Halový tenisový turnaj dospělých

Verze pro tisk |

O velikonočním víkendu se ve Sportovním centru u Ploučnice uskutečnil celostátních turnaj dospělých, který byl posledním z řady zimních turnajů zde pořádaných v různých věkových kategoriích. Opět byl finančně a organizačně podpořen českolipským klubem SK Matchball.

Jak už se stalo zvykem, možná i díky prodlouženému víkendu, bylo v kategorii mužů přihlášeno celkem 43 hráčů z možných 24 a celkem 20 žen a dívek z možných 16. I tentokrát nebyla nouze o domácí tenisty a tenistky, kteří se ve startovním rozhodně neztratili. Mezi ženami to byly: Adéla Nešická, Nicole Franeta, Markéta Kořínková, Šárka Ponikelská, Kateřina Hášová a Anna Hrušková. V mužské kategorii pak nastoupili: Štěpán Popelka, Jaroslav Ježek, Jiří Kolář, Matyáš Černý, Michal Makoviny a ve čtyřhře pak Martin Muzikant.

V ženské dvouhře se nejdále probojovala Adéla Nešická, která v parádním zápase podlehla až v semifinále první nasazené hráčce 7:6, 6:1, a ve čtyřhře nám potom udělal velkou radost pár Kořínková-Franeta, který až po velkém boji neprošel do finále. Nicméně i tak vybojoval krásné 3. místo, stejně jako Adéla nešická ve dvouhře.

Mezi muži nás skvělýmy výkony potěšili Štěpán Popelka, Matyáš Černý a Michal Makoviny, kteří se shodně probojovali mezi nejlepších 8 a Štěpánovi se dokonce podařilo vyřadit druhého nasazeného hráče celého turnaje. V zápase o semifinále pak podlehl jen těsně 4:6, 5:7.

Vítězství ve čtyřhře pak vybojoval pár Vojtěchovský, Muzikant, který se dal dohromady jen pro tuto akci, aby si připomněl své dřívější úspěchy. Jejich účastí se velmi zvednul půměrný věk hráčského pole, protože součet věku obou se blíží 90!
Začátky obou hráčů jsou spojeny s kluby z Českolipska, konkrétně s TK Doksy a TK Česká Lípa. Prvně jmenovaný je v současnosti hráčem LTK Liberec a jeho spoluhráč pak „hájí barvy„ SK Matchball.

Všem našim tenistům děkujeme za vzornou reprezentaci a věříme, že jejich výkony budou příslibem pro nadcházející antukovou sezonu a mistrovská utkání, která začínají již 23. 4. zápasem SK Matchball se Startem Liberec A.


Výsledky:

SF dvouhra muži: Slavík Michal – Šúchal 1:6, 6:3, 1:0(7)
Mrkos – David 6:1, 6:1
FI dvouhra muži: Slavík Michal – Mrkos 6:3, 6:3

FI čtyřhra: Vojtěchovský, Muzikant – Slavík M., Slavík D. 7:5, 6:4

SF dvouhra ženy: Kosejková – Nešická 7:6 (5), 6:1
Kareisová – Hlaváčová 6:1, 6:1
FI dvouhra ženy: Kareisová – Kosejková scr.

FI čtyřhra: Štěrbová, Kosejková – Tocháčová, Hlaváčová 6:4, 4:6, 1:0(4) 

alt
alt
Nahoru