak nahnáno“. Jáchymovi leží v hlavě Babišův přístup ke spoluobčanům školního věku. „Jména planet vám můžou vypadnout. Ale chovat se k lidem hezky, to vám vypadnout nemůže,“ uzavírá.

https://www.respekt.cz/agenda/ze-nevedel-planety-a-svejka-je-v-pohode-ale-proc-se-k-nam-choval-takhle?fbclid=IwAR1WiVRJiNx5NAS_MdQxz__15o4n8o4WaN_ZJEsEPUXy3plBaSZNG5kTwF8

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tri-stovky-otazek-agresivni-dite-a-kadrovani-manzelky-Jak-to-bylo-s-Babisem-ve-skole-nez-zasahla-strizna-723732

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Neuvěřitelné, neuvěřitelné, neuvěřitelné, bohužel neuvěřitelně pravdivé!

Předně děkujeme komentujícím, upřímně všem! Svým způsobem jsme první odpal dali my, fakt moc rádi! Společně s paní doktorkou jsme dali najevo, že humor naštěstí ještě existuje, jakkoliv stále častěji až moc černý... Současně jsme ve shodě s paní doktorkou dali najevo, že onen zčernalý humor je je smutný, občas až odporný, pro svoji reálnou pravdivost! Pan Tichý byl v podstatě adventně tichý, milý, byť se snahou délkou svého komentáře (včetně známého linku) překonat většinu našich komentářů, což pochopitelně nedal! :) :) :) Hm, i spisovatelé mají své limity! Neradi bychom zapomněli - soudruh Chot nereagoval ani na výzvy (my, Moldavit), patrně má stále v merku vše kolem chotovického panství... Až se nabudí, určitě prozřeme...

Pan Zahradník, jehož názorům oproti zdejší většině mnohdy rozumíme i chápeme, všemu předchozímu nepřekonatelně nasadil korunu linkem na Parlamentní listy! Má tudíž putovní trofej krále zdejšího HP! PL již nečteme, tolik času dokonce ani náš seniorský triumvirát nemá, ale překonali jsme se, pečlivě onen článek přečetli! Je to mega síla! Tolik blábolů v jednom nepodepsaném příspěvku (sorry, pokud někde malým písmem, máme silné dioptrie), což je neomluvitelné, ale primárně příspěvku stylisticky a formálně zcela ubohém a hlavně obsahově naprosto vadném, lživém!

Pane Zahradníku, víme, že máte limitované zdroje informací, i když i bez televize to jde dosti dobře! Jsme přesvědčeni, že Váš zdroj (Parlamentní listy) Vás obelhal! Dali jsme si tu práci v týmu s kolegou s dlouholetou novinářskou praxí a kolegou erudovaným psychologem (třetí je sociolog) přečetli k dané "cause" (pan Babiš s dětmi) vše aktuálně veřejně dostupné, k tomu podrobný monitoring sociálních sítí a hlavně záznamy z onoho propíraného pořadu CNN Prima News K tabuli... Máte prosím pocit, že autoři, tedy CNN Prima News je médium, které nemá pana Babiše.Bureše rádo nebo dokonce mu chce škodit?! Obecně se ví, že naopak! CNN by v případě lží už nereagovala, nechala si kálet na svůj pořad?! Údajně zcela zmanipulovaný, prý dokonce podvrh! Žák, který dal jednu otázku jich prý měl na téma StB několik desítek, byl to prý agent rozvědky, který má dětský vzhled - to vše prezentují milci AB na sociálních sítích... Je to v gardu, jako že Ježíšek je syn Putina...

Jsme zase delší, raději nebudeme komentovat jednotlivosti, ale případně nemáme problém, k tomu řadu věcných a jasných argumentů! Dodejme, požádali jsme o názor erudované odborníky z oblasti psychiatrie a psychologie, výsledek hodnocení vystoupení kandidáta AB je naprosto smutný, slušně nekomentovatelný! V rámci tohoto komentáře si pouze dovolujeme odpovědně konstatovat, že tolik lží v souvislosti se setkáním pana kandidáta AB se žáky zatím nikde nemělo obdobu... Jeho vystoupení bylo až nepochopitelně slizké, osobnostně nízké, lidsky trapné! Jistě bude hůře!

V zájmu korektnosti uznáváme, že milci pana kandidáta AB jsou v naprosté shodě, nic jim nevadí, není nutné, aby uměl česky, není nutné, aby měl vědomosti žáků zvláštních škol, není nutné, aby měl mozek, prostě je náš Spasitel, jediný, komu jde o lidi... Odbočíme, takovému exotu fandí v našem regionu mnozí včetně českolipské starostky Volfové a mnoha dalších... Svůj ke svému, se prý říká...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Omluvte mě zdejší komentující, jsem výjimečně trochu jako jedna pohádka - napsal jsem, už nikdy psát nebudu, ale píšu. Ne-li nic jiného, tak důkaz, že (zatím, ještě) žiji. Snad to není neomluvitelné. Budu stručný - k těm výše přidám nový link na PL, kupodivu trochu obsahově jiný, na poměry PL až nečekaně...

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Idiot-Roztrzka-mezi-novinarem-a-lidmi-z-ANO-Po-trapasu-Babise-ve-skole-to-vre-723667

Můj osobní dodatek je 100% shodný názor, jak napsal pan Alexandr Mitrofanov: Ten člověk je idiot!

Zase dlouho nebudu (radujte se), tak zdejší komunitě s úctou a moc upřímně přeji požehnané svátky vánoční, pohodu a štěstí, do nového roku hlavně dobré zdraví a přijatelný rozum, který stále více mnoha lidem chybí! Stejně tak I-Novinám, patrně nejstarší obdobné redakci v našem regionu! Vážně, já to pamatuji, snad již z časů, kdy ani mobily nebyly a pan Bárta měl noční šťastný sen, že až překoná pubertu, tak by z těch I-N konečně udělal světové médium :) :) :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Český černý humor se zase projevil. Prý může být Babiš rád,že se ho zeptali na Haška a Čapka a ne na Němcovou. Prý by odpověděl, že lidi z ODS zásadně nečte a že postavil čtyři nemocnice..
Můj muž, též milovník Haška, byv shlédnul záznam z Primy, suše prohlásil, ,že snad za svůj život v nějaké knížce Babiš určitě listoval.Nazývala se prý vkladní..

Pěkný adventní víkend!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tady je srovnání přístupu gen.Pavla s dětmi
https://twitter.com/IrenaSvobodov3/status/1603814527107076097?cxt=HBwWgsCg3ZS08sEsAAAA&cn=ZmxleGlibGVfcmVjcw%3D%3D&refsrc=email

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 17. Prosinec 2022 - 19:52 | CL21

Krásné nedělní ráno!
Autorem textu na PL je Tomáš A. Novotný.
Díky za péči o Chota - jestli je v Chotovicích :-), nebo nechce reagovat na Vaše monotematické výkřiky :-(.
Babiše rozhodně nemusím, ale co se tak více zabývat tvrzeními, uvedenými v článku, než výkřiky ze sociálních sítí?!
Režíroval pořad V. Klusák?
Podílel se na pořadu A. Hříbal, který má slíbeno vydání fotoknihy?
Bylo položeno přes 300 otázek?
Odpověděl AB na některé správně(jaký byl poměr správných a špatných odpovědí ....
Krásnou adventní neděli!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Včera v Partii kopal Zeman za Babiše. Co zaznělo zajímavého Francouzský generální prokurátor oznámil, že Babiš je v souvislosti s nákupem rozsáhlých pozemků a nemovitostí vyšetřován pro legalizaci výnosů z daňové trestné činnosti se zvláště přitěžujícími okolnostmi.
Stát se prezidentem by se moc hodilo, že. Ovlivňovat francouzské orgány by bylo daleko těžší.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Doporučuju, vygooglit si podrobný životopis AB, dokument z r.2011. Dozvíte se o jeho školách, nemoci a nakonec, jak vznikal Agrofert a budete nejspíš překvapeni jako já.

Andrej Babiš - ANO, bude líp

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Doporučeno P.T. obecenstvu vygooglit podrobný dokument o AB. Zde je nedávné vyjádření autora příspěvku..

Přiznávám, že mám proti zde diskutujícím obrovské mezery o Babišovi. A to proto, že nečumím na bednu a nesleduju ty "správné "weby a neslídím po Babišovi ani jinde na netu. Říkám opakovaně, že mi je lhostejnej a vůbec nechápu tu zavilost diskutujících, kteří ho mají plné hlavy a trumfují se, co kdo zas o něm vyslídil. No dobře, když vás to baví klidně pokračujte...

Pěkné poslední adventní dny! Howgh!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Babiš-Bureš & propíraný pořad CNN Prima News K tabuli:

“Já mám tzv. lopatkovou teorii. Čtyřletý děti se hrají na pískovišti s lopatkou. A ty geneticky daný lídři mlátí lopatkou ty ostatní, co sedí v rohu. A tak je to celej život za každého režimu,“ sdělil vůdce a majitel ANO užaslým dětem.

Velkohnojař, velkouzenář a velkodotačník chtěl především říct, že podstatou lídrovství je mlátit druhé lopatičkami.
zdroj: https://www.forum24.cz/babis-odhalil-princip-geneticky-predurceneho-vudcovstvi-ted-uz-ho-chapeme/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Paní Šepsová, vysvětlím : Měl jsem neurčité povědomí, že AB žil jako dítě s rodiči někde v severní Africe. Ten poprask kolem jeho nedostatečných odpovědí ve škole, podnítil moji zvědavost dozvědět se , jak to tedy s jeho ranným vzdělání bylo.
Pamatujeme, že za časů společného státu se Slováky jsme na základce i na střední měli tak max. 2 hodiny slovenské literatury za pololetí. Někteří ani neuměli přečíst slovensky odstavec . Na Slovensku to bylo stejné, takže taky skoro nic. Přidám ještě něco osobního. V nejvýchodnější části žila početná rodina mé matky a já tam jako dítě jezdil o prázdninách. S bratranci jsme chodili pást dobytek . Jejich potomci jsou ve věku mých a většina z nich má inženýrský diplom z techniky, přírodních věd , dva dokonce bohosloví v Prešově a Athénách. A to vidím jako stále jako obdivuhodné.
Jsem rád, že jsem si v Babišově životopise přečetl ty podrobnosti o jeho vzdělání.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Chápu.Planety sluneční soustavy se na Slovensku nebo v cizině neprobírají.Počet žaludků nejužitečnějšího domácího zvířete taky ne.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ještě k tomu vzdělání- nevím,ale na gymnasiu v Hlinsku jsme probírali v češtině nejen vznik spisovné slovenštiny, Štúrovce, Bernoláka a další. I Timrava byla zmíněna. Nebo básník Ivan Krasko a další a další- Jilemnický, Rázus, Laco Novomeský. Poválečná literatura byla osekána, jména jako Mńačko nebo Dominik Tatarka komoušům vadila( mimochodem, vzpomínky na svého tchána Tatarku vydal nedávno v Praze náš kamarád teatrolog prof. Július Gajdoš). Rozhodně to nebyly dvě hodiny za pololetí,ale asi záleželo na učitelích, osnovy tehdy byly všude stejné, a jak si kdo to,či ono uložil do paměti. A to jsme byli tzv. přírodovědná třída, v které se kladl důraz spíše na nehumanitní předměty- matematiku, fyziku, chemii..

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 19. Prosinec 2022 - 9:49 | moldavit

Díky za připomenutí několik měsíců staré informace, která prošla všemi médii masové dezinformace. Jak se nám ten termín volby blíží, tak atmosféra houstne ...
Krásný, byť klouzavý den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 19. Prosinec 2022 - 18:00 | CL21

Vím, že to není nic platné, ale už jsem zde pod různými příspěvky protestoval proti používání webu forum24 jako zdroje - nejde o internetový portál, ale o čistě vlivovou, manipulační platformu, vedenou hulvátem Šafrem. Pod svými texty ani neumožňují diskusi. Je to čistě jednostranná záležitost.
A mmch - podobné zážitky z MŠ máme zřejmě všichni, ne?!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

s.Chot. Tak nebyl to Šafr, ale dle redaktorky Primy Deník N. Článek nevyšel před půl rokem, ale pár dny. Včetně dalších Babišových nákupů. Je ale pro předplatitele
https://denikn.cz/1000868/nejen-zamecek-zmapovali-jsme-babisovo-rozhlehle-panstvi-na-jihu-francie/
Jinak vidíme, jak se Babiš s advokáty různými kličkami snaží posunout rozhodnutí soudu za prezidentské volby. Imunitu potřebuje. Odmítnutí dát své podpisy znalci je také zajímavé.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

S.Chot by měl prokázat své obvinění, že Forum24 je dezinformační web. Byla by to elementární slušnost, pokud někoho napadne. Píše tam řada lidí, kteří asi těžko lžou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jen tak mimochodem- Putinova speciální třídenní operace na Ukrajině už trvá 300 dní...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Občas je potřeba taky něco dělat a nekecat jen, jak všechno zařídím, vyřeším a jaký jsem skvělý manažer.
Naštěstí naše vláda dělá. Bohužel to často neumí prodat a tak si zde dovolím trochu zpropagovat její aktuální úspěchy.

České předsednictví EU bylo jedno z nejúspěšnějších za dlouhá léta. „Zřídka jsem viděl předsednictví, které bylo úspěšnější, cílevědomější a profesionálnější,“ prohlásil v úterý místopředseda Evropské komise Frans Timmermans, který podle svých slov sleduje či se účastní dění v institucích EU a jí předcházejících společenstvích téměř 35 let.
Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-uspech-ceskeho-predsednictvi-40418030

Síkela: Zásoby plynu jsou druhé nejvyšší od roku 2014
Zdroj: https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-sikela-zasoby-plynu-jsou-druhe-nejvyssi-od-roku-2014-40417930

Celoevropský strop na plyn bude činit 180 eur. Těsně před koncem českého předsednictví EU se podařilo dotáhnout dohodu o celoevropském zastropování velkoobchodních cen plynu.
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/rada-ministru-energetiky-cenovy-strop-na-plyn-sikela-eu-cena.A221219_104718_eko-zahranicni_maz

Aktuální cena benzínu Natural 95 je 35,90 Kč/l. Lidé nakupují zboží na vánoce jak o život. Že bychom se měli celkově nějak extra špatně si nemyslím.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro:20. Prosinec 2022 - 15:10 | moldavit

Přečtěte si, prosím, ještě jednou můj příspěvek. V zásadě není o tom kdy a kde vyšla daná informace (prošetřování AB ve Francii), ale o tom, že tato informace pochází nejpozději ze srpna - je nerozhodné, jak často ji recyklujete.
K dalším dvěma vašim poznámkám jen tolik, že je právem podezřelého/obviněného nevypovídat, zamlčovat, lhát ... pokud se nedopustí úmyslného křivého obvinění jiného z TČ. O odmítnutí poskytnou podpisy znalci slyším poprvé (tolik mě věc nezajímá), ale i to a/ souvisí s předchozí větou, b/ že by byl problém zajistit několik podpisů AB pro forenzní zkoumání?!
Krásný, leč stále klouzavý den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 20. Prosinec 2022 - 16:46 | moldavit

Já ale nepíšu "dezinformační" - to Vy! Napsal jsem "vlivovou, manipulační platformu". Informace o financování forum24 si, prosím, dohledejte samostatně na Síti. Takže sorryjako :-)
Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Znalec v posudku upozornil, že na přesnost závěrů jeho dodatku z 29. 11. má vliv skutečnost, že nezískal dodatečně srovnávací materiál, tedy současné podpisy otce a syna Babišových.„Obžalovaný Andrej Babiš však prostřednictvím svého právního zástupce odmítl součinnost ve formě zkoušky poskytnout,“ poznamenal Čulík.
No dal jsem si ty dva příspěvky dohromady. Jinak se mi ulevilo, že Forum24 není dezinformační. Aspoň vím, kam chodit pro pravdivé informace

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Taky jsem se podíval na Naši Pravdu. Taky soudruzi diskuzi nepovolují- Tak nevím, co se vám nelíbí :o))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Zrušeno, komentář byl z FB, autor si přetisk nepřál.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 21. Prosinec 2022 - 17:46 | moldavit

Proč lžete? Nejen na FB profil NP, ale i na jejích stránkách/webu, lze diskutovat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Forum 24 je slušná žumpa, je to takový česky Sputnik…

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Už jste někdy četli První zprávy.cz ? Několikrát se v titulcích objevuje červeně výzva - Pozor na obsah ! Web šíří nepravdivé a zavádějíci informace. Pak máte výběr : rychle zpátky do bezpečí nebo ignorovat upozornění.
:-)))))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) přání

Používám tohoto vlákna k přání pohodových a klidných svátků vánočních. Přeji všem hlavně zdraví-je to taková fráze,ale bez něho život není takový, jaký bychom chtěli.
L.Šepsová

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Také všem diskutérům přeji pěkné prožití svátků vánočních. Jak je zdraví důležité pociťuji teď, přítelkyně zalehla s chřipkou a je po atmosféře a vánočních zvycích. K vnoučatům nechci, abych je jako potenciální vironosič taky nenakazil :))Tak si to užijte vy ostatní. Zvláště CL21, který jak píše, je taky sám.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ladovská zima nám chybí všem. Letos kvůli plynu ale přece jen trochu méně. Jeho cena totiž dnes končila na částce 83 €/MWh, loni to bylo 107 €. Tuzemské zásobníky plynu jsou naplněné na 83 procentech, loni to bylo 55 procent.

Bude to dobré. Všem přeji krásné a klidné Vánoce. Josef Sikela

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Připojuji se k předchozím přáním. Také přeji čtenářům, redakci a pilným přispěvatelům krásné prožití svátků vánočních a vše jen to nejlepší v novém roce 2023!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Já přeju tradičně každému : Dobrý den každý den, celý rok.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) PF 2023

Pár dnů jsem tady z pochopitelných důvodů nebyl.
Tak tedy pokud možno klidné sváteční dny všem, plus dostatek sil, výdrž, zdraví a optimismus do náročného příštího roku. Слава Україні! Героям слава!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tak svátky za námi, pusťme se do vlády
Seniorce bydlící samotné v rodinném domě po dvou cestách k moři nezbývá žádná finanční rezerva, tohle ta vláda už přehání, demisi!
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-nikdo-nerika-nic-optimistickeho-domacnosti-se-obavaji-dalsiho-zdrazovani-221695

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 27. Prosinec 2022 - 11:02 | moldavit

Seniorka má cca 16 tisíc důchod, tajně doufá, že nepřijde o práci - přívýdělek. Smějete se jí dobře - ona byla skutečně naivní a nevěřila, že tato vláda dožene statisíce lidí na okraj propasti. Někteří už udělali i ten poslední krok - sledujte třeba zprávy o železničních "nehodách" ...
Ano, demise vlády je potřebná, ale je to jen začátek.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

"statisíce lidí na okraj propasti" - že by šíření poplašné zprávy?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Oni soudruzi jsou vůbec lidé zvláštního ražení a přání.Takový soudruh Milata z Nymburska už v létě volal, aby na dalším sjezdu KSČM zazněl požadavek na vyvlastnění facebooku.A jako jeden z důvodů uvedl,že ho vlastní Žid Zuckerberg….Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Kam donutila vláda seniorku? Užívat si za rok dvakrát k moři? Prosím, když prodělala covid mohla do Martiňáku, kde se na doléčení specializují. A měla by to zadarmo. A že bydlí sama v rodiném domku? Tak ať vezme nájemníky, já je taky mám. Určitě by nějaké rodině pomohla, vydělala si a jistě by ji pomohli, jako ti moji mně. Jenže to je náročné... že :o))
Nejlepší je nadávat na vládu za svůj pos... život a za svá rozhodnutí.
P.S.Já taky k moři neletěl. Radši jsem nakoupil za ty peníze palivové dřevo. Na tři roky.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 28. Prosinec 2022 - 13:07 | Lenka Sepsová

Dobrý den, když už někoho, více či méně, citujete, bylo by, dle mého soudu, správné uvést citát celý. Mgr. Milata napsal: "... Přece si Američané či Žid Zuckerberg nebudou dělat co chtějí." Takže, konstatoval fakta - v tom nespatřuji nic proti ničemu, jde o konstatování faktů.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 28. Prosinec 2022 - 16:14 | moldavit

Dobrý den. Ale už jsem Vám tady psal, že Vaše rozhodnutí obstarat si zavčasu dostatek dřeva chválím a vidím jako prozíravé. Jak vypadá RD paní nevíme, takže rady s nájemníky jsou takové hraběcí, že ...
Paní nenadává na vládu, jak už jsem psal, snad i sama nahlédla, že ty dva zájezdy k moři byly trošku moc. Jen upozorňuji, že prostě podlehla tomu, že nebude zle, že Fyjala nenechá nikoho padnout, že ....
Krásný večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Premier Fiala nikomu nesliboval lítejte k moři, vláda vám to zaplatí.
Vláda doplatí paní náklady na bydlení tzm. cena energií + obdoba nájemného (nad 30ˇ%) příjmu. Takže paní zbyde
11 200 Kč. Není to na vyskakování, ale rozhodně ne na skákání pod vlak.
Počátali jsme s přítelkyní, kolik utratíme za jídlo. Jeden velký nákup týdně, nyní cca 1600 Kč a cca 400-500Kč za pečivo a co jsme zapomněli. Tak asi 8 000 kč na měsíc ve dvou. Vaříme si a dobře, nestrádáme :o)). I kdybychom měli jako paní důchod, tak dohromady 32 000. Memůžeme si na Fialu stěžovat, teď ještě paní dostane 1000 za výchovu dětí a zase nám dost penze zvednou. Tak dohromady 35 tis. A za to si žijeme fajn a rohodně pod vlak skákat nebudeme. Tolik počty a chladná hlava.
Pokud někomu valí horempádem do hlavy, jak je na tom špatně, tak tomu tlaku podlehne a skočí. Pro špatnou vládu, že...
P.S. V rodiném domku se jistě najde místnost pro Ukrajinku s děckem. Náš pan farář má na faře 6 Ukrajinek (včetně děcek). Je na FB. A ta malá po půl roce mluiví česky a zpívá české koledy. A paní stěžovatelka by nemusela na brigádu.
Pokud tedy neobdivuje Putina, jako mnozí soudruzi.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tak jsem si vyhledal původní článek a neshledal jsem, že by si důchodkyně stěžovala na vládu. Vy ta její slova dost zkreslujete. Paní si na 2 dovolené vydělala brigádou a tak si "navíc" vydělané peníze utratila podle svého gusta. To jí není možno vytýkat. Naopak je chvályhodné, že je tak pracovitá - dokud to půjde :-) Někdo jiný by si třeba za ty peníze koupil novou televizi nebo by to dal dětem, popř.přispěl na vojenskou techniku pro Ukrajinu. Každého jeho volba za jeho peníze a není možno ji podle sebe kritizovat.O Putinovi tam nebylo ani písmenko, to zase vy.
Porovnám nyní vaše výdaje s našimi , Domácnost také dvoučlenná, každý výdaj se zapisuje do měsíčního přehledu a na konci měsíce se dělá sčot a dneska se z těch 12 měsíčnich dělal roční přehled všech výdajů 2022. Důchody kolem průměru. Za jídlo ale utratíme mnohem méně než u vás a to se každý den vaří. Některý měsíc jen přes 5 tisíc , většinou kolem 6 tisíc a prosinec přes 7 tis. (návštěvy). Pravda, v restauraci jsme nebyli ani nepamatuju. :-) Máte v tom započtený chlast ? Jinak si to neumím vysvětlit. Dodám ještě, že nadváhu nemáme a alkohol jsme nepozřeli pěkných pár roků a to doporučuju každému :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Já bych zakončila letošní rok tím masarykovským Nedat se,to je všechno.A doporučuji těšit se z drobných denních radostí,jako jsou např.vejšplechty vnoučat a chvíle strávené s nejbližšími.Nebo četba úžasných knih(Naposledy Tutanchamon od prof.M.Bárty).Žasnout nad filmy.Setkávat se a krafat s přáteli,to je krása.Občas si s dlouholetým partnerem dát dobrou sklenku,občas si zajít na něco dobrého k snědku a pitínebo za kulturou.Těšit se z přijatelné tělesné kondice, možnosti pohybu a cestování atd.Možnosti navštívit divadla,kina,koncerty,výstavy. Na rozdíl od nás takové možnosti řada lidí v různých zemích nemá. Klidné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Zahradníku četl, četl, ale nedočetl. Diskuzi, která se mnohdy nesla v duchu toho, co tu předvedl s. Chot..., může za to Fyjala.
Jinak gratuluji k tomu, jak se máte dobře, zbyde vám 30 tis. a to není špatné. Dcera je na mateřské, jsou čtyři a odkázáni na výdělek manžela, jsou na tom hůře. Nehledě na to, že my důchodci již potřebné máme, oni ne. A nestěžují si.
Ale ono je to celé o něčem jiném. Ano, může poslední peníze dát za letecký pobyt u moře, naházet do bedny, dát za luxusní oblečení apod. Jenže pak se nemůže divit, že je nervózní z toho, co bude dělat, když přijde nečekaný výdaj. Mnozí to řeší půjčkami, k čemu to vede víme. Demokracie je svoboda, ale i odpovědnost. O tom to je.
Abstinenti jsou většinou zapšklí lidé. My si v sobotu otevřeme lahvinku dobrého vínečka. Nevíte o co přicházíte :o))).

