V Lípě se konal 17. ročník Memoriálu Z. Mrhy ve stolním tenise

Verze pro tisk |

Herna Lokomotivy Č. Lípa byla místem konání již 17. ročníku Memoriálu Zbyňka Mrhy ve stolním tenisu. Turnaje se zúčastnilo 59 hráčů a hráček z celé České republiky a dva hráči z německých Drážďan.

Kvalita účastníků byla různorodá. Od ligových borců až po pingpongové nadšence z našeho okresu. Díky handicapům se však průběh zápasů velmi vyrovnal. Někteří hráči dostávali od ligových hráčů i 5 bodů náskok. Což je opravdu hodně, pokud se hraje set do jedenácti bodů.

Na tuto skutečnost ale bohužel doplatil i jeden z velkých favoritů hlavního turnaje - Václav Hruška. Ten je velkou oporou vedoucího celku 2. ligy, družstva Litoměřic. I tak se nakonec ale do semifinále probojovali jen hráči ligových celků. A po zásluze si rozdělili i velmi zajímavé finanční ceny.

Pořadí v hlavní soutěži:
1. místo T. Voříšek (Praha)
2. místo P. Macela (M. Boleslav)
3. - 4. místo D. Bochňák ( Praha)
3.- 4. místo J. Hendrich (O. Voda)

Pořadí v malém finále:
1. místo J. Svoboda (Jablonné v Podješdědí)
2. místo M. Košťál ( D. Stokury)
3. - 4. místo L. Krsek ( Sloup v Čechách)
3. - 4. místo J. Janoušková ( M. Boleslav)

Pořadí ve čtyřhře
1. místo T. Voříšek - D.Bochňák ( Praha)
2. místo Vl. Milata - R. Ivan (Č. Lípa - N. Bor)
3. - 4. místo Fr. Just - M. Flanderka (Č. Lípa)
3. - 4. místo P. Macela - J. Janoušková ( M.Boleslav)

Největším překvapením celého turnaje byl hlavní rozhodčí všech tří soutěží a hráč Lokomotivy - Vladimír Milata. Jako „náhradník“ nastoupil spolu z R. Ivanem do turnaje čtyřher a po výborném výkonu postoupila tato dvojice až do finále.

Velké chvály se dostalo i Jaroslavu Markovi, známému a populárnímu sportovnímu fotografovi za krásné fotografie.

Stolní tenis je sport, který je možné hrát opravdu celý život. Zveme všechny zájemce do naší herny v Dubické ulici, v bývalém areálu ŽOS. Přiveďte i své děti. Máme kvalitní trenéry mládeže! Nebo si přijďte jen „zapinkat“. Sportu zdar a pinčesu vzlášť!

alt
alt
Nahoru