Dnes je 27. 09. 2024
svátek má Jonáš

Kvakoš se opět vydařil

Velice dobrou úroveň měla soutěž mužů. Závodníci na prvních třech místech skončili se shodným výkonem 185 cm. Takže rozhodovaly opravy. Nejlépe si vedl Dušan Bradáč, odchovanec českolipské atletiky, nyní závodník Slovanu Liberec, druhý byl českolipský závodník a trenér Petr Souček a třetí junior Jakub Janda, závodící nyní za Mladou Boleslav, ale trénující ve Cvikově.

Velice kvalitní výkon byl potřeba i na další tři místa. 175 cm zdolali Jan Filip a Petr Nejedlý, oba Česká Lípa, a Vojtěch Ježek z Jablonného. Překvapením byl i výkon 7. Matěje Cháry, čerstvého dorostence ze ZŠ Špičák, který skočil 165 cm.

V kategorii žen zvítězila domácí Tereza Zajícová před Michaelou Berglovou z Jablonce nad Nisou, obě zdolaly 150 cm, třetí Kamila Ajšmanová skočila 145 cm.

Celou řadu kvalitních výkonů předvedlo i žactvo. Mezi staršími žákyněmi nečekaně dobře konkurovala Barboře Hamáčkové z Jablonce nad Nisou Iva Ježková z Jablonného.

Ve starším žactvu svedli další pěkný souboj Martin Kantor a Jan Brůček z AC Česká Lípa, mezi mladšími žáky si výborně počínal Hynek Bárta stejně jako mezi stejně starými dívkami Gábina Daníčková, oba jsou studenty českolipského gymnázia.

Kategorii nejmladších dívek opět ovládla s velkým náskokem Ivana Reicheltová, která je i na nejlepší cestě k obhájení titulu Českolipský Superman.

Potěšitelné je i to, že za těmito nejvýraznějšími postavami následuje řada dobrých závodníků, ze kterých jistě vyrostou další špičky.

Celá zimní série bude ukončená tuto neděli 28. ledna, opět na gymnáziu závodem Borec na konec, kde budou muset závodníci prokázat běžecké kvality, a také vyhlášením celkových výsledků Českolipského Supermana. A tak snad jediné, co atlety nepotěšilo, byla zpráva o sfouknuté atletické hale na Strahově, neboť Jablonecká hala se rekonstruuje, a tak zde měly být v únoru krajské přebory. Všichni však doufají, že se hlad po závodech podaří ukojit v jediné fungující atletické hale v ČR v pražské Stromovce i přes to, že už takto byla velice vytížená.