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ano, souhlasím s paní Šepsovou. I přes nepříznivé poslední roky jsme na tom tak, jak nemnozí na této planetě. Buďme rádi, radujme se z toho, co paní doktorka pěkně napsala. Nevěnujme pozornost populistům a extremistům, těžícím z lidské hlouposti svých obdivovatelů, často i voličů.
Tak vše nej do Nového roku.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Já jsem si vzpomněla,jak kdysi reagoval M.Horníček v Hovorech H na rozezlený a invektivami naplněný dopis jednoho pána,který volal po zákazu nalévání vína v tomto pořadu.Že si vždy představoval abstinenty jako vyrovnané,laskavé lidi..

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Paní doktorka napsala ve vedlejší diskuzi 5.2., že je dobře si připomenout bolševický slovník. Ano je, dovolím si připomenout slovník naší současnosti, který si s tím bolševickým nezadá. Ať už je to vládní žargon nebo frekventovaná slova ve společnosti, především ve sdělovacích prostředcích: slova jako dezoláti, ruští švábové a taky slovo narativ, což je vyprávěnka - přenos z oblasti popisu děje na vyprávění o tomto ději . Vykladači, kteří stejný příběh vykládají různým způsobem nazýváme politiky.
Není divu, že mezi lidmi vládne chaos a neporozumění, napravit to jednoduše nepůjde .( cenzura možná pomůže)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Slovo dezolát užívané pro dezinformátory není nadávka, ale popis

https://www.forum24.cz/slovo-dezolat-uzivany-pro-dezinformatory-neni-nadavka-ale-popis/

https://cestina20.cz/slovnik/dezolat/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

No ano, nepíšu ale, že by dezolát měla být nadávka. Zkuste najít rozdíly mezi popisy osob, taktéž nenadávky z doby před r.1989 , jak je uvádí paní Šepsová: ztroskotanci, zaprodanci .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

To je docela prosté, (ne)milý Watsone:
"Zaprodancům" z Charty 77 dal historický vývoj za pravdu, zatímco současní dezoláti jsou mentální ubožáci se zkresleným viděním světa, naštěstí pořád ještě v menšině. Jak například potvrdila volba prezidenta.

PS - náš Watson (z) si nepřečetl doporučený zdroj: 5. Únor 2023 - 19:03 | jirkat
Dezolát = protagonista dezinformační scény, většinou trvale nespokojený jedinec na okraji společnosti, který si životní frustraci kompenzuje odmítáním společenských autorit a příklonem ke konspiračním teoriím a politickému extrémismu

viz např. https://cesti-elfove.cz/wp-content/uploads/FB_2023_01a.pdf

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

2 otázky p. Tichý : Jak jste přišel na to, že jsou nespokojenci a rebelové současnosti ubožáci se zkresleným viděním světa ? Podle čeho je takto klasifikujete ?
Vy víte dnes, jaký bude další vývoj ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Máte pravdu, co píší čeští elfové číst ani nebudu. Zapomněl jste napsat odpověď na druhou otázku, pokud se nemíníte zase vykroutit nějakým odkazem. Jsem si vybavil ještě z doby normalizace frekventovaný termín -_"
deklasované živly ". Možná byste ho taky uměl zařadit :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Na to, že dezoláti jsou lidé jak se dnes jemně říká ''méně příčetní'' není potřeba žádné klasifikace, Stačí se podívat, co jsou od svých guru schopní přijmout, šířit a dokonce jim za to platit.
Horší je, že díky těmto lidem spousta lidí dokonce zemřela, neb uvěřili, že covid neexistuje, v injekcích jsou nanobooty, kterými budou ovládáni, po dvou letech z nich budou zoombíci atd.
Dle mne je to společensky velmi nebezpečné, stejně jako zahradníkovy OK demonstrace s výroky, že Hitler se taky neptal.
V USA platí, že svoboda slova končí tam, kde začínají lži. I soukromé stanice ho vyply, když prokazatelně lhal.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) Dezoláti

Nepotřebují klasifikovat, klkasifikují se sami.
Pomalu ukončují své jasno, že volby byly zmanipulované. Od hlasů ze zahraničí po to, co prý bylo vidět na všech obrazovkách. Babiš vedl o několik tiíc hlasů a těsně před koncem to prohodili a změnili. Mají na to programy.
Nyní rozebírají tzv. Skalní zbraně. Mají je amíci a manipulují pomocí nich s tektonickými deskami, což vede ke geologickým aktivitám. Dále je jasné, že budovy byly podminovány, což se pozná podle toho, jak padaly. .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Kam vy na to chodíte ? Ke mně se nic takového nedostane . Fakt nevím, ledaže jste na ně napojenej .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) Přečtěte si

zprávu Ministerstva vnitra ČR:

https://www.mvcr.cz/chh/clanek/souhrn-poznatku-k-ceskym-prezidentskym-volbam-2023.aspx?fbclid=IwAR0A3-ZWSULFBvUfSvHX2FR80inEVKjd9y4o9CvBe9Nq5J9U2I2nudGv0w0

...Co se týče manipulativních až lživých útoků vůči jednotlivým kandidátům, tak před prvním kolem voleb bylo kvazi-mediálním ekosystémem útočeno primárně na Danuši Nerudovou, dále pak na Petra Pavla a Andreje Babiše, okrajově pak na některé další kandidáty. Útoky proti Babišovi pak v průběhu monitorovaného období vymizely, zatímco proti Pavlovi se po prvním kole vzedmula plošná a masivní vlna online útoků napříč celým kvazi-mediálním ekosystémem. V tomto kontextu pak stojí za zmínku, že se před konáním druhého kola voleb objevilo hojně sdílené a manipulativně sestříhané video, na kterém Pavel zdánlivě prohlašuje, že ČR musí vstoupit do války s Ruskou federací, ačkoliv toto reálně nikdy veřejně neprohlásil. Video dle všeho poprvé nahrál do digitálního prostoru telegramový účet „neČT24“, což je nový účet ruského propagandistického média Sputnik, které je na sankčním seznamu EU. Lze tak konstatovat, že v rámci českých prezidentských voleb v roce 2023 byla zaznamenána dezinformační aktivita cizí moci, zaměřená na poškození jednoho z kandidátů...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

No, mě zajímalo, odkud má moldavit ty infomace (dezinformace resp. nesmysly) které popisuje. Kde to sebral ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Podobných obskurních dezinformací koluje mezi určitými skupinami obyvatel stále mnoho. Pamatuji si, jak nám naši němečtí přátelé potvrdili, že podobná informace za covidové pandemie kolovala i u nich. Prý na covid jako prevence pomahá pít horkou vodu, ve které se máčel toaletní papír( nepoužitý tedy).A je známá věc o tzv. chemtrails, vše řídí ilumináti, v které věřil i Kája Gott, atd. Tak, proč by nemohly zemské desky, když nevím, co to je a nemám ani trošku páry o geologické stavbě Země ,postrkovat postrkovátky nějaké temné síly, že…Lidská hloupost je neomezená.Přeji pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tak mě v souvislosti s počínáním "mírotvůrců" jako jsou pan Stropnický a jiní přisluhovači MoSSkvy (ano, myslím komunisty) napadlo, jak se dívají na dodávky vojenské techniky od Amíků RuSSákům za druhé světové války. To bylo evidentně přilévání oleje do ohně soudě podle jejich nápadů. Nebýt těchto dodávek byla by dnes nejspíš Evropa i s Asií "ein Volk, eins Reich", čímpak by asi bez těch dodávek dobyli část Evropy (ještě že mazali kam patří po roce 1998, díky za to). Totéž chce teď špinavý RuSSák, stačí si poslechnout jejich vlhké sny "od Lisabomu až po Vladivostok". Ještě poznámka, pokud mě bude někdo podezřívat, že se klaním Americe, tedy jmenovitě ŮSÁ, tak neklaním ani neposluhuju, mám k nim určité sympatie s výhradami. Spíš by bylo zajímavé ptát se, hlavně těch mírotvůrců a přisluhovačů, koho by si vybrali, kdyby museli, za souseda - věčně ožralého RuSSáka nebo, aspoň pro mě, trochu potrhlého Amerikána?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) Nepřehlédněte!

https://www.forum24.cz/jak-podmet-a-prisudek-zvitezily-v-prezidentske-volbe-nad-lzi-a-nenavisti/

Tak, a teď už to řekněme natvrdo. Petru Pavlovi vyhrála volby zbraň zcela ničivá co do účinku a dvojjediná co do formy: podmět a přísudek. Ano, Petr Pavel – na rozdíl od svého protikandidáta – umí ctít českou větu. Byl ji schopen začít, rozvést a také kontrolovaně dokončit. A to vše jako větu, kterou se chce něco sdělit, tedy která je schopna nést nějaký obsah. Na úrovni pragmatiky působil klidně a vyrovnaně, na úrovni sémantiky věcně. Andreji Babišovi fungovalo jen to první, a to pouze jeho vlastním způsobem. Působil jako bojovník, tj. ten, který je schopen energicky nastolovat agendu, atakovat svého soupeře, hledaje jeho slabá místa, být stále útočně naladěn. To vše samozřejmě umí dělat dojem.
A jak na úrovni sémantiky? Andrej Babiš v podstatě rezignoval na větu coby strukturovanou entitu. Hrnul jen shluky slov. Bylo mu zcela cizí to, čemu se říká větná perspektiva, tedy postup od východiska k jádru, od známého tvrzení k nové informaci. Vydával se bez azimutu na syntaktické moře, aniž věděl, kam chce doplout. To je rys číslo jedna. Rysem číslo dvě byla cykličnost, tedy že stále točil několik slov či slovních spojení („já chci mír, nechci válku“, „pomáhám lidem“, „vy jste provládní kandidát“, „jsem zkušený krizový manažer“). A točil je bez ohledu na situaci a otázku, která mu byla položena. Daná marketingová strategie nebyla vymyšlena nijak hloupě. Podstatné bylo nikoli, kdo to říká, nýbrž komu se to říká. A bylo jasné, že Babiš cílí především na lidi s menším kulturním kapitálem...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Už jsem to někde popsal jedním slovem, tak, aby tomu rozuměli i členové jeho sekty - Blekota.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jedna dobrá žena se dnes na facebooku rozčilovala, že léky jsou už dražší než maso…Kilo Paralenu je dražší než pŕední hovězí paní a půlkila Ibuprofenu stojí víc, než dvě Vodňanská kuřata!!! Škandál!!Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Při diskusi se žáky ZD se mohlo zdát, že Blekota nezná dílo Jaroslava Haška. Nic není vzdálenější pravdě, viz následující „Byli jsme biti jako žito, ale to je předzvěst našich budoucích vítězství,“ napsal Jaroslav Hašek, když jeho recesistická Strana pokroku v mezích zákona prohrála ve volbách. Nepřipomíná vám to něco?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Vážený zahradníku, je to prosté. Jsou skupiny na sociálních sítích, kde dezoláti šíří svá moudra a skupiny, která ty rozumy screenují a baví se tím, na co přišli.
Dezoláti pořád něco čekají, a když se nedočkají věří zase něčemu jinému. Hordy vraždících a znásilňujících migrantů, houfně umírající po očkování, nanobooty v tyčinkách na vyšetření covidu, rozpad EU, vítězství Putina atd. Teď jsou hitem grafeny.
Grafeny přidávají do léků zakončených na fen. Nurofen, algifen a pod. Jsou to nebezpečné látky, ve formě oxidů grafenu. Nevím, co je grafen, neexistuje, ale dle některých je to mazivo z tuhy-grafitu. A oxidy uhlíku, jsou plyny.
Ale ono je to možné také jako výmysl třetí skupiny. To jsou trollové, kteří se baví tím, že do skupin dezolátů vypouští naprosté pitomosti, které se tváří jako pravdivé. A pak se baví tím, jak to spolknou a šíří za velkého ohlasu dalších dezolátů.
Jinak teď se taky šíí zaručené zprávy, že po usednutí Pavla na Hrad, přijdou našim mužům povolávací rozkazy. Již zase čekají.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Dobrý, děkuju za vysvětlení, rozumím. Ještě bych měl jednu otázku přímo na vás. Není to čtení pro vás ztráta času, když to jasně vidíte jako nesmysly ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 13. Únor 2023 - 10:20 | moldavit

Nanoboty snad ani ne, ale co říkáte tomuto: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chybi-deti-Az-10-procent-Matematik-Neni-to-nahoda-Duvod-zde-729083.
Jinak, grafen samozřejmě existuje. Nebo jsem Vaše vyjádření špatně pochopil?!
Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Z toho mě jímá hrůza. Blahořečím si už po několikáté, že jsme se nenechali očkovat my a ani naše děti. Jinak všem přeju pevné zdraví.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Grafen je forma uhlíku. Znáte jeho oxidy?
Jinak koukám, že i s. Chot jede na dezinformacích. Proč ten ˇˇvědecˇˇ publikuje v PL, Volného blogu a pod. Stačí jeden rozpor. Pokud by to bylo očkováním, tak by situace nastala v r. 2021, kdy k 1.5. bylo naočkováno 3,5.mil obyvatel, k 1.9. 5.6. mil.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pandemie_covidu-19_v_%C4%8Cesku#Reinfekce
Dále. Nejvíce osob očkovaných byly starší ročníky, že. Nejméně právě mladí a zdraví, tedy potencionální rodiče. Navíc údaje jsou pouze za prvních devět měsíců.
Daleko více je pravděpodobné, že do reprodukčního věku přišly ročníky kolem r. 2000, kdy byl pokles až na 89tis. narozených dětí.
Navíc meziroční propady byly i dříve a podobné 94-5, hospodářská krize 2009-11https://eprehledy.cz/pocet_narozenych_deti.php

Ale to se nepíše, že. Asi tak.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Grafen je forma uhlíku. Znáte jeho oxidy?
Jinak koukám, že i s. Chot jede na dezinformacích. Proč ten ˇˇvědecˇˇ publikuje v PL, Volného blogu a pod. Stačí jeden rozpor. Pokud by to bylo očkováním, tak by situace nastala v r. 2021, kdy k 1.5. bylo naočkováno 3,5.mil obyvatel, k 1.9. 5.6. mil.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pandemie_covidu-19_v_%C4%8Cesku#Reinfekce
Dále. Nejvíce osob očkovaných byly starší ročníky, že. Nejméně právě mladí a zdraví, tedy potencionální rodiče. Navíc údaje jsou pouze za prvních devět měsíců.
Daleko více je pravděpodobné, že do reprodukčního věku přišly ročníky kolem r. 2000, kdy byl pokles až na 89tis. narozených dětí. Tedy o 20 000 méně než současnost
Navíc meziroční propady byly i dříve a podobné 94-5, hospodářská krize 2009-11https://eprehledy.cz/pocet_narozenych_deti.php

Ale to se nepíše, že. Asi tak.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Děkuji moldavitovi, že to tak hezky shrnul. Stačilo projít zdroje, na které se článek odkazuje, zjistit si něco o autorovi a podívat se na oficiální data. Více není třeba diskutovat.

Zahradníkovi bych doporučil, aby si zkusil něco zjistit o tom jak funguje mRNA vakcína. Např. zde na Státním zdravotním ústavu:

https://archiv.szu.cz/uploads/Epidemiologie/Coronavirus/Ockovani/Zakladni_udaje_o_mRNA_COVID_vakcine_web_fin_1_.pdf

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Děkuju za doporučení, nemíním se nechat očkovat , nemíním to ani číst. Se mě to netýká.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Je to stále stejné. Když Jesenius provedl první veřejnou pitvu, tak to přijala odborná veřejností nadšeně a laiky byl odsouzen. Historie zná mnoho takových případů, kdy vědecký pokrok nebyl přijat pozitivně, protože ho lidé nechápali a někteří přímo odmítali.

Dezinfo na Parlamentních listech má tak větší "vědeckou" váhu než oficiální dokument Státního zdravotního ústavu. O tom, že si o mRNA můžete najít mnoho dalších opravdu vědeckých dokumentů ani nemluvím (většina není v češtině a tak chápu, že to může být pro někoho problém).

Základem je vzdělání. Jsme na tom lépe než před 400 lety, ale stále je to ještě nedostatečné :(.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jen zahradnikovi popřejme, aby se ho C-19 fakt nikdy "netýkal"...

PS: Exemplární případ kognitivní dizonance: "Matematika" si s nadšením přečte, ALE skutečné odborníky si číst radši "nemíní"...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pánové , vy tu směšujete dvě různá hlediska na popsaný problém.. Jedno je matematické a druhé zdravotní.Pan Tichý by si mohl vzpomenout, že jsem se celou dobu v Hydeparku ke covidu nevyjadřoval. Záměrně.
A pánové nemuseli byste se tak mrzet, že nemíním číst všechno co mi naservírujete. Vybírám si sám.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jen upozorním, že ten článek na Parlamentních listech nemá s matematikou nic společného.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (6) Plodnost klesá?

Deník N avizuje článek speciálně pro s. Chota a anonyma z:

Lze konstatovat, že rok 2022 není z hlediska úhrnné plodnosti nijak výjimečný, v rámci uplynulého desetiletí se jeví jako průměrný. Nic nenasvědčuje, že by se během něj projevovaly atypické efekty snižující plodnost. Pokles počtu nově narozených dětí je nesporný, ale k jeho vysvětlení stačí vzít v úvahu, jak klesá počet žen v reprodukčním věku, další mechanismy nejsou nutné. Jak se vyrábí panika: očkovaným rodičům se prý rodí méně dětí. Vysvětlujeme, proč to není pravda (Petr Koubský)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tak zrovna jméno Petr Koubský mi věrohodné nepřijde. A doktor ani matematik to není. Odkaz na článek jste nedal.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (6) Plodnost klesá?!

V dnešním Deníku N za 25.- je podrobný článek s grafy:
https://denikn.cz/1080987/jak-se-vyrabi-panika-ockovanym-rodicum-se-pry-rodi-mene-deti-vysvetlujeme-proc-to-neni-pravda/?ref=tit
Pokračování jen pro předplatitele. Základní informace jsou tyto:

Demograficky sledovaná "hrubá míra plodnosti" = počet dětí připadajících na ženy ve věku 15-49 let.
"Úhrnná plodnost" v daném roce = počet narozených dětí ženám 15, 16 ... 49 / počtem žen 15, 16 ... 49, dílčí výsledky sečteme.

Poslední dobou úhrnná plodnost stoupala, od 2012 = 1.50 k maximu 2021 = 1.83.
Počet narozených dětí rostl do roku 2017, od té doby klesá (s výkyvem 2021), protože počet žen 15-49 klesá tak rychle, že to rostoucí plodnost nevyrovná.

Ve skupině s nejvyšší plodností 25-34 každoročně odchází nejstarší ročník (okolo 65 tisíc) a dozraje nová generace (jen okolo 45 tisíc), takže počet žen v reprodukčním věku klesá a bude klesat i nadále s odhadovaným minimem kolem roku 2030. "To znamená, že pokles počtu narozených dětí je projevem dlouhodobého trendu, který potrvá ještě řadu let, a to i za předpokladu konstantní plodnosti."

"...existují obsáhlé lékařské studie potvrzující, že očkování proti covidu nepoškozuje plodnost (ani u žen, ani u mužů) a nevede např. ke zvýšenému výskytu samovolných potratů."

"Pandemie covidu bezpochyby mohla ovlivnit rozhodování rodičů, zda mít dítě teď, později, či nikdy, stejně jako svůj vliv má stav ekonomiky a zaměstnanosti, případná pro- či antipopulační politika vlády, celkový pocit nejistoty a nebezpečí - a nic s toho nepůsobí přímočaře, vše je složitě propojeno, značný vliv má i náhoda."

K článku přiložený graf plodnosti po měsících dokazuje, že rok 2022 je v rámci posledních 10 let jen průměrný - naopak v roce 2021 mimořádně "vylétla plodnost zdaleka nejvýše z celého desetiletí".

It´s elementary, c. Chot...

https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Koubsk%C3%BD
https://www.kosmas.cz/autor/6898/petr-koubsky/
(aneb náš "z" zase ví kulový)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pane Tichý, máte můj obdiv, já, byť výrazně mladší, plodnost už fakt neřeším!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pan Tichý neřeší plodnost, ale zahradníka. Nicméně děkuju mu za výcuc z článku. Uvidíme, jak se bude počet dětí vyvíjet v dalších letech.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) změna

Jednou z mála potěšitelných změn je vystupování budoucího prezidenta. Bez urážek, vulgarit, nabubřelého chování, trapných bonmotů.
Na konferenci v Mnichově se s ním přáli setkat významní politici. Prezident Macron si foto dal na svůj účet
https://twitter.com/francediplo_EN/status/1626591440238436355
A britský ministr obrany si schůzku přímo vyžádal. Kdy bude předání moci?” zeptal se Wallace na začátku. “To bude velká změna,” dodal.
Zas může být člověk na něco hrdý. Doufám, že to vydrží.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) změna

Jednou z mála potěšitelných změn je vystupování budoucího prezidenta. Bez urážek, vulgarit, nabubřelého chování, trapných bonmotů.
Na konferenci v Mnichově se s ním přáli setkat významní politici. Prezident Macron si foto dal na svůj účet
https://twitter.com/francediplo_EN/status/1626591440238436355
A britský ministr obrany si schůzku přímo vyžádal. Kdy bude předání moci?” zeptal se Wallace na začátku. “To bude velká změna,” dodal.
Zas může být člověk na něco hrdý. Doufám, že to vydrží.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tak koukám po návratu do ČR pročítajíc všeliké zprávy,že soudruzi z Liberce vystavili na svém facebookovém profilu parte několika firmám,které údajně zahynuly po fialové nemoci. Mezi nimi i sklárně Harrachov,ta už měla zhynout v říjnu 2022 podle parte. Majitel se proti tomu naštvaně ohradil a soudruzi se mu snad omluvili. Soudružka Lysáková ,která to tam vyvěsila, prý nemá čas prověřovat všechny informace, co jim chodí v těch mailech. Podobně pohřbila a zabila asociální fialová sebranka a fialový hnus podle soudruhů i mlékárnu Radonice, která jede dál.
No, už soudruh F.E.Dzerdžinskij razil heslo: Důvěřuj,ale prověřuj! I když to jsou soudruzi, šmejdi jsou všude. I když se tváří s lidem pro lid.
Pěkné dny a ať se těm firmám daří! Na facebookovém soudružském profilu už nejsou,ale ono se zase něco objeví.

P.S. A drobná radost- na včerejším filmu Víly z Inisherinu,který získal 4 ceny BAFTA a je nominován na Oscara v 9ti kategoriích, který jsem uváděla v našem FK, bylo kolem 30 diváků, což je potěšitelné.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes - TISK

Nejprve, ve shodě s paní doktorkou, v poslední době jsem stále více rád, když vidím, slyším, vnímám alespoň trochu něco příjemného, pozitivního, hlavně z oblasti kultury a umění. Současně jsem stále více nerad, že to blbé se jeví často jako takřka jediné...

Sem tam jsem zde psal, že novinařina byla moje první povolání, sice krátce, ale rád vzpomínám, zůstala na úrovni dopisovatelství, několik tisíc příspěvků od socialismu po kapitalismu. Nejraději vzpomínám na Mladý svět v době šéfredaktorky Čermákové, kdy jsem měl možnost osobně poznat mnohé skvělé osobnosti tehdejší, ale mnohdy až budoucí žurnalistiky, a fotoreportéry - mj, Pavel Klíma, Radek John, Rudolf Křesťan, Jan Šibík, Petr Hora-Hořejš (skvělé Toulky českou minulostí), Josef Velek, Miroslav Zajíc...

Ano, byla jiná doba, s dneškem nesrovnatelná, ale vzpomínaný Mladý svět byl nejednou až za hranou odvahy! Především vedle naprosté většiny zcela povolných tiskovin typu Lidové demokracie. Výjimky byly v počtu jednotek, pouze občas. Někdy kupodivu vojenská Obrana lidu, někdy neméně kupodivu Svobodné slovo, někdy nečekaně časopisy pro děti a mládež... V trafice na hlavní třídě v České Lípě jsem u slepého pana Babiše a jeho neméně mimořádně obdivuhodné manželky měl jako školák protekčně pod pultem (zájemců bylo mnohem více než výtisků), než nechtěně skončily, časopisy Junák, Skaut, Rychlé šípy..., prostě radost! Naše rodina sice žila dosti skromně, ale rodiče mě v zájmu o literaturu a tiskoviny nadstandardně podporovali!

Dnes, s vědomím zkušeností z minulosti, stále častěji zírám, co vše ještě novinařina snese, od absence znalosti českého jazyka až po absenci elementární znalosti zásad slušnosti profese, adekvátní úrovně odbornosti, korektnosti, vyváženosti, respektu k právu na odlišný názor... Cílené desinformace raději nekomentuji, i když si dovolím poznámku - kdo je tak skvělý expert, aby směle ukázal, že jde o desinformaci (oblbování) bez důkazů? Mnozí mají tendenci napsat, on je fuj, protože je to on! I ten fuj ovšem může mít pravdu! I ten super může lhát! Použiji příklad (nebrat osobně). Svého času jsem náhodou zabrousil na stránky Forum24, začal jsem je sledovat takřka pravidelně, docela příznivě. V poslední týdnech mě naopak stále častěji až děsí útočností, štvavostí, neschopností elementární korektnosti... Nedivím se, že čtenáři takových médií, ale i mnoha jiných, mnohem děsivějších, jsou mnohdy doslova zblblí, s vygumováním schopnosti vlastního úsudku... Stran budoucnosti optimismus nemám!

Osobně mám ve zvyku, chápu, že v tom jsem spíše exot, "projít" vše dostupné, porovnat, ověřit, úsudek a názor si udělat až poté. Moje komentáře zde na HP to zcela jistě potvrzují... Podle svého okolí vím, že odhadem 80 procent občanů názor pouze přejímá, nepochybuje... To je smutné, nicméně realita. Otázka zní, jak to změnit, ovlivnit, nejsme-li sami schopni vnímat názor oponenta, zamyslet se, zda třeba i on nemá pravdu...?

Závěrem spíše pro někoho mimo. Na začátku podzimu 2021 jsem všem svým blízkým a na sociálních "vláknech" psal, že Ruská federace vstoupí na území Ukrajiny nejpozději po pravoslavných svátcích, následně, že je dohoda s Čínou o posunutí termínu po zimní olympiádě. Nemýlil jsem se! Tajné služby nemám... Poznámka jako dodatek: kdo neumí, nemá schopnost, s oponentem, protivníkem, nepřítelem, jednat, tak ať raději mlčí...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika (6) Novináři aj.

Poznamenám, že ostudná éra MZ+AB aspoň na čas skončila, takže je na řadě spíš opatrný optimismus!

Ani ten paušální odsudek médií nechápu. Informace získávám z různých zdrojů: ČTK, ČT, ČRo Plus, Deník N, Respekt, Reflex, Reportér, Forum 24, pro srovnání i MFD nebo LN - a ve všech bych mohl jmenovat důvěryhodné komentátory.

Pokud rozlišujeme zprávy a komentáře, prakticky všechny jmenované redakce ve vlastním zájmu dodržují zásady objektivní žurnalistiky zpráv, takže záměrné dezinformace/lži nešíří a za případný omyl se obvykle omluví. Světonázor komentátora může být čtenáři blízký, ale i když není, stojí za zamyšlení.

Vlastně se zase bouřím proti nemístné paušalizaci. Jako ve všech profesích jsou i novináři vynikající, průměrní - a pár těch, kteří by se radši měli živit jinak. (A podobně to v jistém smyslu platí i o nás čtenářích, občanech a voličích.)

Nakonec poznámka: K sociálnímu smíru a zasypávání příkopů patří i důvěra občanů k demokratickému státu a k jeho institucím. Nic lidského není ideální, ale paušální útoky na sněmovnu, vládu, Senát, soudy nebo i média jsou z principu neobjektivní a nespravedlivé. Nechme to populistům, řetězovým mailům a trollům z petrohradské líhně.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tři poznámky nejenom ke komentářům:

1) Máme na návštěvě příbuzné, zajímali se o dění v České Lípě. Zaznamenali, že včera, v předvečer 75. výročí Vítězného února, se na českolipském náměstí před bustou TGM sešlo v den 1. výročí vojenského konfliktu 21 zdejších občanů s ukrajinskými vlajkami. Na podporu Ukrajiny se stejném místě sejdou, jako již celý rok, zase za týden, v pátek 3. března v 17 hodin. Jak sami říkají, nejsou bez citu. Dnes, tedy v den 75. výročí Vítězného února, proběhly v České Lípě další zajímavé akce, sice nikoliv oslavné, ale rodinné, s účastí oproti pátku takřka stonásobnou - vyhledávané Masopustní farmářské trhy a především krásná Prodejní výstava králíků se soutěží chovných samců a parádním občerstvením z regionální pekárny ve výstavní hale ve Staré Lípě (zdroj Jaroslav Pokorný). Ke králíkům měla velké city všechna naše vnoučata, pánská část návštěvy zjevně záviděla chovným králičím samcům...

2) Se zájmem jsme četli komentář pana Šádka na téma tisku. Starší z nás Mladý svět pamatují důvěrně, byl v mnoha ohledech výjimečný, odvážný. Shodně s komentujícím pánem jsme v menšině, která "porovnává, ověřuje, úsudek a názor si udělá až poté", bez nároku na názorovou neomylnost... Pan Šádek mj. píše: "Podle svého okolí vím, že odhadem 80 procent občanů názor pouze přejímá, nepochybuje..." S návštěvou jsme zkusili posoudit bublinu vlastních příbuzných a známých - výsledek je obdobný, kolem 80%!

3) Nerozumíme dalšímu ze zdejších komentátorů, panu Tichému, proč neustále zdůrazňuje pojem "paušalizování", například: "Paušální odsudek médií nechápu. Zase se bouřím proti nemístné paušalizaci. Paušální útoky na sněmovnu, vládu, Senát, soudy nebo i média jsou z principu neobjektivní a nespravedlivé. Nechme to populistům, řetězovým mailům a trollům z petrohradské líhně." Přečetli jsme všechny komentáře za minulé dva týdny (docela makačka), proto s čistým svědomím tvrdíme, že prakticky vše korektní, jak se česky říká, žádná paušalizace, prostě občas odlišný názor, sem tam od zdi ke zdi, ale o tom snad HP je, jinak by to bylo jako za socialismu, kdy vybočení z řady bylo trestné! Kdo ví, možná by někteří, nejenom z řad starších, tyto praktiky zase chtěli...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pan Tichý je, zdá se , obětí sebeklamu a vidí něco, co není skutečnost. Moc sleduje všechna možná média a pak si neumí udělat vlastní úsudek. Samozřejmě ta správná média. Jinak by musel vidět, že lidé nepaušalizují, ale vytvoří si vlastní názor z vlastních poznatků a vlastních zkušeností. Snad ani nevidí, co vidí kdejaký občan, že naše současná vláda je nekompetntní vládou diletantů. To jsem sem napsal už tehdy, když jsem si přečetl jejich jména a vzdělání a prac. zkušenosti

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pane Zahradníku, někdy i nadstandardně vzdělané, morálně dobře integrované osobnosti, mohou mít sklon k "provozní slepotě", jistě nechtěně takřka až k velikášství. Svoje vlastní hodnoty mají snahu vložit či vyžadovat od jiných! Otázkou je, jaké hodnoty jsou ty nejsprávnější?! Vždy je lepší konkrétní příklad, tak slova pana Tichého: "Paušální útoky na sněmovnu, vládu, Senát, soudy nebo i média jsou z principu neobjektivní a nespravedlivé. Nechme to populistům, řetězovým mailům a trollům z petrohradské líhně." Princip ve smyslu "základní a obecně uznávané myšlenkové východisko, zásada, pravidlo, zákon, které se nedokazuje, respektive výchozí, morální, etická zásada"?! To snad ne! Má-li kdokoliv jiný názor, v duchu předchozího má smůlu neb máme jakýsi princip? Kdo daný princip stanovil? Bůh, prezident galaxie, zdejší komentátor? Princip bez ohledu na realitu, soudnost?

Sorry, za poněkud "filosofickou úvahu", ale občas ani to nemusí být mimo hranice HP! Apropó, vskutku nic není černobílé, dokonce ani černobýl pelyněk...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

To jsou mi úvahy:o))). To co předvedl CL se zahradníkem jenom dokládá slova pana Tichého.
Pokud někdo sleduje české dezinfo, řetězové maily, rozumy populistů apod. je mu jasné odkud zahradník bere své názory
zahradník....ani nevidí, co vidí kdejaký občan, že naše současná vláda je nekompetntní vládou diletantů. To jsem sem napsal už tehdy, když jsem si přečetl jejich jména a vzdělání a prac. zkušenosti
Já skutečně viděl tu nekompetentní vládu, Babišovu v čele s Dluženou, odornicí na družstevní právo, které se skutečné ekonomky jako Zdražilová, Horská, Nerudová smály v televizní debatě a vysvětlovaly ji základní pojmy.
Taky jsem viděl fakta. Naprostý chaos u covidové epidemie, která skončila v ČR úmrtností třikrát větší než třeba v Rakousku, Švýcarsku, Norsku, Nizozemsku apod. Díky, Babiši
https://www.idnes.cz/koronavirus/statistiky-svet

Zatím, co třeba Německo dělalo každoročně velké přebytky hospodaření, tak Babiš sekal až na výjimku (způsobenou hlavně proplacením dotací EU) další schodky, protože jsme málo zadlužení :o)). Tak jsme nejrychleji zadlužující se zemí Evropy. A ještě lhali, když svou neschopnost balili do ''výdajů na koronu''. To potvrdil i NKÚ. Bylo to jen 10% a zbytek rozfrcali
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/nejvyssi-kontrolni-urad-zadluzovani_2204040802_pj

Jen na dokreslení ''odborník'' Havlíček strašil, že bez ruských surovin nevydržíme několik let. Vláda to zvládla za rok
https://www.novinky.cz/clanek/domaci-havlicek-bez-ruskeho-plynu-se-neobejdeme-lipavsky-je-vedle-40388122

Jak se ukázalo, vedle byl Havlíček. Stejně jako zahradník.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Zahradník, který nepaušalizuje a dá na své vědomosti....
Peníze bych ušetřil na jiných. Na státní správě, zbytečných "nových "úřadech, politických neziskovkách atp.

Jistě nám to blíže vyvětlí. Kde a jak v té státní správě, co je to politická neziskovka, které úřady jsou zbytečné. Jistě v tom mají v jeho sociální bublině jasno
A pokud možno svá tvrzení doloží relevantními odkazy, já to dělám, snad si všiml

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Vícekrát jsem tady psal, že odkazy ani řetězové emaily nečtu. Dokonce mi je nikdo neposílá. Ke mně se dostanou zveřejněné informace a to mi k hodnocení stačí. Vy moldavite sledujete kdeco a hodnotíte kdekoho. Nic vám nemíním vysvětlovat, veřejné informace se k vám dostanou stejně tak jako ke mně a další si najdete sám.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tak dejte zahradníku ty odkazy na veřejné informace, ať si je přečtem. Jak snadné, že....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

To je těžké, pokud někdo vychází výhradně z informací na parlamentních listech, A2alarm, kraví rozhledy nebo aeronet tak sem nebude dávat odkazy. Tam jsou už na první počtení takové hovadiny, že jim může věřit jen volič Dluženy nebo Blekoty případně komunistů.
Odkazy nedávám ale tady udělám výjimku, je to pěkné shrnutí toho, co je špinavý RuSSák zač. Od doby paktu Ribbentrop - Molotov se na ruSSkém uvažování, podle všeho, nezměnilo NIC.
Zde https://medium.seznam.cz/clanek/gavin-n-harris-jak-si-sovetsky-svaz-chtel-s-nacistickym-nemeckem-rozdelit-svet-3710?utm_campaign=abtest203_personalizovany_layout_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=blogy.sznhp.box&dop_vert_ab=&dop_vert_id=&source=hp&seq_no=1 si počtěte.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro moldavita, když ho zajímá, co čtu. Na liště mám : iDNES, Lidovky, Seznam, i-noviny,Českolipský deník , Parlamentní listy a Google. V záložkách ještě, Aktuálně ,Viditelný Macek a Meteoradar. V příspěvku jardyfialy na první pohled vidím napsané RuSSák a přestane mě text uvnitř zajímat - nečtu a nikomu nenadávám. Němcům taky neříkáme Němčouři a pod.
Pro Moldavita jedna dnešní veřejná informace z PL.
Je Fiala deziformátor , nebo lhář ? Dlouhý seznam, co říkal kdysi tak a nyní zcela naopak.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Napsal jsem, že PAUŠÁLNÍ ÚTOKY na sněmovnu, vládu, Senát, soudy nebo taky na média jsou Z PRINCIPU neobjektivní a nespravedlivé - a trvám na tom. Týká se to desítek, stovek nebo i tisíců lidí, kteří své funkce/povolání vykonávají roky, někdy líp, někdy někdo hůř. Poslance, jejich prostřednictvím i vládu, taky senátory jsme si dokonce sami zvolili. Takže kecy o "žvanírně" nebo "zbytečnosti" horní komory jsou bullshit.

Podobně tvrzení typu "... absence znalosti českého jazyka až po absenci elementární znalosti zásad slušnosti profese, adekvátní úrovně odbornosti, korektnosti, vyváženosti, respektu k právu na odlišný názor..." křivdí VĚTŠINĚ profesionálních novinářů. (Kritický mail JEDNÉ REDAKČNÍ RADĚ, která uvedené nedostatky toleruje, by byl jistě účinnější.)

Zkuste si třeba experiment a napište jednoznačné tvrzení, které (paušálně) platí o nás všech, co tady diskutujeme a "diskutujeme". Je nás jen pár a sotva něco vymyslíte. Ani "občanský zájem o udržení demokracie a právního státu" to u všech příspěvků nebude...

PS: Stačilo by jednoduše rozumět psanému textu - to s věkem nijak nesouvisí...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

26. Únor 2023 - 21:59 | Jan Tichý

Je to marný, je to marný!
Obdivuhodná obsese vlastním egem.
Experiment není třeba, je to naprosto jednoduché, paušálně platí nejenom k Vám,
ale s určitou úctou komentovat nebudeme! Rozumíme, vyšší věk ne vždy je ok!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jenom nerozumím tomu, co tady CL kritizuje, když sám je jasným příkladem. Takovým paušálním. Samozřejmě nějaká ta urážka nesmí chybět, že... :o))). Pan Tichý to může omluvit věkem, CL nižší příčetností, jak se dnes říká.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

26. Únor 2023 - 21:59 | Jan Tichý

Pro oživení:
Je to marný, je to marný!
Obdivuhodná obsese vlastním egem.
Experiment není třeba, je to naprosto jednoduché, paušálně platí nejenom k Vám,
ale s určitou úctou komentovat nebudeme! Rozumíme, vyšší věk ne vždy je ok!

Pan komentátor za pochodu upravuje text, tak lehce problém, k tomu jeho jednovaječné dvojče, zelená žabička, které obvykle má problém nadřadit svoje myšlenky nad uvažování slovního trubce, přispěchalo na pomoc... Neuvěřitelné!

Pan komentátor píše: "Stačilo by jednoduše rozumět psanému textu."
Má naprostou pravdu! Pouze nechápeme, proč on vůbec nerozumí! Nepaušalizujeme!
Občas se v jeho slovech dá najít slušné jádro. Současně není jednoduché stále hledat s lupou...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Mám obavy, že se ten pán jaksi pomátl. To je již fakt na Chocholouška. Nebo rozumí tomu někdo?

Nahoru

Duplicita

Duplicita

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Moldavit, přírodně zeleně zbarvený, uhodil naprosto nečekaně hřebíček na hlavičku! Napsal: "Mám obavy, že se ten pán jaksi pomátl. To je již fakt na Chocholouška. Nebo rozumí tomu někdo?" Pane Moldavite, jsme ve shodě, také nerozumíme. Chápeme, že máte stran svého důvěrného přítele, pana Tichého obavy, ale snad bude lépe...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pokud jste to CL nebyl schopen pochopit, myslel jsem vás. . Již ta přírodní zeleň, zelená žabička, jednovaječné dvojče atd. mluví za vše. Pokud tedy nepíšete dada texty.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) Ukrajinci

Tak 100 tis našlo rychle práci. Za rok při minimální mzdě odvedou dle dne daňové svobody
1OO OOO . 17300 mzda.12 měsíců celkem 21mld
Polovina je odvedena na daních , tedy přispějí 10,5 mld.do rozpočtu ČR. Minimálně, bude to jistě více.

Teď bylo v televizi, že průměrně čerpají pouze polovinu lékařské péče než Češi. Ale to bude tím, že se jedná o mladé lidi. Pamatujete na Stranu Pomocných Dělníků, jak strašili, že nám zničí zdravotní pojišťovny?
Taky myslím, že matky s dětmi, které tu zůstanou, budou pro stá velkým přínosem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Reaguju na dnešní výzvu p.Tichého. Našel jsem paušální tvrzení o všech zde diskutujících. A to je to, že jeden každý z nás je přesvědčený, že má pravdu a že jeho názor je ten správný.
Tam paušalizace končí a štěpí se to. Nebudu jmenovat, každý se najde sám. Všichni myslí na všeobecnou svobodu názoru, ale někteří by ji druhým omezovali a vnucovali jim své myšlenky. Např.já si nenechám vnutit nic, co nechci. Leckoho to tady v diskuzích dost prudí.
Jinak si nemyslím, že lidé v naší společnosti obecně paušalizují tak, jak to vidíte vy,pane Tichý. Neznáte jejich osobní příběhy nebo dokonce křivdy, které je k tomu vedou, buďte k nim shovívavější. Co člověk - to názor.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) zahradník

Zahradník by si měl nejprve uvědomit, že názorem není lež, podsouvání, dezinformace atd., kterými nás tu zásobuje
Venku prší. Je to dobře protože...., je to špatně protože.... je názor. Venku neprší je LEŽ.
Příklad. zharadník. Voda na plynu se nyní ohřívá jednou tak déle
Pokud by to tak bylo , účinnost by byla snížena přimícháním zřejmě vzduchu a methanu by bylo jen 50%. Pak to je v podstatě důlní plyn a zahradníkovi by vyleěla kamna do vzduchu i s barákem. A nemusí být člověk ani chemikem, stačí se zamyslet ve sklářském městě, že pokud by to byla pravda, tak by neutavili sklovinu, protože musí mít aspoň 1300 C. Čili evidentní lež, vydávaná zahradníkem za názor.
Ale kde se ta lež vzala?
Koluje narativ, že aerický břidlicový LNG plyn je špatný, nenahradí kvalitní ruský a tak platíme ještě více atd. že
S. Chot zase tvrdí, že bez palivových článků z Ruska se neobejdeme, jsou nejkvalitnější, nejpřesnější a nahradit je v podstatě nelze. Přitom
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3471012-uz-zadne-ruske-palivo-pro-temelin-dodavky-zajisti-americka-a-francouzska-firma

Nahoru

Re: Česká společnost a politika (6) / zase ta paušalizace?

NIKDY jsem tady ani jinde nenapsal, že "lidé v naší společnosti obecně (tj. všichni!?) paušalizují".

Snažím se jen věcně reagovat na populizmus, nemístná zjednodušení a paušalizující kritiku institucí demokratického státu.

Ano, máme zaručenou svobodu slova, ale pokud si někdo myslí, že jakýkoli "názor" má stejnou váhu/závažnost/pravdivost jako jiný, jen nahrává dlouhodobé hybridní propagandě z Východu.

Výsledkem jsou tvrzení typu "politika je svinstvo", "my do toho nevidíme, co si zas VONI nahoře vymysleli", "nikdo neví, jak to ve skutečnosti je/bylo" apod. Občané/voliči demokratického státu uvažují jinak.

PS: Zahradnikův objev není objev. Prosazuje snad někdy někdo pravdu, o které není přesvědčen?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Moldavite, zase jste se zbytečně moc rozpovídal. Já napsal jen jednu větu - vlastně otázku , jestli taky pozorujete sníženou výhřevnost plynu.To není názor, to je moje zkušenost. Na to mohl, kdo chtěl, odpovědět buď nepozoruju anebo taky pozoruju. Připletl jste k tomu břidlicový plyn a palivové články, prostě si přimýšlíte.
To by vás ale nebavilo, kdybyste mě nemohl vypeskovat anebo poučovat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

A pane Tichý, nevím, co si od toho, co jste tady tak věcně a kriticky zhodnotil slibujete. Pochybju, že právě tihle lidé by měli nahrávat hybridní propagangě z východu a jak by to probíhalo ? Jsou jednoduše nespokojení se svým životem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Zahradníku musíte konat.
Vy ohříváte vodu dvakrát déle, než dříve na ruském plynu. A teď si představte jak v pekařství Bláha pečou chleba a housky taky dvakrát déle. A co teprve v Crystalexu. Neutaví pořádně, sklo praská v chladících pecích. A to nemluvím o tom, že v Boru je životu nebezpečno. Dělal jsem oblíbený pokus. Do plastové lahve jsem přidal trochu methanu zašpuntoval zátkou s malým otvorem Přiblížil k plamenu a PRÁSK! Špunt letěl až na protější stěnu.
Chce to poslat váš názor dodavateli a reklamovat platby, když dodávají šmejd. Pak přeposlat na ČOI. To přeci není možné takhle šidit.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ale moldavite, co to pořád plácáte. Nevím na jakém plynu vaříme, nikde jsem to nezjišťoval. Napsal jsem akorát,že to trvá mnohem déle. Když zmiňujete pečivo, tak vám musím napsat, že včera v Penny v Boru měli malé bagetky, které byly nedopečené - úplně světlé. Ani jsem je nekoupil. Nemyslím si ale, že by obsluha svévolně zkracovala nastavenou dobu pečení v pekárně . Znehodnotili by prodejnost zboží. Nic nenaznačuju, viděl jsem to..
Vy dál pokračujte ve svých pokusech :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Methan byl z prdů?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jen k té všeobecné diskusi o plynu- už jsem nakonec psala, my doma nic nepozorujeme,nějakou prodlouženou dobu. Ba právě naopak,plyn jde lépe,ale to je i tím,že jsme realizovali výměnu varné desky, jelikož jeden hořák nešel spustit, a plynař koukaje okem zkušeným pravil,že to je na výměnu a obstaral a instaloval nový.

A v těch supermarketech pečou v elektrických pecích,pokud se nepletu. Někdy bývá zmrazené pečivo dopečené akorát,někdy bledé a někdy se podaří obzvlášť vypéci.Je to jako ,když se peče doma, i když si nastavíte dobu pečení. Známá věc je,a kuchařky by potvrdily, že těsto můžete dělat furt stejně,ale chová se někdy,jak chce. Záleží to na surovinách a i atmosférickém tlaku atd. Někdy buchty, dělané stále podle stejného,často po maminkách zděděného receptu, kynuly mizerně.Někdy při pečení měly brousek. A někdy byly nadýchané,ale do druhého dne ztvrdly...
Pěkný slunný den.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) paušalizace

Včera Dostálová (ANO) v ČT. ''My tady mluvíme za tři miliony důchodců''. Jak si to může dovolit? Za mne a spoustu dalších tato populistka nemluví. Chci mít nějaký důchod i nadále a nechci žrát z talíře dětí a vnoučat.
Prolém je, že mzdy nyní rostou velice pomalu, takže odvod na důchody stagnuje. Ale důchody maximálně rostou a zas si na ně musíme půjčovat. Dokonce to vypadá tento rok na 50mld a příští již bude těžko ufinancovatelný.
Moje dcera i přítelkyně mají dvě děti (teď budou mít maldší kluci dva roky). Ty mají opravdu starosti, protože částku 40 tis., jako třeba průměrný důchodce s manželkou zahradník, měsíčně k dispozici nemají. A to jsou vysokoškolačky.
Jenže ty jsou pro politiky (a především ty populistické) nezajímaví. Je jich relativně málo. A populisty většinou nevolí.
Není náhodou, že najednou ubylo narozených dětí. Ale s. Chot sem dá, že za to může očkování proti covidu a zahradník děkuje bohu, že se neočkovali. Pak se divte, že babišovci nasází 10 mil. na vítězství Babiše ve volbách, když je k tomu vyzve slovy, že je kurz 1: 16, takže vyhrajou šestnácti násobek.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pan Moldavit nechce žrát z talíře dětí a vnoučat! Je ve shodě s vládní koalicí! Tomu rozumíme. Jeho důchod je zcela jistě slušný až nadstandardní (mj. plat starosty k tomu výrazně přispěl), ne-li, měl a má možnost ve svých necelých 67 letech různých přivýdělků, například za podnájemníky (neakcentujeme ty z Ukrajiny, jak psal, to byla-je určitě humanita) či jiné aktivity... Nepaušalizujeme, jistě to každý pochopil korektně, má prostě obdivuhodné sociální cítění...

V rámci projednávání aktuálního, od listopadu 1989 největšího super zlodějského zákona (valorizace důchodů) v PS-PČR odeznělo mnohé! Bez příklonu k opozici či koalici nutno dodat, že každý, respektive většina, nadstandardní důchody vskutku nemá, naopak žel naprosto nedůstojné!

Rozumíme, že naprostá většina zdejších komentátorů je v bublině těch nadstandardních, tedy mnohem bohatších ve vztahu k výši jejich penzí! Soudíme i podle přítelkyně, která nám nezištně poskytla fotodokumentaci z domu pana Moldavita, respektive prostor, které jeho nejbližší označují za zámecké! Zde to žel nelze, ale upřímně, fakt moc super (upřímně chválíme), je však zjevné, že majitel nežije pouze z penze či dávek! Sorry, jak diskutovat s někým, kdo žije mimo reálné dimenze?

Víme, že jsme zcela jistě slovy a názory výše přidali polínko do ohně, ale o tom je HP!
Nedá nám to, musíme, stále více se přikláníme k názoru, že pan Zahradník zde má soudnost!
Oproti fanatikům bez respektu k názorům jiných - tím jistě nepaušalizujeme!!!
Howgh!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) / důchody!

Poznámka odborníka, ekonoma investiční skupiny Natland Petra Bartoně:

"Můžeme se na to podívat i druhým pohledem, který je podle mě málo zmiňován. Ano, dnes by důchodci dostali méně, než určuje vzoreček, ale před posledními volbami dostali minimálně dvakrát více, než určuje vzoreček. A následně proběhly valorizace tohoto „neprávem zvýšeného“ základu. Do značné míry tak současné „nespravedlivé ponížení“ důchodu jen kompenzuje předchozí „nespravedlivé povýšení“ důchodů. Vím, je těžké hovořit o „nespravedlivých povýšeních“ důchodů, důchodci jsou bráni vždy jako utlačovaní, kteří trpí inflací více, ale statistický úřad dělá vše pro to, aby spočítal, jak jim valorizovat ne o obecnou, ale právě o tu jejich pociťovanou inflaci.
Zároveň je tu objektivní fakt, že život nejchudších důchodců je v době inflační skutečně těžký – i proto jim vláda chce přidat více než těm bohatším. Zatímco neustále řešíme „chudé důchodce“, neřešíme spoustu dalších chudých neviditelných nedůchodců, kterým ani nikdo nezaplatil tu inflaci. To je skutečný problém."

Vypadá to, že není každému jasné (nejen Okamurovi), že "super zlodějská valorizace" znamená další ZVÝŠENÍ - nikoli snížení důchodů. A poznamenávám, že v posledních letech vystoupal poměr důchodů k mzdě ze 40 na 50 %!

PS: O soudnosti pana anonyma zahradnika dalo by se s úspěchem pochybovat (Saturnin). Vždyť si tady někdy sám během krátké doby odporuje, a jeho "názor" je občas jen provokace. Jako když se například chlubil, že volí komunisty, protože nikoho lepšího nevidí...

Nahoru

re

Snaha opravit, zmizelo...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ano,pane Tichý ,jestli jsem napsal, že jsem jednou volil komunisty, tak jsem je volil. Nemám důvod tady lhát. Nikdy jsem ale komunista nebyl, jako někteří - nebudu jmenovat :-), kteří je nevolí. Za těch 30 let "svobody " jsem volil různé strany, podle toho, co nabízely nebo spíš slibovaly. Většina ztratila kredit, takže komunisté teď vedle nich jsou svatí. Zatím mají smůlu, nejsou v parlamentu..

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Děkuji CL za příspěvek, který mne potěšil a přinutil k zamyšlení
Je zajímavé, jak se vleče příspěvkem nitka závisti k úspěšným jednotlivcům, kteří něco vybudovali. Jak hluboko byla implementovaná takovýmto do mozku komunisty v rámci tzv. třídního boje s kterým naše rodina měla bohaté zkušenosti.

Potěšilo mne to i proto, že zhodnotil podstatnou část mého života. Vzpomněl jsem si jak jsem přišel do Cvikova a začínal s 1850 Kčs hrubého v neudržovaném domě bez funkční elektřiny a koupelny s teplou vodou. A kde jsem dnes. CL vypátral i můj věk, takže mohu směle bilancovat svůj život a co předám dalším generacím. A upřímně, každý sám strůjcem svého štěstí.
Tací, co se zmohou tak jedině na nadávání na vládu pro své pos... životy, psaní článků plných vykřičníků neb je sužuje závist k úspěšnějším, mne nemohou z rozhodit.

Psal jsem i o té třídní nenávisti. Jsem z rodiny, kde předkové pochází z opravdu nuzného prostředí. A vypracovali se daleko více než já. Stáli u vzniku ČSR, jeho vědeckých institucích, budovali průmysl a dokonce tchán mého prastrýce s Palackým významně přispěl ke vzniku Strakovy akademie, či záchraně chrámu sv. Víta (dva Karlové). To jsem se dozvěděl z knihy vydané nakladatelstvím Karlovy univerzity, věnované mým předkům. Za to pak byla další generace typy smýšlejícími jako CL po válce poslána do pomocných dělnických profesí a vyměřen jim důchod ze kterého se moc žít nedalo. Je úsměvné, jak dnešní předdůchodci šílí z věku odchodu. Děda pracoval ještě v 75 (prodával v NB plynové bomby u autobusáku a o víkendech hlídal vedle sklady Uranu) a babička do 80 pracovala v zimě v Severce jako šička). Neslyšel jsem je stěžovat si,že musí pracovat aby si zajistili důstojnější život. Dědovi ale evidentně vadilo, že po dobré karieře inženýra za první republiky byl zahnán do pomocných dělnických profesí.
A k té opakované frázi o sociálním cítění. Můj praděd, významný český lékař, byl propagátorem očkování, hlavně dětí. Jak mám v rodinném archivu, očkoval za život tisíce dětí co si to nemohly dovolit v chudobincích, sirotčincích, internátech atd. Moji nájemníci, důchodci, mají nájmy na 40% cen obvyklých pro Cvikov. Např. otec samoživitel má 2+1 za 2400 měsíčně. A k tomu má každý nájemník zdarma zahradu 400 m2. Asi tak, ověřte si.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) / zase my a ONI?

Souhlas, tu "třídní" argumentaci CL21 lze zobecnit: Kdo je bohatší než průměr, je podezřelej, protože to určitě nakrad (nebo bez práce zdědil), a proto nám chudejm nemůže rozumět, nemá sociální cítění. Pořád to známé my - a ONI. Logicky dovedeno do důsledku: Bezdomovci do parlamentu!?

CL21 nikdy neslyšel o mecenáších, sponzorech charity, hospiců, občanských spolků, kultury, stipendií a mnoha dalších institucí nebo akcí?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

CL21 - krásný příklad závisti, co kdyby se raději pochlubil, co dělá užitečného on? Pracuje někde nebo je v důchodu a hledá, komu by ještě záviděl?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)pro jardufialu

Nediskutujte s CL21 ,to nemá cenu. Maximálně se dopracujete k tomu,že ,pokud napíšete,že jste docela spokojený, že máte slušný důchod, protože jste makal celý život a i si šetřil, označí Vás pomalu za asociála nebo nebo za něco jiného.. Dlouho jsem tady nečetla takovou esenci hloupé závisti.
Howgh opravdu a pěkné dny, má smysl psát jen o výstavách nebo filmech,koncertech.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Já bych to tak černě neviděl, už jsem někde napsal že jako důchodce jsem odporně bohat protože, jak píšete, jsem celý život pracoval (a skoro vůbec nemarodil). Když jsem něco ušetřil koupil jsem třeba pozemek (na Svojkově za 40000, dnes nabízejí 800000, ve Sloupu taky....). Dnes si přes zimu, abych duševně nezakrněl, přivydělávám pár tisícovek měsíčně opravami audiotechniky, takže mám na co si vzpomenu a ještě posílám na Vánoce oběma klukům každý rok pár desetititsícovek. No a CL21 si toho ani nevšiml a neoznačil mě za odporného kapitalistu a asociála zcela jistě tyjícího z mozolů těžce pracujících.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Zrušit státní svátek po vzoru Dánska.
Zrušení dvou svátků by přineslo státní kase přibližně 18 miliard korun. To zhruba odpovídá mimořádné červnové valorizaci důchodů. Na Twiteru byla výzva, aby si lidé vybrali, který zrušit a navržené byly tři : Svátek práce, Den upálení mistra Jana Husa, Den české státnosti (28.9.) Zdůvodnění bylo, že ani jeden neslouží k nějaké hlubší společenské debatě či připomínce, natož aby k tomu bylo potřeba volno.
V následující anketě HN si lidé vybrali z našich 13 svátků takto:
Svátek práce - 22,2%
Den upálení mistra Jana Husa - 7%
Den boje za svobodu a demokracii (17.listopad) - 50,4%

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes

Vážení, končíme, přejeme všem dobré zdraví a pohodu!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Dnes v Parlamentních listech profesor Bělohradský:
Nejste můj prezident ! Přijatelnost nukleární války... Radikální změny.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

O Bělohradském už jsem dlouho, tedy dlouhá léta neslyšel, ale pokud si vzpomínám (soudě podle jeho výplodů) byl ducha mdlého. Zdá se, že se na tom nic nezměnilo.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

A četl jste to vůbec včera ? Není to pro vás náročné ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nakonec, ač nerad, jsem si to přečetl a opět, ač nerad, s mnoha slovy souhlasím. Jenom se pan Bělohradský nezmínil, ža ta slova (o přijatelnosti použití atomových zbraní) řekla zřejmě poslankyně ruSSkého parlamentu(?) nebo jsem se přehlédl? Od ruSSáků je slyšet podobné nápady dost často. JInak opět nic oslnivého, melu melu melu dlooouho, ono to bude vypadat dobře. Spousta slov celkem o ničem.

Nahoru

Česká společnost a politika dnes VŠEM

Vážený pan Jan Tichý jako jediný je privátně informovaný stran mých následujících slov.
Říkám si, může to být věkem, v jiných situacích neradostným zdravím, že se lidé myšlenkově míjí...
Mnohdy naprosto zbytečně až hloupě, jindy třeba pouze pro nepochopení slov...
IN dle mého názoru jsou již dosti dlouho zcela mimo dění, zcela mimo toho, co mnozí pamatujeme...
Za sebe nic nevyčítám, pouze konstatuji, pouze sděluji svůj názor! Aktivitám pana Bárty tleskám!
Říká se, že je dobré odejít na vrcholu! Vrchol nás všechny žel již minul mnohem dříve...
Jsem další, kdo s určitým smutkem, snad však vědomě, odpovědně, se zde loučí!
Měl jsem všechny rád, každého tak či onak! Vzpomínat budu na všechny!
Vše krásné a v dobrém všem, hlavně zdraví!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pane Šádku, neodcházejte ještě nikam, prosím . Váš moudrý hlas by tady chyběl.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Doslov - slušnost má být...
Pane Zahradníku, děkuji, ale ano! Snad jsem to pochopil v dobrém! Upřímně, osobně tak či onak znám pana Jana Tichého, paní Lenku Šepsovou, pana (soudruha) Františka Chota, pana Moldavita Jirku Waltra atd. Vás osobně asi ne, i když mám na Vás vzpomínky zde takřka před 20 lety, což možná ani Vy netušíte, když jste vyhrál moji knihu (ode mě)... Vy jste výhru odmítl s tím, ať dám jiným...

Byly to zde naprosto jiné doby... Hm, moudrý hlas jsem nikdy neměl, spíše přiblblý... Naopak jsem se snažil být upřímný... Ne vždy to ostatní brali... Patrně moje chyba! Omlouvám se, ještě jednou Vám a všem vše krásné, hlavně ve zdraví!

P. S.: Ano, mrzí mě, už zde zůstala množina cirka šesti komentátorů, poměr 5:1. Apropó, kdo zde pamatuje dobu, kdy reakcí bylo až tisíc, dobu, kdy super příspěvky pana Bárty (Hynek) soutěžili ve sledovanosti (čtenosti) s Babčou Lipčou, kdy jsem texty BČ přeposílal do Polska, protože tamní čtenáři to nadšeně milovali... Obdobně tleskali panu Bártovi, naprosto oprávněně, protože on byl vskutku jednička! Já jsem Milana B. poznal osobně již v době, kdy byl učitelem... on zcela jistě vzpomene, já po těch letech už nechci..

Znovu a rád dodávám: vše krásné všem, hlavně ve zdraví!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Dodatek k doslovu'
Rád oceňuji všechny další, které jsem v komentářích zaznamenal: pan Jarda Fiala, pan Kocharowski, jistě i další, které si aktuálně nevybavuji, ale zcela jistě měli svůj slušný názor! Znovu všem moc děkuji, byli skvělí! LBŠ

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Odchod Britů z EU - brexit.
Sen Svoloče postrádající dentisty (SPD) - czexit.

A krásný novotvar z Twitteru:
Zítřejší odlifrování hradního kořaly - kundexit.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ale ano, pane Šádku , dobře si to pamatuju. Vyhlásil jste tenkrát, že vybranému (dle vás nejlepšímu autorovi příspěvků v i-novinách ) věnujete výpravnou obrazovou publikaci o Česku. Možná to bylo moje vyprávění, jak jsme šli s dětmi na štědrý den o půlnoci na Klíč . No nejsem si dneska jistej, ta publikace - možná to mohly být Tatry ? Předání mělo proběhnout v českolipské knihovně. S díky jsem odmítl, už tenkrát jako dnes chci zůstat inkognito :-) Mějte se dobře a uchovejte naději.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

7. Březen 2023 - 21:27 | zahradnik

Děkuji, naprosto skvělé, mám radost! Máte lepší paměť! Pravda, s díky jste odmítl! Ano, to bylo v době, kdy IN vskutku žily! Jinak děkuji, naději si uchovávám... Na konec jsem dal úsměvného smajlíka, jenže to zde vidět nelze! Díky Vám jsem se také (rád) zasmál!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Odchod s radostí je mnohem více než příchod se smutkem!
Hm, prý můj nepřesný překlad, údajně má být:
Umírání s radostí je mnohem více než narození se smutkem...
Já to vnímám prostě v lepším gardu...
Jo jo, i o tom je život!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ač si občas něco vytkneme, je škoda každého diskutujícího. A smajlík jde takhle : - ) .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Senátoři v důchodovém věku jsou při hlasování o snížení valorizace penzí ve střetu zájmů. Staří zákonodárci rozhodují nejen v tomto případě o kvalitě stáří (důchody, zdravotní a sociální péče...) nynějších mladých. Věková hranice pro zvolení zákonodárce by místo 40+ měla být 60-.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Náš senátor Vosecký ( z Okrouhlé) a chrastavský Canov snížení valorizace nepodpořili.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Je to daň za to, že nebyl zvolen Babiš prezidentem. Přitom, jak Babiš spojoval Pavla se současnou vládou, by ohlášení snížení valorizace vyneslo statisíce mínusů pro PP.
Pamatujete, jak vedli Piráti ve volebních preferencích a jak dopadli? Stačilo lhaní Babiše a spol., že nařídí příjímání migrantů do rodin. U těch pohodlného ducha to zabralo a prefernce spadly na minimum. Co na tom, že to byla neprovedlnitelná lež a Babišovi soud uložil smazání těchto příspěvků

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-musi-smazat-prispevek-twitter-pirati-migranti.A230307_153457_domaci_maku#utm_content=freshnews&utm_term=babi%C5%A1%20smaz%C3%A1n%C3%AD%20p%C5%99%C3%ADsp%C4%9Bvku%20migranti&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz
Podlé lhaní zabralo a jedeme dál.

Ten zákon je špatný, má být vztažen na průměrnou mzdu, z níž je důchodový systém financován. Za Babiše byl na 40 procentech a dal se financovat. Teď je na 50% bude to stále horší, protože mzdy moc nerostou.
Mimochodem rodičovský příspěvek je maximálně 9 tis. Ale maminky nikoho nezajímají, není jich mnoho a populisty moc nevolí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Dlužno dodat, že 50% je poměr mezi čistým důchodem a hrubou mzdou. Pokud porovnáme průměrný důchod s průměrnou mzdou po zdanění, je to cca 65%. Navíc je třeba vzít v úvahu, že 2/3 zaměstnanců vydělávají méně, než průměr.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Říkám to pořád, jako důchodce jsem odporně bohat, blbý je že to nemůže vydržet donekonečna. Kdyby Svědci Blekotovi (nebo voliči ČSSD) dávali ve škole pozor a učili se počítat, tak by jim to bylo jasné. Totéž platí i pro Dluženu Schllerovou a samotného prolhaného Blekotu. Pravda je, že kdyby se o důchodech mluvilo před volbami, tak není vyloučeno, že by vyhrál ten nechutný šejdíř. A ruku na srdce, přesto že se s některými diskutujícími zásadně neshodnem, připadají mi všichni, že nemají hlavu jen na to, aby jim nepršelo do krku. Ptám se tedy, umí si někdo představit, že bychom měli za prezidenta tu nechutnost? Dovede si někdo představit jeho novoroční projev? Nebo jakýkoli jiný.....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Včera byla na Václaváku demoška Flastenců Již se dostali i do mluvnice české
https://cs.wikipedia.org/wiki/Flastenec

Svolal ji vlastenec a chudák největší. Stačí mrknout na seznamu Mapy na Povltavská 829 36a Praha Troja. Vila za desítky milionů. No nedělejte to, když nám lidé posílají peníze odtrhnuté od prázdného stolu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Mrkněte taky na komiks pana prezidenta v posledním čísle Mateřídoušky.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

To nechám na vás, zahradníku. Vy čerpáte z takových titulů. Tedy vedle Parlamentních listů.
Já se raději mrknul do Paradise papers, kde figuruje jakýsi Jindřich Rajchl Czech republik a jeho účast v offshorových firmách.
Jinak ty dle vás jistě OK demonstrace mají nový rozměr. Zajímavá doba. Zatímco váleční štváči pořádají sbírky na pomoc obětem válečného agresora, milovníci míru mlátí tyčemi a pěstmi policajty po hlavách.

A některé trefné tweety
Havlíček říká (čt1), že jim se nestalo, že by někdo vyhrožoval obsazením budov. Pane poslanče, na Letné kvůli Vám bylo 200 tisíc lidí, ale byli to slušní lidé, ne proruské hovada. Proto se Vám to nestalo.

A dokonce komunista Dolejš, jehož názory ale mnohdy uznávám. Má 200 000 lajků
Narovinu. Ta vlajka je proste statni symbol brutálně napadene zeme a její vyvěšení je jen gesto solidarity. Zadny zfasizovany hejhula nema proto co napadnout jakykoliv majetek muzea. Tečka

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ještě dvě perličky z Mateřídoušky : v roce 1949 byl na titulní stránce generalissimus Stalin, v roce 1952 na titulce prezident Gottwald s oslavnou básničkou a dnes komiksem oslovuje děti generalissimus prezident Pavel.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Zahradník jenom dokumentuje zdroj svých vědomostí, tradičně dezinformační Parlamentní listy. Cituji...
Dětem je tam představen příběh, v němž vystupuji komiksové postavy Ludva a Edna, které se setkávají s prezidentem Petrem Pavlem. Ten jim vysvětluje, co zahrnuje výkon prezidentského úřadu a jaké jsou pravomoci hlavy státu.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prezident-Pavel-skoli-postavicky-v-Materidousce-Mnohym-spadla-celist-731790#utm_content=freshnews&utm_term=mate%C5%99idou%C5%A1ka&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

Jako učitel nevidím nic špatného, když je dětem vysvětleno, co dělá prezident. Když z toho někdo udělá politickou agitku je spíš ukázkou myšlenkové ubohosti. Asi jako by někdo napadl učitele, že vysvětluje nynější státní systém odkazem, že se to dělalo za komoušů.
Myslím si, že zahradník má na víc

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Vzpomínám si matně, jak na jinou demonstraci bezmozků tady už někdo reagoval tak, že to v něm vzbuzuje naději. Asi na návrat bolševika v zádech s RuSSákem?
Kdybych byl premiérem, tak bych na sepsané požadavky odpověděl slovy, která už vyřčena byla ale sem by sedla : Vážený pane, právě sedím na WC a váš soupis požadavků mám před sebou. Za chvíli už je budu mít za sebou. No nekamenujte mě, citace není přesná ale smysl je jasný.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) Mateřídouška?

Jistý pamětník tady jen zdokumentoval svou dost chatrnou paměť:

1) Jako bejvalej pionýr pamatuju, že třeba tenkrát VŠECHNY periodika měly POVINNĚ na první straně Klému v černém rámečku. (A sám jsem stál "čestnou stráž" ve školním smutečním koutku s bustou :o) - Redakce "M" o tom komiksu rozhodla sama, vůbec nikdo ji nenutí.

2) Z toho, co PL uvádějí, vyplývá, že se dětem nesugeruje ŽÁDNÁ LEŽ. Naopak: redakce se snaží přiměřenou formou vychovat z dětí informované občany/budoucí voliče. A na rodičích záleží, jestli si o tom s dítětem popovídají.

Mimochodem: Redaktor MFD, jehož comment anonymní autor uvádí jako "argument", patří do okruhu profláknutých fondů AB... A nepovedená analogie s Pavlíkem M. už je úplně mimo mísu. Tož tak.

Máme svobodu slova. "Strana protivná" přece klidně může stvořit komiks o hodném strýčkovi AB, kterak rozvážel koblihy a respirátory - a uvidíme, jak půjde na dračku?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pravda j, že děti by se měly z politiky vynechat úplně, pamatuju si že když (konečně) pošel Brežněv, tak kamarádovo dítě přišlo ze školky s pláčem. Paní učitelka dětem napovídala, že umřel hodný strýček, který jim kupoval hračky. V Jeseníku byly zavřené všechny restaurace, asi aby byli smutní i alkoholici. Jenom v restauraci na Křížovém vrchu jsme jásali a vyhrávali - kytara, banjo, mandolína, basa a holaj duša šavle hore!
K následujícímu příspěvku pana Tichého - myslel jsem předškolní děti...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nesouhlas! Dítě by se mělo - přiměřeně věku - dozvídat o vzniku ČSR, prvním prezidentovi, o historických milnících, dokonce i o válce (kterou jeho prarodiče jako děti zažili!), a taky o tom, jak funguje stát a jeho instituce. I kdyby je rodiče chtěli "z politiky vynechat", přece vidí předvolební agitaci, debaty/hádky dospělých, zahlídne demonstrace, slyší zprávy, vidí titulky v novinách...

Občan/volič nevznikne automaticky k x-tým narozeninám.

Vidím trefnou analogii se sexuální výchovou v puritánských rodinách. Pokud se tomu rodiče záměrně vyhnou, spolužáci stejně dítěti nakecají různé nesmysly a navíc se nahlodá důvěra mezi rodiči a dětmi.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Komiks o hodném strýčkovi AB by v redakci Mateřídoušky neprošel. Časopis by nedostal nebo přestal dostávat vládní příspěvky. Nevydali by komiks, ani kdyby si to AB zaplatil. Nebo si někdo myslíte něco jiného ?
Jinak "politickou výchovu" bych nechal na rodičích, zvláště v útlém věku. Když do dětí valí něco jiného instituce a něco jiného doma, akorát budou zmatený. Jistě si každý z nás pamatujeme, jak škola vychovávala za socialismu a jak se mluvilo doma. Podobnost čistě náhodná :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Doma dětem valí do hlavy něco jiného pouze příznivci dezinformační scény. Někde k tomu navíc přidávají i informace o tom, že země není kulatá...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jardo, přečtěte si tohle , je to taky ze slezské hospody , ale ze současnosti.

https://cnn.iprima.cz/glosa-hned-po-tych-vystrelach-jedu-dela-na-ukrajinu-reaguje-slezska-hospoda-na-inauguraci-207015?consent=CPWHCKAPWlFNED3ACBCSC7CsAP_AAEPAAATIIXIBhCokBSFCAGpYIIsAAAAHxxAAYCACABAAgAABABIAIAQAAAAQAAQgBAACABQAIAIAAAAACEBAAAAAAAAAAQAAAAAAAAAAIQAAAAAAAiBAAAAAAABAAAAAAABAQAAAgAAAAAIAQAAAAAEAgAAAAAAAAAAAAAAAAQgAAAAAAAAAAAgAAAAAEELoFIACwAKgAXAAyACAAGQANAAcwBEAEUAJgATwAqgBiAD8AISARABEgCOAE4AKUAWIAywBmgDuAH6AQgAiwBJgC0AF1AMCAawA2gB8gE2gLUAW4AvMBkgDSgGpgQuAAAAA.YAAAAAAAAAAA&sznclid=OlNeBwsIDQsDAg0PDwgNCA4DAwIPCgoNRk4HCwwNCgkODQgKCRQCAwlGTl8HCwwNAgkDCwkCDRQMAw1GWQcOA38CeQJ4Cwh_Cg14ewx5DgJ5fAgCeQsDfwp-A394Cw&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=0&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=cPTbWdlElMU-202303101336&dop_id=19844063

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Četl jsem už předtím. Vedem podobné řeči, někdo je z Babišovy sekty, někdo ne, další věří na mimozemšťany, to nám nevadí v tom se scházet a mluvit spolu. No a když jedu přes Polsko (které článek zmiňuje v souvislosti s nákupy potravin) tak se stavuju v Klodzku a koupím si dobroty, ty které Blekota nazval nějakým ošklivým slovem. Jo kdyby se od Poláků naučil dělat uzeniny, udělal by líp. Od nás do Polska taky není až ak daleko a zajet tam a udělat větší nákup se určitě vyplatí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tak nevím, kde zas získal náš z "zaručenou informaci", že Mateřídouška je vládní tiskovina:

Czech News Center (CNC) patří mezi největší mediální domy ve střední Evropě. Denně jsme tu pro miliony lidí, kteří chtějí být v obraze. V našich redakcích pro ně připravujeme populární tituly, jako je Blesk, Sport, Reflex, E15, Svět motorů a 80+ dalších tiskovin a webů.

Komíks o hodném strýčkovi by v redakci neprošel spíš proto, že by byl slabomyslnej...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ale pane Tichý, co si to zas vymýšlíte ? Nikde nepíšu o zaručené informaci, že by Mateřídouška byla vládní časopis. Píšu jen, že dostává vládní příspěvky a to už od prosince 1945, kdy začal vycházet. Celou dobu byl poplatný každé době (Viz Stalin nebo Gottwald).To je moje konstatování nikoliv " zaručená informace ". A vás šacuju, že jste nejspíš jasnovidec, protože víte, jak by vypadal komiks o AB, který ještě neexistuje.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) radši konec

Shrnutí: Mateřídouška teď vychází v nákladu kolem 20 tisíc, prodá se cca polovina. PL upozorní na "skandál", že komiks tam popularizuje dětem nového prezidenta. (BTW: Ten komiks není zrovna moc povedený ani vtipný, rozhodně počítá s vysvětlovací aktivitou rodičů.)
A pointa: Náš zahradnik už zase našel VELKÉ TÉMA, ve skutečnosti ale úplnou prkotinu - místo které by se tu mělo spíš debatovat o zásadních věcech.

Rozhodně už nebudu rozebírat ten poslední bullshít: CNC prej "dostává vládní příspěvky a to už od prosince 1945" a "celou dobu byl poplatný každé době"...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Souhlasím s vámi, že ten komiks není povedený ani vtipný. A nemyslím si ani, že by se kdy Mateřídouška udržela bez státních příspěvků.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

dupikát

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

duplikát

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ještě k demošce, jak ji říkají flastenci. Jak se probírám Twittrem a FB, je jasné, že informace, co je Rajchl za ptáčka dává jeho okolí z dezinfo. Např offšoury na Kypru napráskala Peterková.
Proč? Přebírá jim rybníčk zmanipulovaného stádečka, které slouží pro zviditelnění a hlavně je samoobsluhou na dobré peníze. Teď si dali termín na svoji další demošku v dubnu na stejný čas Vrabel i Raichl. Samozřejmě přispívejte, přispívejte, něco to stojí....
https://echo24.cz/a/HhZVj/zpravy-domaci-kuriozni-pretahovana-rajchl-vrabel-hadka-prostor-vaclavske-namesti

Jinak co je zahradníkův OK Vrabel. Pobral 2.4 mil během covidu (který dle něj neexistoval) na dva nezkoloudované přístřešky. Je to taky ukázka hospodaření Dluženy a ANO. Ne nadarmo poukázal NKÚ že prošustrovali podobně 220mld. Kč. Jak by se dnes hodily.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-antivaxer-vrabel-bral-za-covid-24-milionu-dotaci-odhaleni-jak-k-nim-prisel-224771

A aktuálně, co je Rajchl za ptáčka
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-z-rajchlova-klubu-zmizely-pozemky-za-desitky-milionu-ted-je-zabavuje-stat-227738#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Podepíšu a pak to dám k soudu. To nevymyslíš :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tak samozřejmě, když je někdo proti změně valorizace důchodů a zároveň se mu nelíbí legislativní postup, tak je to jednoduché. Ti, co mají problém jen s tím legislativním postupem (to jsem i já), tak mají dilema. Pan prezident řekl, že předpokládá, že to opozice napadne u ústavního soudu, který správnost legislativního postupu posoudí. A pokud by se tak nestalo, tak to k němu dá on sám. Podle mne je to férové a čisté řešení.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

A ještě jedna věc se ukázala a tou je, že opozice (ANO) nemá vůbec žádný protinávrh. Jsou to neschopní populisti, kterým je naše země totálně jedno.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika (6) / důchody a "z"

Asi zapomínáte, že náš politolog-vševěd zásadně nesleduje veřejnoprávní média, takže neslyšel včerejší podrobné zdůvodnění PP, mj. toto:

"Všichni si umíme představit, jak by situace při projednávání mého veta v PS vypadala. Nepřipadá mi ani odpovědné, ani správné, aby o osudu tohoto zákona rozhodovala větší fyzická nebo psychická výdrž jedné či druhé strany při možném porušování jednacího řádu."

A ještě poznámka: Pokud jedinec, kterej celý hodiny okupoval mikrofon, aby znemožnil ostatním poslancům debatu, podává stížnost ÚS na nedostatečné projednání zákona, je to zas jednou chucpe.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ale pane Tichý ....no tak... vy mě každým svým vyjádřením utvzujete v tom, že si o sobě myslíte, že jste jasnovidec. Sledoval jsem pozorně celou tiskovku v přímém přenosu na Seznamu.cz. Vím dobře, že schválený zákon musí být zveřejněn ve sbírce zákonů. Jinak nejde podat stížnost k ústavnímu soudu. Logické,,že ? Pan prezident - Chytrá horákyně. Taky se přeřekl, řekl místo zákon záchod. V závěru návštěvy Slovenska napsal do pamětní knihy zápis : Děkuji za návštěvu .Každý psycholog by ta přeřeknutí jednoduše vysvětlil.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Koukám, že příznivec zlitoše a onanista nad Babišem a jeho hordou hovad, adorant hnědých a rudých, a to všechno tady v jednom zahradnickém dezolátním scvrkloušovi, bude hledat jakoukoli špínu. Holt jakej pán, takovej prasopes.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jste magor.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Postup ohledně tenisu je docela "běžný". V CL je obdobný případ s kynologických cvičištěm v areálu bývalého Svazarmu na Slovance. Celé je to o tom, že se dosavadní členové nechají oblbnout nějakým "podnikavým" člověkem - stanovy žádného spolku je nenutí přijímat nové členy.
Existují i jiné fígle - koupíte si třeba starý mlýn nebo statek, který je, obvykle už od r. 1958, zapsanou památkou. Pak s manželkou a dcerou založíte spolek jehož hlavním účelem je zachování, opravy a zvelebení této památky ... No a vesele čerpáte státní i evropské dotace na opravy své chalupy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Chápu, že komunistovi to nejde přes rudé pysky. Ono je lepší všechno nechat zchátrat nebo to rovnou zbořit, jak Gottwaldovi potomci vesele praktikovali řadu let.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

:-) Takže takovéto "postupy" schvaluje. Nevyčítal jste tu onehdy Babišovi, že zneužívá dotace?
:-)))
Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Já se jen divím, co si s. Chot, dlouholetý zastupitel, zase ze soudružské závisti vymyslel. On neví, jak jsou omezeny stavby v památkové chráněné části měst? A to mnohdy stát a města přispívají Jak jsou omezeny stavby a doplňkové stavby v CHKO? A ještě horší je to jako památkově chráněný objekt

Vlastnit památku má své výhody, ale i omezení. My vám bezplatně poskytneme odbornou pomoc – a nutnost respektovat zákonné povinnosti může vyvážit možnost finanční podpory. Poradíme vám, co přichází v úvahu....https://www.npu.cz/cs/pamatkova-pece/sluzby-pro-verejnost/opravujete-pamatku/jak-postupovat

Bylo mi doporučeno, jako vlastníku jedné z prvních sirkáren na území Rak-Uherska to zkusit přihlásit. Když jsem si spočítal, co by to představovalo a do čeho mi budou kafrat, rychle jsem to vzdal. Ty dotace nezávidím. Stejně jako opravdu veliké dotace na rekonstrukce domků našich důchodců, které poskytuje současná vláda. Můj známý dělá okna(tři skla), fasádu zatepluje, stropy, dokonce i strop sklepa.
Na takovou dotaci si majitel pam. chráněného objektu může nechat zajít chuť. Stejně jako výše zmínění se soláry.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pokud komunista nepozná rozdíl mezi šejdířem, který si kvůli dotacím privatizuje stát a soukromníkem, který opravuje to, co komunista nechal zchátrat a zničit, nesvědčí to o příliš vysokém intelektu. Ale co by jeden čekal od komunistů....Měli 40 let a dokázali jen rozkrást a zničit na co sáhli.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 18. Březen 2023 - 18:58 | jardafiala
Rád bych Vás upozornil na fakt, že Babiš dosud nebyl, pokud mě paměť neklame, pravomocně odsouzen. Jinak k tomu všemu prvnímu výkřiku ještě dodám, že podle Vás tedy šejdíři mohou, hmm ...
A obvyklé útoky na komunisty?! No, třicet+ let tady různí šejdíři "úspěšně privatizují" až už pomalu není co rozkrádat. Takže se jde po lidech - důchody, zdravotnictví, inflace ...
Krásný zbytek neděle!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nejlepší je takový pěkný rudý podnikatel.
Jako zde soudruh, vyskytující se už před listopadem 1989 na odboru bytového hospodářství MěstNV, přičemž styků a bůhvíčeho ještě se dá jistě velmi pěkně využít pro podnikání v pronájmu nemovitostí (v již odbubnovaném KAMOXu 1993-2022).
Ale asi z toho měl kulový, chudák, protože v rozhovoru na i-n v roce 2012 na dotaz, co ho živí, tvrdil, že zaměstnanecký plat z předsednictví OV KSČM.
Jinak od roku 2015 je soudruh zaháčkován v dozorčí radě Městských lesů CL.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tak jsem přemýšlel, kde se v komunistech berou ty sympatie k velkouzenáři a BINGO! Už to mám, lže jen otevře hubu, stejně jak to dělali komunisti když vládli. Tak jsem si ve svých třiceti letech říkal, že bych chtěl aby se mě děti ptaly "tatínku a co to byli ti komunisti". No děti už jsou velké a vědí, že to byly svině ale vypadá to, že se toho dočkám u vnoučat :-) .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Super, "fialo"! Svině napsala! Snad se najde řezník!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jen pro ty, které zajímá, jakto chodí v Praze - článek v PL. " Učitelka vyhozená za Ukrajinu promlouvá."

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tady je argumentů dost:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-ucitelka-obvinena-z-popirani-valky-na-ukrajine-se-soudi-o-vypoved-226656

... Martina Bednářová se svým „postavením mimo službu“ nesouhlasila. „Vnímám to jako alarmující popření všech demokratických principů a svobod v tomto státě a bezprecedentní omezení slova a názoru,“ bránila se učitelka.
Na osmnáctiminutové nahrávce přitom žákům předkládala řadu nepřesných informací i manipulací. „Rusové byli v oblasti Doněcka a Luhanska zabíjeni, likvidováni jenom proto, že to byli Rusové. A byli likvidováni vlastně opravdu ukrajinskými nacistickými skupinami tak, že se zatloukly dveře do baráku, ten barák se zapálil, stáhli se ti lidé zaživa z kůže, vraždily se děti atd. A probíhalo to neustále od roku 2014,“ zaznělo například na záznamu.
To, co se odehrálo při hodině slohu v osmé třídě, ředitelka Základní školy Na Dlouhém lánu tvrdě odsoudila. „Byla jsem šokovaná obsahem nahrávky. Vůbec jsem si nedokázala představit, že by tak vzdělaný člověk mohl ve třídě před dětmi předvést takovou přednášku plnou nenávisti, nepravdy a předkládat dětem takovéto věci,“ uvedla pro Seznam Zprávy v dubnu ředitelka Riedlová.
Případem se začala i kvůli několika trestním oznámením zabývat policie. V polovině ledna Martinu Bednářovou obvinila z trestného činu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy. Češtinářce hrozí trest ve výši od šesti měsíců do tří let vězení...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

"V obecném diskursu patří Parlamentní listy mezi média viněná z proruské propagandy v Česku. Publikují texty autorů, „kteří jsou nesnášenliví k jiným kulturním, náboženským a sociálním odlišnostem“ a jsou tedy označovány, např. Janem Čulíkem či serverem Romea.cz, za šiřitele rasistických, protiuprchlických a protimuslimských falešných zpráv. Podle studie politologů Masarykovy univerzity články na serveru používaly manipulativní techniky, jako např. nálepkování a vyvolávání negativních emocí."

Viz také "Porušování principů seriózní žurnalistiky"

https://cs.wikipedia.org/wiki/Parlamentn%C3%AD_listy

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro ty, které zajímá, jakto chodí v Praze - tentokrát v Lidovkách. To snad tady projde :-) Taky nahráno na telefon. Ministr Jurečka k vyhazovu bývalému řediteli Úřadu práce Najmonovi : Žádám férově odchod a dohodu na mimořádné odměně. Policie už začala vyšetřovat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ještě k učitelce Bednářové. Přečetl jsem si, co doporučujete pane Tichý, ale shledal jsem, že meritum věci je jinde. Byla výpověď zákonná či nebyla ? Učitelka se snad u soudu domáhá neplatnosti výpovědi, tak to vidím já.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

V článku je mj. doslova:
"Učitelka nakonec dostala výpověď. A právě kvůli vyhazovu ze školy podala Bednářová loni v srpnu žalobu s tím, že výpověď považuje za neplatnou. Civilní spor dnes (= 27.2.) začal řešit Obvodní soud pro Prahu 6 a po třech hodinách rozhodl, že výpověď byla v pořádku."

PS viz článek seznamzpravy.cz

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Čtu : ředitelka dala učitelce výpověď, protože dětem vykládala nějaké bludy. Nevíme, jestli ředitelka proto podala trestní oznámení. Bylo podáno několik trestních oznámení, nevíme od koho a jimi se začala zabývat policie. Policie učitelku pak obvinila z trestného činu popírání, zpochybňování a ospravedlňování genocidy.
Učitelce hrozí .... Nikde bohužel nečtu, že by se u soudu řešila platnost nebo neplatnost výpovědi. Vy jste to tam někde našel ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro pana Lipu: Pozdě, chtělo to komunisty uvařit nejpozději v roce 1968...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nějak to neprošlo tak ještě jednou, pro komunisty a milovníky ruSSáků http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums/files/panda_867.jpeg

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Lidovky.Tajně pořízená nahrávka. Může být použita jako důkaz u soudu. Odpovídá advokát Tomáš Nahodil. Co lze v zákoně nalézt k situaci, kdy si někdo někoho tajně nahraje? Právo především rozlišuje k čemu má taková nahrávka sloužit. Pokud již v době, kdy je pořizována má dotyčný úmysl využít ji v trestním řízení jako důkaz, tak v obecné rovině lze říci, že za důkaz v trestním řízení je možné využít vše.

S učitelkou Bednářovou to tak dopadlo.
S ministrem Jurečkou se necháme překvapit.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jen na okraj, vy byste chtěl aby taková kráva učila vaše děti?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

O tom není řeč. Řeč je o tom, jestli soud bude posuzovat obě tajně pořízené nahrávky stejným metrem. To mě dneska zajímá.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pravda, mě taky.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pan Zahradník má pravdu! Každému se má měřit stejně, reálný život je ale jiný! Náš děda stále častěji vzpomíná, jako to bylo za socialismu, kdy odlišný názor byl nepřijatelný, současně má obavu, že opět žijeme ve shodném gardu, i když v jiné době... Jsme sice o dost mladší než děda, ale i my zíráme, jak naše politická garnitura bez problémů non-stop lže, oblbuje, podvádí... Komentáře na zdejším HP vypadají, že většina komentujících to radostně bere, demagogicky lžou za pochodu! Snad takoví vyhnijí, pravda a slušnost se budou ctít... Někdy?!

Kvůli dědovi sledujeme sem tam dosti hloupé diskuse o valorizaci důchodů. Pro nás je to vize čehosi tak moc dalekého, že těžko soudit a hádat se, ale děda makal celý život super poctivě, penze pod statistickým průměrem. Žije už řadu let sám, "nenápadně" pomáháme, protože by asi musel jako krávy na pastvu...To je smutné! Zdejší komentátoři jsou dle jejich slov na jiném levlu, tak prostě nerozumí, politizují, mnohdy jsou mega trapní! Sorry, nejenom k těm důchodům... Říkáme si, prostě si zde v HP IN několik seniorů a jedna seniorka notují, výjimky dusí! I to nám děda nejednou říkal: Kdo nemá schopnost tolerantnosti a úcty k názoru jiných, tak pouze plive...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jste to pěkně shrnul , pane Lípo. Mám obavy, že to zdejší komentátoři nepochopí a v žádném případě neuznají. A protože jsou téměř všichni naladěni na stejnou notu , jde diskuze na Hydeparku do háje.
Neumí být tolerantní k jinému názoru . Jste mě potěšil, že bychom se spolu shodli, ač vy jste mlád.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ještě jedno hodnocení právníka.

https://zivotvcesku.cz/ministra-jurecku-slovy-roznesl-na-kopytech-spickovy-pravnik-dostal-v-kauze-vyhazovu-sefa-uradu-prace-najmona/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=750130&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=750130&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=0NJczrbt2oG-202303261821&dop_id=20057039

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

26. Březen 2023 - 20:18 | zahradnik

Upřímně, pane Zahradníku, vykat nemusíte, o tom to není! Zdejší komentátoři: jste už mimo všeho, zdejší množina si super notuje, není šance... Jsou prostě mega trapní, ale zjevně se v tom rochají radostně...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) / důchody

„Teze o tom, že všichni umřeme, zkrachujeme a důchody budou 6000 měsíčně – je samozřejmě nesmysl. Vždy se to dá nějak nastavit. Ale je pravda, že generace dnešních dvacátníků bude do penze odcházet v 75. A pokud ne, tak ti lidé budou mít znatelně nižší penzi. A nebo to bude víc stát státní rozpočet – ale je otázka, kde se v něm vezmou peníze,” uzavírá ekonom (Brabec z VŠE před 3 1/2 rokem)!

To není "jeden z možných názorů", ale konstatování!

Řeči o pravdě a slušnosti, spravedlivých důchodech, že důchodce celý život poctivě pracoval (to snad každej?) nevyřeší vůbec nic. Když rodině rostou dluhy a klesají příjmy, taky musí omezit některé výdaje.

BTW: Vůbec o nikom NELZE hodnověrně tvrdit, že non-stop lže, oblbuje a podvádí, i ten AB nebo zahradnik má občas pravdu :o)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nedávno byl dokument k filmu Slunce seno atd. Babky důchodkyně se hrnuly na natáčení. Vzpomínalo se, že měly důchod 400-600 Kčs a za den natáčení 120 Kčs. Jelikož jsem chodil nakupovat pamatuji osminka másla 10 Kčs, kafe 10deka 8 Kčs, kilo kuřete 30 Kčs stejně jako půl l tuzemáku,vajíčka A 1 Kčs, litr benzin Special 10 Kčs atd.
Jistě si děda vzpomene.
Ještě jak ta vláda konkrátně lže, podvádí... u Schillerové bych věděl. Momochodem tuhle ji pustili u Moravce její autentický výrok z r. 2019, že... důchody v současné podobě jsou neúnosné. Je 2023

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nedávno byl dokument k filmu Slunce seno atd. Babky důchodkyně se hrnuly na natáčení. Vzpomínalo se, že měly důchod 400-600 Kčs a za den natáčení 120 Kčs. Jelikož jsem chodil nakupovat pamatuji osminka másla 10 Kčs, kafe 10deka 8 Kčs, kilo kuřete 30 Kčs stejně jako půl l tuzemáku,vajíčka A 1 Kčs, litr benzin Special 10 Kčs atd.
Jistě si děda vzpomene.
Ještě jak ta vláda konkrátně lže, podvádí... u Schillerové bych věděl. Momochodem tuhle ji pustili u Moravce její autentický výrok z r. 2019, že... důchody v současné podobě jsou neúnosné. Je 2023

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

A ještě k Jurečkovi.
Skutečně se tu opravdu řeší podstata problému. Za vlády ANO (s) vznikl Zákon o státní službě. Evidentně paskvil, protože vysoký státní úředník není prakticky odvolatelný, A tak úředník, jmenovaný ANO, se stal terčem kritiky zase ANO, protože úřad nefunguje jak má a lidé čekají na dávky i 4 měsíce.
Jurečka to aspoň nějak řeší. Jestli dobře či špatně vzhledem k zákonu, nedovedu posoudit. Ale podstata leží snad někde jinde.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nu, moldavite, zapomněl jste ještě na věci nehmotné např. kolik stála známka na dopis - 60 haléřů, kolik stála jízdenka vlakem do Lípy na Střelnici - 50 haléřů. A na tom se m.j. dneska pakuje stát ....Myslím, že těm cenám Tomáš ani nebude věřit. Děda mu to jistě potvrdí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jízdenka Ústí sever- Svor stála 10 Kčs. Autobus 18 Kčs. A pošta mne dlouho netrápí, vše vyřídím od počítače, takže zadarmo.
A pokud by se na tom pakoval stát, asi by nebyly trvale v mínusu. Telefoní budky již taky nejsou.
A přesně vím, že Hlavní CL - Svor stálo 3 Kčs. Pamatuji proto, že mne tam v restauraci sebrali peníze z kabátu a šel jsem si půjčit ke kolegovi.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Známka na dopis 60 haléřů, na pohled pouze 30 haléřů, dnes 100 násobek! Prababička měla důchod 690 Kčs, děda mzdu 4.600 Kč, v daném "přepočtu" by dnes prababička měla 69 tisíc penzi, děda 460 tisíc plat, tedy level takřka jako náš současný soudruh generalissimus PP. Jasně, přepočítávání je mimo... Například alkohol relativně bez větších změn... Děda a naše rodina stále uznáváme písemnou poštu - vánočně-novoroční a velikonoční přání, jako výraz úctu k těm nejbližším. Děda posílal až stovku vlastnoručně psaných novoročenek! Dnes v tomto množství by patrně řadu dnů byl o hladu! Naposledy měl dvacet novoročenek, na poštu jsme mu to donesli, raději jsme taktně přešli cenu za poštovné - byla srovnatelná s cenou tří lahví Becherovky - aby to s ním nešvihlo!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nevím, kdo měl mzdu 4600 Kč. Možná v Uranu. Já měl jako učitel po osmi letech 2300 Kčs + 50 Kčs třídnictví hrubého, šičky v Severce kolem 1200 Kčs a v Adastu po letech praxe kolem 3500 Kčs.
Ale ten výpočet dle poštovních známek mne pobavil. To bychom taky mohli spočítat, že nejlépe bylo za středověku, kdy se platili desátky na daních, dnes je to pětkrát více.
Problém leží jinde. Měl jsem tchýni poštovní doručovatelku. Na Cvikovsko jich bylo pět. Začala v půl sedmé, do kabely na nosníku kola si připravila noviny, malé balíčky. Do pošťácké tašky přes rameno pak dopisy, důchody, i mzdy třeba Martiňáku. Vyrazila a vrátila se v 11hod. Najedla se, naložila další várku a další štreka.
Je to dneska potřebné? Já nevím, kdy jsem posílal dopis. Vše přes PC, datová schránka atd. A to jsem taky děda.
A vánoce? Nový rok? Žhavím what-sap a přejeme si videorozhovory s přáteli a příbuznými v Kanadě, Chile, Uruguaji, Německu, Řecku. Je to přeci jenom příjemnější, než pohlednice, akorát dávat pozor na časové rozdíly. Jistě by si děda Lípy taky poštěbetal, než suchý, předepsaný pohled. Proč mu s tím nepomůže?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

29. Březen 2023 - 12:48 | moldavit

Pane Moldavite, asi neumíte dobře číst, reagujete na něco, co jsem nenapsal. Jasně, typický socialistický učitel, jak by řekl děda. Za sebe dodám: fakt se vůbec nedivím panu Zahradníkovi! S voly se dá dobře orat pole, špatně moře, rozumně diskutovat se nedá...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Je pravda, že diskuze je těžká. Zvláště, když protistraně opakovaně dochází argumenty a tak se uchyluje k nadávkám nebo o diskuzi najednou nestojí. Že, pane Lipa? Dvě volební období tady byla jiná vláda a nikdo nikomu nenadával. Možná je to tím, že stávající vládu podporuje více vzdělaných a chytrých lidí a ti se v tom minulém období chovali slušně.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pane Jirkat, diskutující by rádi diskutovali, zdá se, ale někteří sklouzávají k nadávkám nebo vulgarismům. V poslední době tady zejména jardafiala ...aby taková kráva.... jinde zas svině ( myslí tím komunisty ) taky - flastenci, Svědci Blekotovi, Dlužena, ruSSáci. Neumí si vystačit se běžným slovníkem.
A vůbec nehorší je exot Bohdan Kocharowski - naštěstí se nezapojuje často. Dle originálního slovníku je to člověk vzdělaný a velmi sečtělý.
Ještě připomenu, že Babišovi za jeho vlády nadávali všichni dost. To byli v tom období ti vzdělaní a chytří, kteří se chovali slušně ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Aha, tak to jsme si nerozuměli. Já nemyslel to, že slušný člověk nikdy nenadává nebo nepoužije hanlivé označení. Také neříkám, že všichni jsou svatí. Problém vidím tam, kde nadávky jsou jediným argumentem. Můj pocit je ten, že se toto teď děje více, než kdy předtím. Je to dáno tím, že mnozí jen opakují teze marketingových mágů bez toho, aniž by znali podstatu problému nebo dokonce měli nějaký názor na jeho řešení. Máte ale pravdu, že jsem to napsal moc všeobecně. Já to myslel především k tomu tématu možné/nemožné diskuze.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Lípúv děda , čsl. rekordman v rozesílání pohledů, nezaznamenal, že učivo Ch-Bi je stejné jak v socialismu, tak v kapitalismu. Stejně tak psychologie, dodnes nutná k diplomu. Takže snadno poznat lze depriivovaného jedince, neschopného konstruktivní diskuze na základě ověřitelných faktů. Neschopen racionálního zhodnocení ani dat,, které sám udává. Tuto frustraci řeší vulgárními urážkami, což jen dokládá osobnostní rysy.
A k Lípovi.a jeho geniální metodě ''Jal srovnat reálné mzdy''.Vyrazil jsem do Jižních Čech na ryby a uvědomil si, jako kluk od \Labe., že háčky, co jsem kupoval za 5hal. stojí 5Kč! A to ještě bez tohp zobáčku!- Takže vlastně jsem měl za socialismu větší plat než Fiala!!! Pak se nedivím komunistům, jak tvrdí, že za nich bylo dobře.
Nicméně dolů s komunistickými růžovými brýlemi.
Lípa nám odhalil důležitý ekonomický faktor. Neberu ddečka s platem obvxklým ve firmě ''Každý buran kope Uran''
Velice dobrý plat byl 3500 Kčs.Jeho babička nadprůmrných 690Kčs, To je cirka 20% průměrné mzdy. Důchod byl tedy PĚTINA průměrné mzdy. Dnes je to 40 000 ku 20 000. Tedy POLOVINA. Zlatej Fiala. A to mu všichni nadávají. Asi tak.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Duplikát

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Moldavite, píšete tak zmateně, že vůbec nevím o čem. Neshledal jsem od Tomáše Lípy žádné vulgární urážky - ani nevím koho. A proč tam pletete plat Fialy. Všichni mu nenadávají - například já taky ne. Vypadá to, že jste poněkud pod vlivem :-)
Ale z jiného soudku, potřeboval jsem poslat 1 velikonoční pohlednici a na ni 1 známku. V Kauflandu nemají, do trafiky daleko a bez jistoty, že mají. Známky nikde jinde než na poště, což mám taky z ruky. A to má NB víc než 10tisíc obyvatel. O otevírací době pošty raději ani nepíšu a schránky po městě byly taky zrušené.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)Poštovní schránky

Jenom krátce- prý poštovní schránky ve městě byly také zrušené, píše se. Jako všechny? No,já nevím. U našeho baráku na RBK hrdinů je furt, vidím na ni z okna a a na Egermannově ulici byla ještě předevčírem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

30. Březen 2023 - 21:30 | zahradnik
29. Březen 2023 - 16:22 | jirkat

Pane Zahradníku, děkuji za Váš komentář.

Dědovi jsem "přerecitoval" zdejší reakce, nevěřícně zíral, poté dodal, že s břiblbly nemá cenu diskutovat. Pan Moldavit výjimečně nedštil síru, nebyl zmatený ani pod vlivem, mého dědu neurážel, neurážel ani chlapy, kteří v uranových dolech po pás v kontaminované vodě se promakali do buranské invalidity a neplodnosti, nepasoval se na experta v psychoanalýze, nereagoval opakovaně na nenapsané... Pan Jiří Kat (jirkat) možná vysokou úroveň jeho projevu, ocení! Děda je šikula, modernu moc nemusí, má mnohem raději svoji super knihovnu. Našel mj., že pan učitel "Moldavit" byl od 6. prosince 1990 starostou města Cvikov, o to více nevěřil, že dokáže zplodit něco tak mimořádného jako je jeho poslední komentář...

Pro zajímavost:

Děda nikdy žádný "suchý, předepsaný pohled", jak píše Moldavit, nenapsal, čsl. rekord v rozesílání mu nepřísluší! Psal jsem o vlastnoručně psaných novoročenkách jako výraz úcty k těm nejbližším. Děda mj. umí kaligrafické písmo, přání na novoročenkách vždy doplnil vlastními jednoduchými ilustracemi. Novoročenky psal vždy na speciální malířský karton nebo ruční papír z Velkých Losin. Zdravotní stav mu tuto jeho radost znepříjemňuje, ale snaží se! Kdo ví, pan ex učitel a ex starosta si třeba zase plivne... Moldavit dle svých slov žhaví what-sap (myslí asi WhatsApp), štěbetá přes video rozhovory, to mu vůbec neberu! Každý to své!

V době, kdy pan Moldavit začal starostovat, byl již český kapitalismus. Plat starostů byl rozhodně příjemnější než učitelů. Známky na pohledy a dopisy byly stále levné, ověřil jsem si to, v hodnotě 50 h a 1 Kč. V roce 1990 v hodnotě 50 h byly mj. vydané známky s Karlem Čapkem, TGM a Václavem Havlem, v hodnotě 1 Kč mj. známky s Janem Pavlem II., Miladou Horákovou a V. I. Leninem! Vivat! :)

Dodatek pro "jirkat".

Svým způsobem Vám rozumím - moralizujete, dle mého názoru jednostranně, neobjektivně. Píšete: "Dvě volební období tady byla jiná vláda a nikdo nikomu nenadával." To nemůžete myslet vážně! Zde v HP velmi často, nejenom na hlavu Bureše a Zemana. Dále píšete: "Možná je to tím, že stávající vládu podporuje více vzdělaných a chytrých lidí a ti se v tom minulém období chovali slušně." Zdvořile si dovolím pochybovat! V zájmu korektnosti dodávám, že voličem hnutí ANO jsem nikdy nebyl, na druhou stranu radost ze současné vlády také nemám! Dle Vašich slov jsem se uchýlil k nadávkám, dle Moldavita k vulgárním urážkám. Sdělte, prosím, k jakým nadávkám, marně hledám. Použij jsem pouze příměr ve spojitosti s Biblí, to jistě není nadávka, natož vulgarita! Jasně, osobní názor ano! :) Zkuste být objektivní, srovnejte předmětné komentáře - mé a pana Moldavita. Vaše komentáře jsou zde slušné!

Dodatek pro soudné:

Moldavit píše: "Lípúv děda , čsl. rekordman v rozesílání pohledů, nezaznamenal, že učivo Ch-Bi je stejné jak v socialismu, tak v kapitalismu. Stejně tak psychologie, dodnes nutná k diplomu." Netuším, proč by děda, čsl. rekordman, měl být expert na školní osnovy. Současně mě překvapilo, že Moldavit vlastně tvrdí, že po cca 40 letech je učivo CH-Bi stejné, žádné změny, žádná akceptace tisíců objevů v chemii a biologii?!

