Dnes je 30. 09. 2024
svátek má Jeroným

Exhibiční utkání volejbalistů

Už jsme vám nabídli fotožurnál z prvního utkání v nové hale, které obstarali českolipští a liberečtí volejbalisté. Nyní ještě hodnocení celého utkání.

Česká Lípa – Dukla Liberec   2:3 (-18,20,24,-23,-12)

Hráli : Bajer, Peníška, Poživil, Pudil, Šén, Špringl, Vitvar, Vobr, German, Kotyza, libero:Steffan

hráno 125 minut

diváci : 300 a možná i více

Začátek prvního setu byl ze strany domácích zbytečně nervózní, a tak vyprodukovali mnoho zbytečných až školáckých chyb. Hosté toho dokonale využili a vedli až devítibodovým rozdílem 16:7. Závěr setu jsme odehráli lépe a děsivý rozdíl jsme snížili. Druhý set jsme hráli lépe a od začátku jsme o bodík, dva vedli. Výborným podáním jsme soupeře donutili k chybám a set jsme nakonec vyhráli. Třetí set a čtvrtý set si byly podobné. Hrálo se vyrovnaně a rozhodovalo se v koncovkách. Jednu vyhráli domácí a jednu hosté, a tak byl stav vyrovnaný 2:2. Pátý set jsme začali lépe a vedli jsme 6:3. Hosté však rychle srovnali krok a přetahovaná o každý bod pokračovala až do stavu 12:12. Pak hosté uhráli dva body a náš poslední úder do autu zápas ukončil.

Hodnocení trenérem:

Dukla je špičkové družstvo naší nejvyšší soutěže a i letos bude bojovat o titul. Byli jsme velice rádi, že přijali naše pozvání a přijeli do České Lípy (kdy se to zase povede?). Mrzí mě, že tento zápas nebyl zařazen do oficiálního otevírání nové sportovní haly. Paní starostka si udělala čas a zápas oficiálně zahájila. Propagaci tohoto zápasu jsme si udělali sami a diváci si k nám cestu našli – sedadla byla plně osazená a ještě stály dvě řady diváků za nimi. Myslím, že s předvedenou hrou museli být spokojeni. Hrál se výborný volejbal s dlouhými výměnami a byla to krásná propagace volejbalu.