Svatováclavský svátek klavíru

Verze pro tisk |

Svátek svatého Václava se na letošním ročníku Lípy Musicy stal svátkem klavíru. Ačkoli je festival již ve své polovině teprve 28. září byla zahájena koncertní rada letošní umělecké garantky, první dámy českého klavíru paní Jitky Čechové. A nebylo to zahájení ledajaké. Jitka Čechová zvolila velmi ambiciózní program, který není v běžné koncertní praxi vůbec obvyklý. Večer nabídl festivalovým návštěvníků hned tři kontrastní koncertantní díla, v nichž hlavní roli hrála Jitka Čechová. Ta se představila jako sólistka v triu a duu s violoncellistou Janem Páleníčkem, trumpetistou Jiřím Houdkem a houslistou Janem Talichem. Umělce doprovodila Komorní filharmonie Pardubice za řízení Jana Talicha. Nadšené publikum umělci odměnili dvěma přídavky, které přednesla Jitka Čechová se svými kolegy ze Smetanova tria, violoncellistou Páleníčkem a houslistou Talichem. Bravo!

Koncertní řada Jitky Čechové bude pokračovat v sobotu 7. 10. písňovým recitálem s Martinem Prokešem v České Lípě. Vstupenky a další informace zde.

foto: Lukáš Marhoul Photography

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: Svatováclavský svátek klavíru

Koncert, jenž byl na poslední chvíli z technických důvodů přesunut z novoborského do českolipského divadla, mne nadchnul. Vedle bravurní paní Čechové je třeba ocenit vynikajícího houslistu a dirigenta Jana Talicha, jakož i sólistu na trubku Jiřího Houdka.

Zrekonstruované divadlo se mi líbí, pouze velkoformátové obrazy ve stylu starých, zejména barokních Mistrů se podle mého názoru nehodí do moderního interiéru.

Nahoru