Naprosto hloupá jsou slova o stejné psychologii! Pan Moldavit vystudoval pedagogickou fakultu v době, kdy obor psychologie a zkouška nutná k učitelskému diplomu akcentovala sovětskou psychologickou školu! Vedle toho musel mít zkoušku z marxismu-leninismu, jistě úspěšnou! Dnes jsme skutečně v jiné době! Pan Moldavit měl zkoušku z psychologie před 40 lety, nepochybuje ovšem, že aktuálně je Freud... Okamžitě vystřelil mé hodnocení: "Snadno lze poznat deprivovaného jedince, neschopného konstruktivní diskuze na základě ověřitelných faktů. Neschopen racionálního zhodnocení ani dat,, které sám udává. Tuto frustraci řeší vulgárními urážkami, což jen dokládá osobnostní rysy." No, Moldavit je moudrý pán, zralý na..., raději pominu! Budu nadstandardně korektní, i když jsem to nechtěl. Mám mj. státní zkoušky z psychologie na UK, studium psychologie na University of Cambridge se zaměřením na psychopatologické chování... Jinak jsem normální, snad! :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ale LÍPO, JÁ VÁS VŮBEC NEJMENOVAL. Reagoval jsem na zahradníkovu poznámku o vulgaritě v diskuzích. Pokud jste se v tom poznal (s vaším vzděláním), to už je vaše věc.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

31. Březen 2023 - 10:03 | moldavit

Moldavit má pravdu, vůbec mě nejmenoval pouze 3 krát. Výstižně to napsal pan Zahradník: "Moldavite, píšete tak zmateně, že vůbec nevím o čem." Věřím, že pan "jirkat" sílu argumentů a schopnost diskuse Moldavita ocení... Můj děda je o dost starší než Moldavit, zdravotně fyzicky se značnými problémy, duševně a rozumově naštěstí v super kondici, oproti moldavitským komentářům zcela obdivuhodné! Mimochodem, Moldavit opakovaně píše o mé babičce, já ovšem pouze o prababičce (ta nežije), to je rozdíl, nejenom generační... Stran mého vzdělání - sorry, že to Moldavita tak moc vzrušuje... :) :) :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Paní Šepsová, velmi dobře je, že máte stále na sídlišti dopisní schránku, přestože na poštu to máte kousek.
Možná by vás jako zastupitelku mohlo zajímat, že ti, co bydlí 2-3 km od náměstí tu vymoženost nemají. Kde je prosím ta schránka v Egermannově ulici ? Vím o jedné na vlak.nádraží - tam jsme doprovodili vnuka, aby poslal pohlednici z Boru.
Na poště vám jako zastupitelce určitě dají seznam míst, kde byly zrušené, resp. kde zůstaly . Já vím o čtyřech zrušených.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Říkám si, kde je ta nedávná aktivita toho či onoho, moralizujících pana "jirkat" atd.? V jiném gardu vystartovali... Aktuálně hledají slova?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pane Zahradníku, je to prosté, zdejší většina doporučí datovku, WhatsApp a podobné! Výše psal již zdejší mudrc, pan Walter alias Moldavit... Aktuálně dnes. Děda oznámení, že mezi 9:00 až 11:30 doručování zásilky. Reál ve 12:05 beze slova omluvy! Má značné zkušenosti s jinými dopravci, u nich zatím nikdy problém... Dnes na webu zrušení tří poboček ČP v ČL...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Máte pravdu Tomáši, doporučili by . To, že většina starších lidí nejenže nemá, ale ani neovládá počítač, jim nedojde. A taky potěší dostat pohlednici nebo rukou psaný dopis od člověka.
Pošta už mele z posledního, zaspali dobu a ty nejlukrativnější služby - doručování zásilek mají ti čipernější , kteří mají hustou síť poboček a mnohem levněji. Doporučuji Zásilkovnu, využívám.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pane Zahradníku, říkám si, nerad, co bude? Snad se nemýlím, ale zakázky do 50 g, tedy standardní dopisy a pohledy, jsou stále dle zákona výhradně "v péči" ČP! Jde o zásilky do schránek, tedy takové, které alternativní doručovatelé doručovat nebudou mít zájem, vůli, chuť, natož ekonomiku... Nastane doba moldavitská - pouze štěbetání přes aplikace...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

@Tomas Lipa - "S voly se dá dobře orat pole, špatně moře, rozumně diskutovat se nedá..." Vhledem k tomu, že jste před tím řešil diskuze zde na Hydeparku se nedivte, že si to možná někdo vzal osobně. Moldavita jste tam zmínil přímo, takže tomu se vůbec nedivím, že se ozval. Kromě toho jste označil zdejší komentátory na "mega trapné" a výrok "s břiblbly nemá cenu diskutovat" je také perla.

Přeji všem hezký den.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Dočkal jsem se, bez překvapení! Pan Jiří Kat je svůj... Prostě slepý, hluchý, němý, vyjma komentáře mimo mísu... Finálně jsem opět dědovi "přerecitoval". Stručně řečeno, radost neměl, výtek měl mega, nejenom k těm mega trapným přiblblům, největší na moji hlavu. Důvod? Proč se s voly stále snažím orat ve stejném gardu, proč jsem slušný vůči cíleně neslušným... Hm, výtku měl i na pana Zahradníka, zda mu to zde za to stojí... To vlastně dle mého není výtka, spíše obdiv! Tudíž si dovolím poznámku, nikoliv kontra ke svému vzdělání, jak by třeba někdo rád, ale přednostně inspirace skvělou scénkou s obdivuhodným panem Menšíkem a současně jeho skvělými slovy: POLIBTE MI VŠICHNI PRDEL! Pan Zahradník to určitě pochopí, vzpomene odkud to je, ostatní po modré tabletce třeba ožijí... Howgh!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

31. Březen 2023 - 15:44 | jirkat

Sorry, pane "jirkat", vážně jste tak moc hloupý nebo pouze jenom mimo mísu?!
Chválil jsem Vaše komentáře, aktuálně mám obavu, že Vám vůbec nerozumím...
Jste jako chtěně slušné alter ego moldavitského čehosi...
Moldavit ve svých sprostotách a blábolech dle Vás super, naopak jste moralista!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Mám tady účet 11 let a 15 měsíců. Dovolím si trochu rekapitulovat. Nejprve byly diskuze velmi zábavné, trumfovali jsme se ,jak si nahráváme na fórky. Taky tu bylo pár prudičů, ale spíš vtipálkové. Jmenovat nikoho nechci. Někteří prudiči po čase nevydrželi a odpadli a asi z různých důvodů skončili vtipálkové. Vulgarity tady taky lítaly, jeden se drží stále dodnes,to vidíte, ale ve výrazech mírně ubral. Nakonec v historii Hydeparku se dá vše najít. V čase nedávném tady diskutéři šili většinou do pana Chota a zahradníka. Uvedl jsem za ty roky do Hydeparku dost témat pro diskuze, která mě zajímala a podle zapojení i další - jsou nejaktivnější. Už jsem to tu i psal, že se většinou neurážím, ale nenechám se ale ani zlomit. A pozdravuju dědu :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pan Zahradník - děkuji, děda určitě by rád osobně!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pan Zahradník - děkuji, děda určitě by rád osobně!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Děkuji za potvrzení toho, co jsem zde psal. Když dochází argumenty, tak je začít potřeba nadávat.

Co se týká Pošty, tak všimli jste si, že třeba už nejsou telefonní budky nebo že už ve firmách nenajdete fax? Věřím, že když rušili koněspřežku, tak bylo také dost lidí, kterým to přišlo líto. Svět se vyvíjí a není možné žít pořád minulostí. Pošta přestává být potřeba a musí na to nějak reagovat. Nalít do ní 8mld a myslet si, že se to tím vyřeší je ale blbost.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

31. Březen 2023 - 17:11 | jirkat

Sorry, ale se vší úctou, pro mě jste pouze hlupák! Neumíte nic!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Děda reagoval, dovolím si pouze citovat:
Řekl opět Bůh: Učiňme člověka k obrazu našemu, podlé podobenství našeho, a ať panují nad rybami mořskými, a nad ptactvem nebeským, i nad hovady, a nade vší zemí, i nad všelikým zeměplazem hýbajícím se na zemi.
To řekl Bůh! Bůh řekl: i nad našimi hovady!

Jirkat, Moldavit a podobní, jsou sví, mají svoji lásku mezi sebou atd...
O tom žádný problém, naopak rozumíme, lásku jim přejeme...
Proč jsou současně tak moc hloupí?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Můžete si pro zajímavost přečíst jaké tady bývaly diskuze a diskutéři,- např : My jsme Evropa ! Je z 7.5.2012 , autorem téma je p. Tichý

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Trochu mimo. Vůbec mne nečílí Lípovo vzdělání. Spíš to beru s úsměvem a pochybnostmi, když slovutný psycholog (kterých je dnes nedostatek) asi nemá co na práci, když tu opakovaně dopoledne píše elaboráty.
A k té poště. Včera se čílil důchodce v televizi, že měl poštu u nosu a teď bude muset chodit půl km. Celý život to mám z Martiňáku 3km, stejně jako prarodiče. A z Rousínova 6km, nebo 3km přes les do Svoru. Nemluvím o Naději či Trávníku.
A rada pro slovutného psychologa. Sedněte s dědou, najděte si https://pohledniceonline.cz/,vytvořte pohlednici dle vlastního gusta i s textem a pošta vám ji vyrobí a doručí za 33Kč. To by mohl absolvent Cambridge zvládnout
Těch 100 pohlednic ho vyjde na 3300 Kč. Tedy 16,5% průměrného důchodu
Za prababičky to bylo 130 Kčs (s pohlednicemi), tedy 19% jejího důchodu.
Pokud by to Lípa svedl, mohl by dědovi vysvětlit, že je na tom s cenou ještě lépe.

A k těm já to neumím, nemám počítač a pod. Znám lidi přes 80, co to ovládají lépe než já. Ale ono to chce překonat vlastní lenost. Jako učitel jsem slyšel častokrát k čemu mi to bude, to nepotřebuji atd. Kdo chce, ten umí.
Na přeposílání dezinformačních řetězových mailů, jsou důchodci čiperní. Ale než se něco naučit... pohodlnější je nadávat na vládu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Soudný čtenář vidí, kdo se tu prezentuje jako hlupák. Začalo to přepočtem výdělku v daném čase dle ceny známky na pohlednice a konče tvrzením o vzdělání. Takovéto jedince jistě VŠ neprodukují
Za posr.... život některých jedinců skutečně vlády nemohou. Nemusí tady předvádět, jak umí ve své geniálnosti urážet.
Jistě si najde, pochybuji, že ví, co je narcistická porucha osobnosti.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

31. Březen 2023 - 17:19 | Tomas Lipa

Pst! Hlavně to nikomu neříkejte! Na oplátku slibuju, že to na Vás taky nikomu neřeknu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Teda moldavite, v první větě píšete, že vás Lípovo vzdělání nečílí, ale každou další ukazujete, že vás to čílí fest.
Proberte se člověče!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ale zahradníku, já se nečílím, protože žádné vzdělání nemá. Jen reaguji na to, že tu soustavně uráží diskutery naposledy hovady hlupáky a pod. Sám se prezentuje jako hlupák bez rozhledu.
Ten pán lže, protože žádný vysokoškolák se takhle nechová,to jste nepoznal? Typ bych na nějakého komouše.
Že mu to baštíte se nedivím, když jako jediný vás podporuje.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) Ďábel nosí Pradu

Byl úspěšný film o sekretářce, která po změně šatníku na velice drahé oblečení zn. Prada udělala skvělou karieru.
Stejná komedie se odehrála na odborářské schůzi s účastí Babiše. Ten taky přišel v bundě Prada za 130 tis. Mezi lidi tvrdící, že je to jejich roční plat, nebo že nemají co dát dětem co do úst. (viz reportáž čt).
Babiš okamžitě lhal, že stála ''pouze'' 35 tis.Pokud tedy manželka premiera nedostala slevu cca 75%.
Na e-shopech je ale za 130 000. Kč. Kašmír je kašmír.
Viz. www.prada.com
Taky dobrá veselohra spolku, který se tam sešel. Francouzská odborářka radši odešla z podia.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes PODĚKOVÁNÍ

PODĚKOVÁNÍ
Upřímně děkuji všem diskutujícím za jejich komentáře, ve svém celku mně byly užitečné. Pro část doktorandské práce jsem potřeboval další menší vzorek, zvolil jsem zdejší, většinově anonymní HP. Vzorek byl sice nepatrný, ale oslovující. Diskusi jsem "cíleně motivoval", omlouvám se, pokud jsem někomu nepatřičně probudil žaludeční vředy. Některé komentáře byly super... Přeji všem dobré zdraví, krásné svátky jara a zde ostrá pera! :) Speciální poděkování adresuji panu Zahradníkovi, přeji mu pevné nervy, má můj obdiv! Dnes máme Apríl, tak pro jistotu zdůrazňuji, že z mé strany nejde o aprílový komentář, ale o poslední zde! Jásejme! :) Děkuji všem ještě jednou!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Občas lituju, že mám spoustu jiných (lepších) věcí na práci než chodit demonstrovat do Prahy. Jinak bych si tam udělal cestu a šel protestovat proti
- pomoci Ukrajině v boji s RuSákem, už tu byli a bylo by bezva mít je tu znova, jen pár pomýlených občanů zavraždili při osvobozování. Když se kácí les lítají třísky a nět čelověka, nět problema.
- neúčasti komunistů na vládě, vždyť byli a jsou úžasní
- malému množství sněhu v zimě
- prorůstání mechu do trávníku
- hnusným buřtům které místo opečení na ohni chytnou plamenem (ale dají se vybrat i dobré)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) poštovní schránky

Já nevím, ale vzdálenost od náměstí ke Skalce je tak 2.5 km a schránka byla v generála Svobody u bývalé samošky,nyní fa Jerie,tuším. Takže tak v půli cesty a žádné 2-3 km. Další je na Kauflandu. Pro Novou Skalici a tak je na Skalické, to vím přesně z pochůzek . Na druhé straně v Jiráskovce, Sloupská. Dvořákova, u vlakového nádraží...
A v té Egermannově ulici, prosím pěkně, je dost na očích. Přece u prodejny Crystal. Už leta letoucí. Jedině,že by ji včera odstranili.
Na poště dají seznam míst,kde byly a kde jsou jistě každému občanovi.,pokud by chtěl.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Největší řev a pláč nad seznamem rušených pošt spustili lidé, kteří se na internetu holedbají svou zoufalou životní situací, kdy kvůli vysokým cenám základních potravin jsou nuceni objíždět širé okolí, aby ušetřili pár korun, nebo si dokonce kvůli tomu zajet několik desítek kilometrů do Polska. Ale pár stovek metrů na jinou poštu je pro ně nepřekonatelný problém. ????????

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ještě k doktoradu Lípovi. Tak jsem ho přesně odhadl. Komouš z OV, který přišel podpořit zahradníka typicky soudružským způsobem. Ty jeho vulgární, rádoby v tipné hlášky tu již byly
Stejně tak Lípovo hlášení o dění na OV KSČM, které nám s.Chot zatajil. Myslím, že s lháři se nemá cenu bavit. Jedině, když dá odkaz na tu ''Doktorandskou práci'' (že by vzkřísili soudruzi VUML?), která se stejně povinně zveřejňuje. Pak se omluvím

http://www.i-noviny.cz/hydepark/zastupitelka-judr-nedvedova-vystoupila-z-kscm#.ZClGq3ZBzIU

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Modavite, vy jste posedlej. Netuším, z čeho jste usoudil, že Lípa by měl být komouš z OV a i kdyby, proč vám to není jedno. Vás to nějak bolí ? Nevšiml jsem si, že by od vás požadoval omluvu. Tak si ji nechte a nevnucujte se.

Paní doktorce děkuji za lokalizaci poštovních schránek, příležitostně si je najdu, až bude venku tepleji.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Dobrý den všem! To je dobré, že bude zahradník hledat ty schránky poštovní,když byl napsal,že byly zrušeny.Ta věta totiž pro nezúčastněného pozorovatele zněla,jako kdyby byly zrušeny schránky všechny, a ono jich je, když jsem si v duchu spočítala lokality, nejméně deset... Což podle mého bohatě stačí. Využívány jsou minimálně.

Pokud byste nevěděli, co s časem před velikonocemi ,a chtěli si udělat výlet za uměním do krásného města,tak skvělá výstava sester Válových byla v Kutné Hoře prodloužena do 10. dubna. Původně měla skončit 19.3.
Vlakem je dobré spojení přes Kolín a pro seniory je jízdné tam a zpět za hubičku.- 180 korun tam a zpět. To je cena jako za jeden a půl krabičky cigár..
V Praze začala velká retrospektiva Josefa Mánesa, je ve Valdštejnské jízdárně do července. Pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Stačí si na Mapy.cz zadat do vyhledávače "poštovní schránka".
Ale samozřejmě chápu, že kňů nad absencí je snazší.

Takhle vypadá třeba Nový Bor.
https://mapy.cz/zakladni?q=po%C5%A1tovn%C3%AD%20schr%C3%A1nka&cat=1&x=14.5470459&y=50.7614921&z=15

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Mapy.cz znám a používám, ale nenapadlo by mě hledat tam poštovní schránky. Děkujju Bohdane. Včera jsem přes nepřízeň počasí udělal malou výpravu za schránkami. Jednu jsem nenašel,(ta je zrušená možná tak před 5 lety) , jednu jsem našel.Co si pamatuju, tak byla taky v Crystalexu, na mapách ji ale nevyznačili tak ,asi není. Příležitostně to omrknu :-)
Byli jsme minulý týden s jedním vnukem v CL ve Vlastivědném muzeu. Expozice zvířat super ! Minerály - kvůli těm se tam jelo a ve sklepení nová expozice Těžba uranu- tam se může na všechno vylézt a vyzkoušet - taky dobrý. Pro kluky doporučuju. Pro dospělce výstava Josefa Váchala - Krvavý román do 1.5.23

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

zahradníku, nepodsouvejte mi, že mne někdo točí nebo ,mne bolí. Pravda, nesnáším lháře. Považuji to za pohrdání jiným člověkem. Na rozdíl od vás, který sblafnete vše, co je blízké vašemu přesvědčení. To jásání, že jste se nenechal očkovat proti covidu a tak nemusíte mít obavy z neplodnosti, bylo skutečně poučné.
Stejně tak ten s. Lípa, doktorand z Cambridge, toho času v partě CL komoušů byl jasnej od začátku. Lhaní bylo vždy vlastností komunistů.
Nicméně děkuji, že se rozmluvil. Z jím dodaných čísel jsme si ověřili,že za komunistů byl důchod pouze nějakých 20% průměrné mzdy, takže dnes je 50%. A taky museli nějak vyžít.

A ty pohledy. Víte kolik stojí nechat si udělat vlastní pohlednici při 100 kusech? Malá bez laminování 3,7 Kč a velká s laminováním nejdražší 7 Kč. Větší zakázka, o to levnější.
https://www.tiskem.cz/nejcasteji-zadane-produkty/pohlednice/
Stejně tak lhal o známce 30Kč. To je expres. Běžná 23 Kč
https://www.papirovytapir.cz/rubriky/magazin/kolik-stoji-poslani-pohledu-v-roce-2023/
Klidně si můžete v klidu udělat či vybrat pohled dle svého přání a za 33 Kč vám ho pošta vytvoří a doručí . Občas dostanu nějaký s pozváním na oslavu, nebo pozdrav z dovolené. A pořád to stojí méně než za komunistů.

Ale o to přeci komunistům nejde, proto ty vzletné, rádoby vtipné věty. Neustáe se chtějí prolhat k tomu, jak za nich bylo fajn. Spoléhají na to, že mnozí si nepamatují nebo nemohou.

Někteří místní diskutéři si nad komunisty uleví. Volím slušná slova. Co jsou zač ukazují oni a sami se usvědčují.
Každopádně vidím ty adresáty přání Lípova dědy Čest práci :o))).

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Tak se vedení naší demošky scény rozmluvili. Začala tvrdě Peterková, která vytroubila pofidérní chování a ofšoury Rajchla. Teď se přidal OK Vrabel, který napráskal co je ve vedení PRO za lidi. Mafián, udavač a exekutor.
Láďa vysvětluje
https://twitter.com/i/status/1645491472739835927
V boji o lidičky posílající penízky svým guru přituhuje. No nedělejte to pro ty miliony....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Duplikát

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nevíte někdo, jak se řídí přidělování potravin z potravinové banky? Včera jsme si to pustili na Primě třikrát nevěříce sluchu. Důchodci si cpali do tašek papriky, květák, okurky a pod.. Paní skoro plakala, že má jen 9 tis. důchodu. Pán přes rameno černý pytel co je na suť z půlky plný a povídá ''chodím pravidelně, beru i pro slepičky...''

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Novinky.cz : 20 pracovníků oddělení vzdělávání ÚSTR podalo hromadnou výpověď pro šikanu a cenzuru.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Na Seznamu je fotka , jak je bývalý prezident tažen do schodů do své pracovny,která nemá bezbariérový přístup. Nejen,že jsme mohli kdysi vidět záběry na vrchního velitele vojsk postiženého alkoholickým delirium tremens,když byl odvážen do nemocnice, ale nyní jsou k mání i další nedůstojné záběry nemocného člověka,který si-a především jeho okolí, které ho ovládá - nedokáže zajistit pracovnu s odpovídajícím přístupem. A že při výběru místností nezasáhla manželka,která mu prý bude dělat asistentku.... No comment.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) To je moc :o))

Kam až mohou lidi zblbnout dezoláti. Předevčírem v domění, že jsou na ministerstvu financí, navštívil spolek dezolátů zvaný Společenství legitimních věřitelů České republiky budovu Kooperativy, protože prý je jejich a domáhali se výplaty dvou milionů. To nevymyslíš

https://www.slvcr.cz/2022/11/27/podilovy-list-obcana-csr-a-lvcr-2-000-000-kc-domovina-vysilani-27-11-2022/

https://www.youtube.com/watch?v=NExDJqyZmls

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) To je moc :o))

Třeba šli do té Kooperativy na výstavu. Oni tam dělají pěkné, váží si umění.A vlez je zdarma. Nyní je v té jejich hlavní budově v Karlíně sochař Ladislav Janouch, zhlédla jsem před 14ti dny, je pěkná. Není nadto,když povznesou ducha koukaje na umělecká díla..

Když jsme u toho umění,tak nedávno otevřená výstava Mánesova ve Valdštejnské jízdárně je též velmi zajímavá a inspirativní .
Jedna z Mánesových myšlenek charakterizuje část našeho národa dost trefně. Zde jest.

