Podcast i-novin 14 s Tomášem Vlčkem hlavně o literatuře

Verze pro tisk |

V deníku i-novin jsem slíbil, že když není jiná kultura, budu se se svými hosty bavit hlavně o literatuře.  Jako prvního jsem si pozval Tomáše Vlčka, ředitele cvikovské knihovny, který se v době jarní koronakrize proslavil na facebooku čtením z knih?

Kdo byli jeho posluchači a co chystá na krizi podzimní? Hlavně ale: jakých pět knih ho v životě ovlivnilo nejvíce? A které knihy vydané v poslední době by doporučil svým čtenářům?

O fenoménu žen v současné české literatuře, Kafkovi či Kráse nesmírné.

Berte to jako můj skromný příspěvek v boji za záchranu kultury jako takové. 

Můžete nás poslouchat on-line, anebo si nás stáhnout a poslouchat off-line třeba v autě. Následuje seznam aplikací, které můžete použít. Zpravidla první v seznamu je nejnověji nahraný podcast. 

Podle statistik nejvíce využíváte Spotify. Můžete na tento přímý odkaz anebo si nás najít  v aplikaci pod názvem Podcast i-novin. 

Nejrychleji se nové díly objevují na mateřské platformě Anchor.

Část posluchačů nás vyhledává díky tomu, že má v mobilu aplikaci Podcast Go. V ní stačí opět zadat do vyhledávacího okénka Podcast i-novin.

Z dalších služeb používáte následující:

Google Podcasts

Pocket Casts

RadioPublic

Podcast Addict

Audiolibrix

Listen Notes

Breaker

Overcast

České podcasty (to je náš empatický český partner)

Pro vyznavače Applu jsme už i na podcasts.apple

Nahoru

Komentáře

Re: Podcast i-novin 14 s Tomášem Vlčkem hlavně o literatuře

Moc díky za tento seriál.
Přidala jsem si dva tituly na svůj "to read" seznam. Snad se k nim brzy dostanu.
Děkuji, pane Vlčku. Máme hodně podobný vkus.
Až na jedinou výjimku jsem vždy dočetla rozečtenou knížku. Jednak z úcty k autorovi, protože vím, kolik práce za tím stojí a za druhé jsem již dvakrát narazila na knihu, kterou jsem protrpěla až téměř do samého konce a závěr byl parádní.
Jediná kniha, kterou jsem v životě několikrát vzdala byl Švejk. Trošku se z to stydím, ale prostě mi to nejde.

Já si od svých 9 let vedu "kartotéku" (mám už několik dřevěných, koženkou obalených krabic). Každá kniha, kterou jsem přečetla má svou kartičku. Na lícní straně název, autor, datum, kdy jsem začala a dočetla, a stupnice hodnocení. Stupnici (V - H - D - N - O) jsem vymyslela v 9 letech, takže je pěkně praštěná, ale držím se jí pořád. Na rubu kartičky je popis děje.

Už i mé děti mají krabičku a hezky se jim plní.

Četla jsem většinu knih, které pan Vlček zmínil, ale v úplně jiném věku než on. Což mě ale nepřekvapuje, protože jsem až do patnácti uvízla u Foglara a E.T.Setona.
Takže děkuji a už se moc těším na zítřejší podscast!!!

Nahoru