Dnes je 09. 09. 2024
svátek má Daniela

Puchar Doliny Bobru 2011

Ve dnech 15. až 17. dubna  se naše skupinka 10 závodníků z Ok Nový Bor, jeden z Reco Sportu a jeden ze Stadionu Nový Bor zúčastnila mezinárodních závodů v orientačním běhu v Polsku.

Centrem závodu byl nedaleký polský Boleslawiec a jeho blízké okolí. Prvním závodem /pátek15. 4./ byl specifický noční závod  šestičlenných štafet v parku překrásného zámku Kliczkow. Na startu bylo 30 štafet po šesti borcích, z naší skupinky byli ochotni běžet noční závod jen  čtyři borci, podařilo se nám implikovat do družstva hvězdu světového orienťáku, oporu naší reprezentace, Tomáše Dlabaju a jeho přítelkyni. On podal super výkon, my další, až na výjimky, jsme příliš dobře nezaběhli, po závodech jsme napočítali,ž e jsme 22. ze 30 týmů, jaké bylo naše překvapení,když jsme se druhý den dočetli, že jsme devátí!!! Z 30 týmů bylo19 družstev diskvalifikováno.

Jednotlivé úseky/ farsty/ byly dlouhé jenom 1200metrů a na trati bylo množství kontrol, které byly blízko sebe, závodníci se pod tlakem rychlých závodů  často nedívali na kódy a orazili nesprávné kontroly.

V sobotu /16.4./začaly 3 etapové závody,časy 3 závodů se sčítaly.

1) etapa:Midlle  16.4.dopoledne

Byl to rychlý závod, vesměs v rovinatém terénu,který se ale střídal s technickými pasážemi v malých kopcích a v zajímavých terénních útvarech vzniklých po těžbě písku,

i náročným našim tuzemským závodníkům by se závod líbil,mapa byla na výborné úrovni.

2)etapa:Sprint  16. 4. odpoledne/město Boleslawiec/

Byl to klasický městský sprint na výborné mapě,bylo tam několik zajímavých kontrol,kde byly různé ploty,zídky,úzká zákoutí a člověk při troše nepozornosti nabíhal ze špatné strany a potom musel obíhat celý blok,mně se to stalo třikrát.

3)etapa:Klasika 17.4.

Byl to závod ve stejném prostoru jako midlle/1 etapa/,vzhledem k podstatně delší délce než midlle,nebylo možno využít příliš technické pasáže,takže to byl převážně klasický odbočovák,jak by řekl náš výborný reprezentant Jan Šedivý/v 3 etapě byl čtvrtý/.Organizace závodů byla po všech stránkách na výborné úrovni,výborný byl komentátor,jakýsi polský Béďa,měl velký  přehled a srdečné komentáře,závodilo přibližně 500 závodníků z 10 zemí.Pořadatelům se podařilo sehnat na závody grant EU,

takže všichni čeští závodníci měli zadarmo startovné,ubytování i stravu.V sobotu večer v centru vodních sportů v Boleslawci byla velká show s jídlem zdarma,samostatným vyhlášením sprintu,který byl otevřeným mistrovstvím dolního Slezska,na závěr byly promítány postupy nejlepších závodníků mužské elity z tohoto závodu  a další lahůdky.

Z výsledků našich závodníků:

Z naší skupinky/10 závodníků/ ze 3 spřátelených oddílů skončila hned pětice orientačních běžců v celkovém součtu 3 etap na stupních vítězů a jeden těsně pod stupni.