Jsou lidé tak pokojní,že i před půvabem obrazu zůstanou klidní a spořádaní jako knedlíky.
Pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Společností hýbe něco daleko prozaičtějšího. 21.4.uvedla CNN PRIMA NEWS krátkou reportáž o malé pekárně v Krnově. Její majitelka umístila před provozovnu ceduli : Nepečeme z ukrajinského obilí. Majitelka poté čelila zlobě lidí, kteří ji (na telefon nebo email ) nařkli z toho, že je proruská. Nic takového v té jedné větě není.
V rozhovoru pro PL 25.4. svůj nepolitický krok obsáhle vysvětluje, jde jí jen o zdravé jídlo pro zákazníky.
Nikdo neočekával smršť zastánců pekařky Jany Pernické, která se pak strhla. Dokonce se i víc zvýšily tržby. Společný hlas je, že lidé už odmítají trpět pro svůj názor. Říká také, že žádná média jí nedala prostor, aby se veřejně vyjádřila.
Jeví se mi, že pár podobných akcí kdekoliv a od kohokoliv bude mít větší účinnost na veřejnost než další demonstrace svolávané do Prahy. A šíří se rychle a spontáně

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Ona sama v té reportáži říká, že nicnetvrdí, jen se to říká. Jde ji o prevenci a o zdraví lidí. Nemají nakupovat v hypermarketech podle ní.No, taková mouka Hladká mouka na pečení voňavých dobrotPenam v testu 7.12. 2020 obsahovala nepovolená množství 3 pesticidů, krom jiného i ten chlorpiryfos, který je u nás rovnou zakázaný. V testu naprostý propadák. Tak nakupujte hezky česky !Zaplaťbůh, že tato paní, , která to nemá ověřeno, peče nyní ty rohlíky a buchty.Třeba taky pekla z té mouky od Penamu, ale ona bývá nejdražší v regálech( v takovèm Crystalu v Boru bývala tak o 5-7 káčé dražší oproti jiným).Dle mých informací je to totiž bývalá učitelka..Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Paní Šepsová, jste si to odklonila, jak se vám to hodí.
Pekařka říká, ať si každý kupuje pečivo , kde chce - nicméně své zákazníky upozorňuje jen na to, z jaké mouky ona nepeče. Nikoho neškolí o obsahu pesticidů nebo něčeho podobného a proto to nepotřebuje mít ověřeno.
Od nějakého ověřování je tu potravinářská inspekce, tam si to dotazem můžete ověřit i vy bez zbytečného pomlouvání pekařky. Škoda, že neučí, mohla být dobrá učitelka, jako je pekařka.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Já píšu o tom, co zaznělo v CN N Prima.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Z vašeho předešlého příspěvku tzn. že autenticky jsou její jen první 3 věty. To dál jste si přibásnila vy anebo CNN Prima,,. neviděl jsem . V PL jsou jí kladeny konkrétní otázky a ona na ně přesně odpovídá. Nenutím nikoho, aby to četl, věřte si čemu chcete.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Nepečeme ze závadného obilí…To tam zaznělo. Z jejích úst. Howgh. P.S. Třeba myslela ten Penam. Howgh.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Hlavně když peče z té české. Tam se toho najde....
https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/2376595-ceska-zemedelska-puda-je-plna-pesticidu-vcetne-10-let-zakazaneho-toxickeho-simazinu
No ona sem byla opět podsunuta momentální hříčka našich dezolátů. Ukrajinské obilí. BOJKÓT! Kvůli nenažraným spekulantům - mlynářům, kteří pšenici pro technické zpracování namleli do mouky. Za to ale Ukrajinci opravdu, ale opravdu :)) nemohou.
Jinak ta paní silně připomíná toho vesnického hostinského z Besídky pro zvláštní školy, s heslem nad výčepem "Američanům nenalévám".
Jinak se stalo modní v Čechách za druhé světové označovat "Čistě Arijský obchod". Jak podobné.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10218340109814428&set=a.4070976953097&__cft__[0]=AZUcSeJedjNOnvQQ3Fg1Px5xQQJYC3f8mkUIkaNO8o7cIR5b_9I06-jvrcoVVM04XXf55CiNgT5pQqvFEgTLhpHJYOJmE5w3mhRSvqfsNtJCB_EBU29lBur6WgXpbPp50h2bB7K_STApemZfGWjZg7XRJA-OoC2TF2i7ZD8018_IHg&__tn__=EH-R

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jinak dezoláti mají nový hit, cvrčkománii. Obdivují Orbána, který nařídil na potraviny s podílem bílkoviny hmyzu označit velkým broukem. Ono nestačí pro některé kolonka "složení".
Dokonce již bojkotují naše Lentilky ( je tam znak výrobce- jakýsi brouk) a firmu Nestle. Ty má zase ve znaku ptáčky krmené červíky svojí matkou.

https://tvakava.cz/sladkosti-a-slane-pecivo/2193-orion-lentilky-28-g.html?gad=1&gclid=EAIaIQobChMI2ff386LU_gIVhcx3Ch0DuwyDEAQYCCABEgL67_D_BwE

https://www.nestle.cz/cs/o-nestle/nestle-sa/vyvoj-loga-nestle

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jste pár dní zaspal, moldavite. Je zveřejněné foto té cedule před pekárnou v Krnově. Na jednom papíru je :
Nepečeme z ukrajinského obilí. Na druhém je obrázek " zákaz hmyzu " po vzoru dopravní značky.
Kdyby měli v tomto městě pekárnu s vystavenou cedulí : Pečeme z ukrajinského obilí. Kde asi budou zákazníci víc nakupovat ? Kam byste chodil vy ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 1. Květen 2023 - 15:47 | moldavit

Včera EK vydala zákaz dovozu ukrajinského obilí do Polska, Slovenska, Maďarska, Rumunska a Bulharska.

Simazin je primárně herbicid, o to ale nejde. Podstatné je, že v zemědělství ČR se používá třetí nejnižší množství pesticidů v EU a v trendu poklesu používání jsme, podle údajů z r. 2022, byli první v EU. Na rozdíl od postnacistických Německa a zejména Rakouska (ČR - pokles více jak 30 %, A - nárůst více jak 70 %). A bylo tomu tak v podstatě také desítky let zpětně, používali jsme i za socialismu méně průmyslových hnojiv než "vyspělé kapitalistické státy".

Nálepky o "árijských" obchodech skutečně vydávala za okupace protektorátní "vláda". Nepřipomíná to něco?!

Krásné jarní, sváteční, dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Kdybyste nechtěl péci z mouky s hmyzem,tak neupečete nic. Nevím,jak je to s kukuřičnou moukou,ale ta z obilí obsahovala vždy šváby a obsahovat bude. Nelze je totálně vymýtit, švábi a rusi jsou všude, včetně obilních sil Když ještě před Covidem bývaly pěkné alergologické a imunologické semináře u Máchova jezera,pořádané českolipským Astmacentrem, tak v jednom příspěvku přednášející uváděl doby přežití švábů a rusů za různých teplot. Pamatuji si,že přežijí i v mražácích -18 st. Čás zahyne,ale část se dostane do tzv. stadia částečné animace a pak se s oteplením pěkně probudí. Hmyz je nalezlý i v pekárnách, u nás zejména rus. Záleží,jak se deratizuje.Ale nulový výskyt hmyzu v pekárnách prakticky možný není. Švábi a rusové přenášejí plísně aj., a proto tak alergizují. Takže-obecně- když si někdo dá někam ceduli a značku s přeškrtnutým hmyzem, tak je to odvážné, velmi odvážné,jak by řekl Werich. A hlavně zavádějící.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) Polsko a spol

Polsko zrušilo jednostranné omezení dovozu zemědělské produkce z Ukrajiny. Země tak reagovala na krok Evropské komise (EK), která omezila import do pěti zemí unijního bloku včetně Polska. Informovala o tom polská tisková agentura PAP. Slovensko pak svůj zákaz zmírnilo. Komise dříve po dohodě s Polskem, Slovenskem, Maďarskem, Bulharskem a Rumunskem zavedla opatření, která pozastavují dovoz ukrajinských plodin do těchto zemí.

Unijní exekutiva rozhodla – konkrétně do 5. června – o pozastavení dovozu ukrajinské pšenice, kukuřice, řepky a slunečnicových semen do pětice jmenovaných evropských států. Vedly ji k tomu jejich stížnosti, že levné zemědělské plodiny z Ukrajiny způsobily problémy domácím zemědělcům s prodejem jejich produkce. Do dalších zemí unijního bloku mohou ukrajinské plodiny dál plynout bez omezení.

Převzato ze zdroje ČTK, dnes 12.47 hod A navíc, v Polsku budou volby a PiS zoufale potřebuje vyhrát.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 3. Květen 2023 - 10:01 | Lenka Sepsová

No, přeci jen vidím dost zásadní rozdíl mezi "technologickou" přítomností cizích nežádoucích příměsí ve výrobku (mouka) a dodáváním této složky úmyslně, cíleně, s argumenty: ekologie, udržitelnost, bla bla bla ...
V tom vidím spíše ono tradiční "kolečko salámu", tedy Overtonovo okno.
Přiznám se ale, že jsem původně předpokládal nucený "přechod" na veganství, či vegetariánství (nebo jak se to nazývá) tedy, že nás donutí "žrát trávu". Tohle je pro mne nečekaný úkrok stranou :-)
Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) Polsko a spol

Pro: 3. Květen 2023 - 14:13 | Lenka Sepsová

Ano, vhodně doplňujete mou informaci. Podstata "problému" rušení/povolování/zakazování dovozu obilí jednotlivými státy či EU je v tom, že bruselská byrokracie si přisvojuje nedílnou a nesdílenou pravomoc v opatřeních okolo dovozu a vývozu čehokoliv na území celé EU, takže byla individuálními rozhodnutími jednotlivých států (bez ohledu na to, zda byla motivována péčí o zdravotní následky, místní politikou ...) postavena před hotovou věc - tyto státy si udělaly co chtěly a na "pravomoci" byrokracie EU se ...
Proto jí nezbylo, než udělat to samé, ale na "správné" úrovni. Teď tudíž může Polsko omezit/zrušit svůj zákaz, neboť bude dodržovat (totožný) eurounijní ...
Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Našel jsem, že jsme v používání pesticidů pod průměrem EU. Ale taky, že proti omezování v EU bojujeme
https://www.e15.cz/domaci/cesko-chce-v-eu-bojovat-proti-omezovani-pesticidu-obava-se-snizeni-vynosu-v-obilne-krizi-1391839

Jinak k tomu, jak bylo za socíku vše fajn... Když jsem převzal funkci starosty, byl jsem upozorněn bývalým předsedou MěNv, že v Trávníku, Naději, Lindavě a Svitavě je voda ve studních díky tomu, co se zde dlouhodobě cpalo do půdy prakticky užitková, pro kojence dokonce jedovatá. Zda to soudruzi veřejně říkali, nevím. Díky zániku intenzivního hospodaření naštěstí problém skončil a dnes, v kapitalistické ČR, tam mají své vodovody.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Zahradníku, klidně z toho ukrajinského. Věřím naším kontrolorům a z nalezeného pytle na Slovensku nešílím. Celá ta afera vznikla díky bezohledným mlynářům, kteří nakoupili pšenici na technické zpracování a vydávali ji za potravinářskou.
Není to poprvé, Poláci přeci již šetřili na soli, používáním té posypové
https://www.aktualne.cz/wiki/ekonomika/posypova-sul-v-potravinach-z-polska/r~i:wiki:3019/
Kolikrát bylo kuřecí se salmonelozou
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/maso-polske-salmonela-kureci.A190301_103223_ekonomika_svob

A přesto tam jezdí nakupovat Češi jak diví, ne?

Jinak není měsíc, aby se něco u nás nestahovalo z prodeje. Třeba minulý měsíc a že toho bylo. A to je vám fuk, ale to ukrajinské, to je něco..."o))). Hlavně pro dezoláty
https://www.kupi.cz/magazin/clanek/21705-stazeni-vyrobku?fbclid=IwAR2gLnQCEJwXAOFbfA-0qBRke_EJhxEKubXAof5jiNfS7UxEoVK_IRr9USU

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Opět budeme slavit "osvobození". Pro připomenutí jen úryvek z článku ( https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/historie-osvobozeni-nebo-spise-okupace-rudou-armadou.A230504_181446_p_spolecnost_nef )
Mondič měl co dělat, aby působení ve Smerši vůbec přežil, psychicky se nezhroutil a nespáchal sebevraždu. Jeho slova mluví za všechno: „Nadšení Čechů neznalo mezí. Vítali nás jako osvoboditele, jako zachránce a dlouho očekávané hosty. Ale my jsme nepřinášeli svobodu. Nesli jsme sebou smrt, vždyť jsme smeršovci. Co je nám do těch usmívajících se svátečně oblečených děvčat a chlapců? My se musíme dostat do Prahy, zatknout tisíce lidí a potom je vyslýchat, mučit a nakonec zabít. Zabít.“ Mondič to řekl jasně, nepřinášeli jsme svobodu, ale smrt!
Není to moc hezké čtení, už jen proto, že je to pravda. Komunisti (spřeženci ruSSáků) nám celá léta tvrdili, jak bylo osvobození ruSSáky úžasné ale v rodinách, když člověk začal brát rozum, se občas, než byl zahnán k hračkám, doslechl co na svůj věk slyšet neměl. Ale pochybnost byla zaseta a zkušenost s ruSSákem, který nás "osvobodil" (ve spolupráci s našimi komunisty, jak jinak) podruhé hovořila jasně. Už jsem se možná zmínil, že když jsme si hráli jako kluci na vojáky tak každý chtěl být Rus, když nebylo zbytí tak Amerikán a Němec nikdo. Kdo by chtěl být dnes RuSSákem? Jen pomatenci a úchylové...
DODATEK: ještě jsem si vzpomněl, že komunisti zřejmě tak nějak tušili, co je ruSSák za špinavou svoloč, protože ruSSáka nazývali nejčastěji bratrem. No a bratra si nikdo vybrat nemůže na rozdíl od přítele. Pokud moje příspěvky působí tak, jako bych neměl rád ruSSáky (a komunisty) tak ANO. Ty první za to, co jsou za svoloč, ty druhé za to, že mě (s podporou ruSSáka) v nejlepších letech drželi v zadrátovaném koncentráku.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro ty, co nekoukají na televizi. Včera ukazovali Babiše a Okamuru a jejich ohnivé projevy. Aktuálně bojovníci proti cvtčkům . Cvrčci, jeden druh se přidává do uzenin, dělá pěknou, červenou narvu. Našli je v 9 z 11 Babišových výrobků.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

S. Chot se rozohnil o byrokratické EU a jejich "příkazy". Jaksi pominul, že je jednotný trh. A tak musím mít zaručeno, že normám vyhovuje to, co koupím u nás, nebo ve Francii.
Včera otevřu aktuálního Včelaře a kupodivu volají po té evropské byrokracii. Loni se odebralo 700 vzorků medu ze zemí mimo EU do ní dovážených. A jelikož každá země má jiné předpisy, pokud je vůbec má, navalí sem kdeco. A to potom koluje po trzích EU. Jelikož nejsou normy, pančování cukrem invertem,, obsah léčiv atd. nelze nazvat jako nevyhovující a použili slovo podezřelý. Nejvíce podezřelým je jasně Čína, pak Turecko. Uprostřed státy Jižní Ameriky a nejlépe dopadla (kupodivu) Ukrajina a Moldavsko.
Možná by měl s. Chot vysvětlit včelařům, jak na to :o)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Pro: 9. Květen 2023 - 16:00 | moldavit

No "rozohnil" - to trošku přeháníte, ale nešť!
Tomu nesmyslu, co jste napsal snad nevěříte ani sám. Nejedná se o normy, ale o stanovení limitů škodlivých látek, to je jedna věc. O dodržování by se dalo s úspěchem pochybovat.
Kdyby byly normy, tak se zde nebude prodávat "med - směs medů z EU a zemí mimo EU" ...
Mmch, odkud sem přitáhl mor včelího plodu nebo varroa? Dlouhodobě je to Ukrajina přes Polsko ... Pak nemají mít "dobré výsledky" v testech, když včelstva neošetřují.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Možná by bylo lepší nekoukat v televizi na Babiše a Okamuru, když se jinde dějí důležitější věci. V české televizi to nečekejte. Pan prezident poskytl rozhovor listu The Guardian.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

S. Chot již naskočil na dezolátní vlnu, prý tomu nesmyslu nevěřím ani sám. To řekněte MVDr. P Texlovi z odboru veterinární hygieny a ochrany veřejného zdraví, který ten článek napsal.
Takže k nesmyslům, co tu napsal s. Chot. Jistě mají dezoláti radost, že se k nám varroa šíří z Ukrajiny, kde neléčí. Pravda je, že se k nám varroa, kleštík, dostala kolem r. 1985, pravděpodobně z Bulharska, kde již byla. Přivezli je kamiony se včelami na sladkém ovoci. Ony totiž včely migrují v úlech a v jednom úlu je až 40% cizích včel. Stačilo pár, které zalétly.Tolik přednášky tenkrát.
OD TÉ DOBY TU JE A NIKDY KLEŠTÍK NEZMIZEL. Takže jaké z Ukrajiny. Pokud by tam neléčili, jak tvrdí s. Chot, již by byli bez včel, neboť kranka se neumí roztoči s úžasnou rozmnožovací schopnstí bránit. Saje včelám lymfu až včelstvo skolabuje.
Další. Jedinou směrnicí u nás máme O cukru, medu, cukrovinkách, kakau a čokoládě.
Jinak je to právě o směsi medů mimo EU. Nevyhovujících, jak zjistli, bylo 46 %. Především pančovaných invertním cukrem, který je čtyřikrát levnější. To jsem snad psal.
Závěrem MVDr. Texl říká, že SVS ČR plně podporuje zavedení legislativy na úrovni EU, která je potřebná.
Taková jsou fakta, nikoliv "vlastenecká ideologie".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Našla jsem si něco o varroáze. Pěkná je dipl.práce studentky Holenkové z Přírodovědecké fakulty UK. Ohledně rozšíření z Apis cerana ( odolná) na Apis mellifera , čili včelu medonosnou,se tam uvádí, že k tomu došlo asi při zavlečení včelstev včely medonosné na východní pobřeží tehdejšího SSSR( tam zjištěna v r. 1952). Roztoč si našel nového neodolného hostitele, jak to holt bývá. Pak se varroáza rozšířila všude včetně Číny, jen v Australii není. V Bulharsku se roztoč objevil v sedmdesátých letech, v USA zjištěn 1987.. Nějak mi s. Chot připomíná postavu z Pollackova filmu Tři dny Kondora. Ta říká:” Shoďte to na CIA,na ni se dá svédt všechno. Zde: Sveďte to na Ukrajinu…Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Jen technická poznámka. Varroa-kleštík byl přítomen vždy v jihovýchodní Asii. Tam ale neškodil, protože tamní včely samy i navzájem si ho dovedou schodit z těla. Pak za několik hodin hyne. Jelikož se začala chovat výnosnější evropská kraňka, která to neumí i v tamních oblastech, na problém bylo založeno .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) Fiala měl pravdu

Tak padla další mantra odpůrců vlády, máme nejdražší energie dle Eurostatu. Čísla sbíraná pro ČSÚ totiž nebyla tzv. vážená, tedy všech odběratelů, ale pouze u nově uzavíraných smluv v druhém pololetí. Zhruba polovina smluv ještě s fixací velice nízkých cen, započtena nebyla. Zdroj Čro.
Samozřejmě to ovlivnilo i inflaci. Potřebné je taky podotknout, že český průmysl byl od dob RU budován jako těžky. Dnes má skoro nejvšší potřebu energií, dvojnásobek průměru EU. Proto vláda taky musí vynaložit dvojnásobek prostředků, než průměr EU na zastropování cen, i to je důvodem velkého schodku.
Ceny plynu jsou aktuálně desetkrát nižší, než při loňském vrcholu.
A diesel na cvikovské ONO za 28 kaček. Pamatuji tak za koronaviru, předtím občas.
A aktuálně. Češi si naspořili loni 3,5 bilionů korun. V posledním čtvrtletí dokonce nejvíce v EU,
To se máme tak špatně. A nebo nám to jenom někdo tluče do hlavy horem dolem?
Jistě, věřím, že třeba důchodkyně v nájmu vychází tak tak, zvláště když nemá úspory. Nebo mladá rodina se ženou na mateřské dovolené. Taky jsme jako rodina byli v té situaci.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Když jsme byli rodina - dva kluci a žena na mateřské - tak jsme si nevymýšleli kupovat blbiny na které nemáme. Jezdili jsem na vodu (ŠKODOU 120 s lodí nebo 4 koly na střeše), na výlety na kolech, ven pod stan, a ještě dnes si kluci vzpomenou, kde s námi byli a jak se jim to líbilo. Řeči o chudobě vedou nemehla, která se neumí o sebe postarat. Jeden můj kolega v bývalém zaměstnání říkal, že každý najde pomocnou ruku na konci své paže. Když už by bylo tak zle, tak proč nezřídit obecní chudobince? To by bylo křiku od parazitů z neziskovek, že to není důstojné. Chodit a nataženou rukou na sociálku je mnohem důstojnější...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)Good Old Czechs

Upozorńuji na vynikající dokument,který bude dnes na ČT 2 v 21.40. Psala jsem o něm v rubrice FK,když jsme ho minulý rok uváděli v novoborském kině. Je tak aktuální, skvěle nastříhaný Šimonem Špidlou a zrežírovaný Tomášem Bojarem. Podílel se na něm taky Jan Gebert známý svým filmem Hra o kámen. Neokázalé přirozené hrdinství našich letců a pak to,jak se jim část zdatných Čechů odvěčila. Letos jsem při své návštěvě Londýna poprvé nestihla zavítat do kostela St.Clement Danes v City of Westminster, který je hlavním kostelem Královského letectva. České perutě-310,312,313 stíhací a 311 bombardovací tam mají též svůj památník. Tak zase někdy příště.
Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Kouknu, zajímá mě to. Někde už jsem se zmínil, že v Brně, tipnul bych, že buď v blízkém okolí nebo přímo na Chrámu J.A.Komenského, byla vývěska, kterou aktualizovali dost často, chodil jsem se na ni dívat. Fotky, vzpomínky na padlé, vzpomínky na žijící spolubojovníky...Nevím jestli byli komunisti v Brně tak tolerantní nebo tak blbí (že na to nepřišli), že tam vydržela. Bylo to v letech 1975 - 80.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.)

Dneska jel prezident Pavel na motocyklu do Selbu na zahájení Bavorsko - českých týdnů přátelství . Těch týdnů bude 12. Pamatujeme každoroční Měsíc Sovětsko - československého přátelsví. Podobnost čistě náhodná ?
V diskuzích na seznamu Zprávy lidé většinou s obdivem řeší jakej je frajer, že jezdí na motorce a zároveň další, kolik ta sranda musela stát . Celá diskuze se týká banalit kolem a jen ojediněle jsem zaznamenal názor proč a nač tam vlastně jel. Je smutné, že málo lidí tu akci vidí v celém kontextu a píší např. že tam neměl jet vůbec, když v Selbu není také německý prezident . A takto klesáme na úroveň 17. spolkové země.
Osobně si myslím, že jsou striktní diplomatická pravidla, která to určují. Možná, že ale platí jen pro státmíky a ne pro motorkáře :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 6.) PPP

No jo, náš anonymní šťoura studuje "diskuze v celém kontextu" místo toho, aby si přečetl stanovisko prezidenta:

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/verejna-vystoupeni-a-rozhovory/vyjadreni-prezidenta-republiky-pri-zahajeni-bavorsko-ceskych-tydnu-pratelstvi-17117

Nahoru