SPORT RELAX získal 5 medailí na MČR v olympijském karate

Verze pro tisk |

Sport Relax je 2. nejúspěšnějším klubem Libereckého kraje.

Bilance klubu SPORT RELAX: 1x zlato, 1x stříbro, 3x bronz, 2x 5. místo a 1x 7. místo

Na sobotní mistrovství České republiky v olympijském karate (7.12.) vycestovala devítičlenná skupina odchovaných českolipských závodníků, aby reprezentovali klub SPORT RELAX a Českou Lípu. Tým musel být brzy ráno zaregistrován, jelikož byl připraven přímý televizní přenos. Náš tým byl také oslaben o reprezentantku ČR Adélu Šinerovou, která studuje do června v USA a Aničku Salavcovou, která si zajistila nominaci v juniorském kumite.

Již v 8.30 startovala v ženách Barbora Znamenáčková, ale moc se jí start nevydařil a skončila na 7. místě. Chtěla si vše vynahradit v kategorii U21, kde měla jednu prohru a dvě výhry. Bohužel nový soutěžní systém, který bude realizován na olympijských hrách v Tokiu, jí nedovolil jít dále a Barča brala tak skvělou "bramborovou“ medaili. Starý systém na pavouky se aplikoval v dalších kategoriích Master, kde jsme měli jedno zastoupení v Boženě Pavlasové, která taktéž podlehla v boji o bronz a brala "bramborovou" medaili.

Další disciplínou byly týmy a SPORT RELAX měl v seniorech dvě zastoupení – Patrik Gašpar, Pavel Vácha a Jakub Fiala, druhý tým ve složení David Minárik, Sodkherlen Ulziiorshikh a Jakub Vavřinčik. Medailová radost však přišla v podání seniorského týmu, kdy musím kluky pochválit za bojovnost, jelikož si Pavel udělal poměrně vážné zranění na noze a nešlo mu zastavit krvácení. Pohotovostně trenér Pavel Znamenáček ošetřil spolu s lékařkou zranění a čekali jsme na rozhodnutí Pavla, zda nastoupí. Ano podařilo se, a byla z toho bronzová medaile!! Druhý zmiňovaný tým udělal několik zaváhání, což se trestá, a skončil na 5. místě.

Juniorský tým si to záhy vynahradil, když nastoupil do bojů o třetí místo s Dragonem Neratovice, kde náš tým vyhrál a radoval se z bronzové medaile.

Další cenná medaile přišla od Davida Kavalíra, který se dostal do finále s Matějkou, kterému nakonec ve vyrovnaném souboji podlehl. Je to skvělé mít z MČR stříbro!

Nedělní boje (8.12.) patřily žákovským kategoriím, kde jsme měli dvě želízka v týmových disciplínách. Jeden tým starších žákyň ve složení Adéla Znamenáčková, Natálie Pokorná, Vanesa Klimplová a tým starších žáků ve složení Petr Zítko, Jakub Burian a Matyáš Najman.

Za několik okamžiků jsme jásali, když tým starších žáků vybojoval bronz. Musím však zmínit, že kluci cvičili na jistotu a nechtěli riskovat. Na MČR bylo zbrusu nové tatami a velmi kluzké.

Dívčí tým udělal na MČR nejlepší výsledek, když v prvním kole porazil vysoko své soupeřky, na druhý tým jsme trochu taktizovali a nasadili jsme nižší kata, ale nikdo nečekal, že ústeckou Kamuru porazíme. Ve finále nás čekal BUDO-KAN, který trénuje reprezentantka Veronika Mišková, vítězka M ČR 2019. Tým děvčat SPORT RELAX po zacvičené kata a bunkai vítězil a radoval se z prvního historického zlata v olympijském karate.

VÝSLEDKY Z MČR:

1. místo kata tým starší žákyně: Adéla Znamenáčková, Natálie Pokorná , Vanesa Klimplová

2. místo kumite U21 do 75kg: Kavalír David

3. místo kata tým muži : Gašpar Patrik, Vácha Pavel a Fiala Jakub

3. místo kata tým junioři: David Minárik, Sodkherlen Ulziiorshikh a Jakub Vavřinčik

3. místo kata tým starší žáci: Petr Zítko, Jakub Burian a Matyáš Najman

5. místo kata tým senioři: David Minárik, Sodkherlen Ulziiorshikh a Jakub Vavřinčik

5. místo kata ženy U21: Znamenáčková Barbora

5. místo kata master: Pavlasová Božena

7. místo kata ženy: Znamenáčková Barbora

Poděkování patří všem trenérům, závodníkům, rodinným příslušníkům, městu Česká Lípa, které jsme hrdě reprezentovali, Libereckému kraji, příznivcům, kteří nás podporují po všech stránkách. Jedeme dál již 25 let.

,,JSEM HRDÝ TRENÉR A S POKOROU VÁM DĚKUJI,"

OSS Sensei Pavel Znamenáček 6. Dan

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru