Lípa Musica nabídla ukolébavky a varhanní dua

Verze pro tisk |

O uplynulém víendu pokračoval 20. ročník festivalu dvojicí koncertů v Prysku a saském Großschönau. V sobotu 2. října byl na programu další narozeninový koncert. K třístému výročí kostela sv. Petra a Pavla v Prysku festival připravil mimořádný program, který návštěvníkům otevřel kouzelný svět ukolébavek Pavla Jurkoviče, drobných písňových klenotů věnovaných nejmenším dětem. Jejich líbezné interpretace se ujala světově proslulá sopranistka Hana Blažíková, kterou doprovodila flétnistka Jana Semerádová, gambistka Melusine Srovnal, theorbista Jan Krejča a varhanice Jiřina Dvořáková Marešová. Ukolébavkový barokně laděný program zpestřily instrumentální ukázky z dílny Morela, Mateisse a Kapsbergera a ukázka ze Svatoroční muziky Adama Michny z Otradovic. Příjemný zpěvem projasněný večer přilákal do Prysku přes půldruhé stovky návštěvníků. 

Unikátní program nabídl druhý letošní koncert v Sasku, který se jako již tradičně uskutečnil v den svátku znovusjednocení Německa – v neděli 3. října v Großschönau. V místním evangelicko-lutheránském kostele vystoupilo varhanní duo Pavly Salvové a Jana Rotrekla, které nabídlo přitažlivý program složený ze starších i současných děl světové varhanní literatury. Vynikající interpretace okořeněná o unikátní čtyřruční hru dala v plné paletě zvukových možností a barev vyniknout místnímu stále ještě zánovnímu nástroji, který je ozdobou velkošenovského svatostánku. Koncert přilákal i řadu saských hostů.

Tento týden bude Lípa Musica pokračovat tanečními premiérami se souborem Dekkadancers a narozninovým dárkem v podobě vystoupení Prague Cello Quartet v Kamenickém Šenově. Více na www.lipamusica.cz.

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru